Ponedjeljak, 28.04.2025 | 20:09
IZVOR: rtcg.me

Žakelj: Ova i prethodna utakmica bile kao FINALE, moramo da prođemo četvrtfinale

Kolo prije kraja, Budućnost Voli je obezbijedila 1. mjesto u ABA ligi pred plej-of. Podgoričani će drugi put u klupskoj istoriji krenuti sa broja 1, jer su u sezoni 2015/2016. prvi prošli kroz cilj sa skorom 23:3. 




Foto: YouTube screenshot/Budućnost VOLI

Sada su dodatno popravili klupski rekord, s obzirom na to da su protiv FMP-a upisali 26. pobjedu u sezoni (78:69) u kojoj imaju samo tri poraza.

Tim Andreja Žakelja do kraja regularnog toka ima još gostovanje Dubaiju, ali taj meč neće ništa značiti, već će služiti samo kao priprema za četvrtfinale i duele sa Spartakom ili Megom.

"Kratko ću o utakmici. Čestitam igračima na pobjedi, to je bio cilj. Za mene su ova i prethodna utakmica bile kao finale, vidjelo se to po koncentraciji i nervozi momaka. Nismo bili na velikom nivou, ali je bilo dovoljno za pobjedu. Zasluženo smo osvojili 1. mjesto u regularnom dijelu sezone, ovo je nagrada za dobra izdanja. Sada slijedi drugi dio, moraćemo da prikažemo drugačiju igru", istakao je Žakelj.

Budućnost je prije devet godina kao prvoplasirana ušla u plej-of, ali je ispala od Mege i svoja tri čovjeka - na klupi je bio pokojni Dejan Milojević, a aduti na terenu Nikola Ivanović i Danilo Nikolić. I sada će rival biti ili Mega ili Nikolić u dresu Spartaka. Jasno je da će "plavima" biti potrebna bolja igra nego večeras ili prije devet dana sa Krkom u Novom Mestu.

"Četvrtfinale je uvijek najteže, protiv bilo koga da igraš. Vjerujem da ćemo izgledati drugačije, pogotovo što se tiče fokusa i pristupa. Favoriti smo i nema opravdanja što se tiče koncentracije, a sve ostalo može da se desi.Može da ude loš dan, kao danas, koji nam je bio jedan od slabijih u šutu, ali uz pravi pristup i koncentraciju niko ne može ništa da ti kaže. Mislim, ipak, da će biti lakše".

Budućnost je iznenadila učesnike Evrolige Partizan i Crvenu zvezdu i osvojila 1. mjesto u regularnom toku.

"Niko nije očekivao 26 pobjeda i tri poraza, nisam ni ja. Jesmo iznenađenje sezone, ali imamo dobar tim i karakter. Momci su pokazali kvalitet, neki i ispod radara, što mi još više drago. Nije lako u ovako snažnoj ligi, sa većim brojem utakmica i većim mogućnostima za kiks, biti prvi. Iznenađenje smo za sve, pa i za nas, ali imamo kvalitet i karakter, što se i vidjelo".

Budućnost će u četvrtfinalu igrati sa Spartakom ili Megom, a od obje ekipe je izgubila ove sezone u ABA ligi. Šta više, i u Subotici su bili na pragu poraza, ali su se volšebno izvukli, a mladi tim Marka Baraća su "slomili" u posljednjoj dionici u "Morači".

"Ti porazi bi trebalo da nam budu motivacija. Ne smijemo nikoga da se bojimo, daleko od toga, ali je u prirodi igrača da protiv boljih na papiru daju više, da su fokusiraniji, a da su protiv slabijih malo opušteniji. Spartak i Mega su timovi čija nam igra na neki način ne odgovara, ali to nije izgovor. Moramo da nađemo način da prođemo četvrtfinale, samo o tome razmišljamo", naglasio je Žakelj.

U prethodnih 10 sezona, otkada se igra plej-of u ABA ligi, samo dva puta šampion nije bila ekipa koja je osvojila 1. mjesto u regularnom toku - 2016. je Budućnost ispala u polufinalu od Mege, a 2018. srušila Crvenu zvezdu u finalu. Slovenački stručnjak se nada da se neće ponoviti 2016. godina.

"Nemamo sad u glavi trofej, već samo sljedeću utakmicu i kako da pristupimo Dubaiju, pa onda četvrtfinalu. Idemo korak po korak. Ne volim statistiku, ali se nadam da će ove godine biti drugačije", zaključio je Žakelj.

Treneru FMP-a Saši Nikitoviću je žao što njegov tim nije savladao favorita.

"Utakmica je bila zanimljiva za gledanje do tri minuta prije kraja. I pored tragičnog procenta šuta, tj. 17 odsto za tri poena, imali smo šansu da pobijedimo ekipu koja je htjela da obezbijedi 1. mjesto pred plej-of. Da smo pobijedili, to bi bilo za rubriku vjerovali ili ne. Protivnik je trijumfovao na individualni kvalitet, jer je skakao i pogađao kada je trebalo. Žalimo što nismo iskoristili što nam se Budućnost, žargonski rečeno, nudila".

ČITAJTE DETALJNIJE!

Budućnost Voli u posljednjoj četvrtini SLOMILA OTPOR FMP-a i ovjerila PRVO MJESTO

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Odlična provjera pred kvalifikacije: Crna Gora bolja od Slovenije u Ljubljani

Nedjelja, 23.08.2026 | 10:30

Crnogorski košarkaši su odigrali veoma dobar meč u Ljubljani i uzeli mjeru Sloveniji u jeku priprema za nastavak kvalifikacija za Mundobasket.

ZA CRNU GORU - SVI!

Subota, 22.08.2026 | 10:00

Muška seniorska reprezentacija Crne Gore okupila se u Podgorici i počela pripreme za novi kvalifikacioni prozor za Svjetsko prvenstvo.

Bokan: Podigli smo budžet, Budućnost je regionalni gigant i ponos Crne Gore

Srijeda, 19.08.2026 | 13:01

Konferencijom za medije i prvim treninzima u „Kući košarke”, Košarkaški klub Budućnost Voli u ponedjeljak je zvanično je otvorio pripreme za novu takmičarsku sezonu 2026/2027, a danas je organizovao konferenciju za medije na kojoj su govorili predsjednik kluba Dragan Bokan, šef stručnog štaba Andrej Žakelj, sportski direktor Gavrilo Pajović i Suad Šehović, zamjenik izvršnog direktora za sportska pitanja.

Nikolić: Želimo da nastavimo u istom ritmu; Žugić: Prenosimo dvije pobjede, samopouzdanje je na nivou

Srijeda, 19.08.2026 | 10:11

Crnogorski košarkaši sa mnogo samopouzdanja ulaze u nastavak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Izabranici Zvezdana Mitrovića prenose dvije pobjede iz prvog kruga, a pred gostovanje Gruziji poručuju da su spremni za novi izazov.

Mitrović: Jedna pobjeda bi bila sjajna, dvije fantazija

Utorak, 18.08.2026 | 11:40

Košarkaška reprezentacija Crne Gore krajem avgusta nastavlja kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, a ekipu Zvezdana Mitrovića očekuje gostovanje Gruziji 28. avgusta u Tbilisiju i duel sa Ukrajinom tri dana kasnije u Podgorici.

Uspješna akcija Vojske Crne Gore: Povrijeđeni planinar helikopterom evakuisan sa Maganika

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:26

Uprkos neprekidnom angažovanju pripadnika Vojske Crne Gore na zadacima podrške u borbi protiv požara širom zemlje, pripadnici Vazduhoplovstva i helikopterski spasioci realizovali su uspješnu operaciju pretrage i spašavanja na reonu Maganika.

Uz nekoliko sastojaka do neodoljivih keksića sa komadićima čokolade

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:22

Ako vam se jede nešto slatko, a nemate mnogo vremena za pripremu, ovi keksići s komadićima čokolade mogli bi biti pravi izbor.

Zemljotres u Hrvatskoj

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:11

Zemljotres magnitude 3,1 stepen po Rihterovoj skali registrovan je kod Splita, saopšteno je iz hrvatske Seizmološke službe.

Nije do godina ni sporog metabolizma: Evo zašto se lakše gojimo nego što mršavimo

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:03

Godinama se vjerovalo da metabolizam počinje da se usporava već posle tridesete godine i da zbog toga tijelo iz godine u godinu sagorijeva sve manje kalorija.

Žestok udar na džep - Ovaj evropski grad uvodi paprene turističke takse

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:57

Amsterdam će, prema planu vlasti, 2031. godine imati turističku taksu od 20 odsto, što je među najvišim u svijetu, javili su danas holandski mediji.

Ulcinj: Kontrolisano više od 300 osoba, devet uhapšeno, oduzet automobil

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:23

Ulcinjska policija, u saradnji sa graničnom policijom, tokom noći između 22. i 23. avgusta kontrolisala je više od 300 lica, a devet osoba uhapšeno je zbog prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja, saopšteno je iz Uprave policije.

Autobus se zapalio na putu Cetinje–Budva, u vozilu nije bilo putnika

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:14

Na magistralnom putu Cetinje–Budva, u mjestu Vrela, oko 13 sati zapalio se autobus stranih registarskih oznaka.

Pomorska nezgoda: Sudar kod Prčanja, šest osoba dobilo pomoć Hitne

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:58

U akvatorujumu Kotorskog zaliva u blizini Markovog rta na Prčanju sinoć oko 22 sata desila se najozbiljnija pomorska nezgoda ove sezone u Boki. Iz za sada još neutvrđenih razloga došlo je do sudara dva plovila – velikog RHIB-a i glisera iz Risna.

Na graničnim prelazima u Herceg Novom juče kontrolisano više od 38 000 putnika

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:43

Na graničnim prelazima u nadležnosti Stanice granične policije Herceg Novi, tokom jučerašnjeg dana , kontrolisano je ukupno 38 181 lice, 10 758 motornih vozila i 29 plovila.

(VIDEO) Haland u potpuno novom izdanju, pogledajte kako sada izgleda

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:21

Erling Haland iznenadio je fudbalski svijet pred početak nove sezone – napadač Mančester sitija ošišao je prepoznatljivu dugu plavu kosu.