Utorak, 06.05.2025 | 11:54
IZVOR: cdm.me

Petru Ivanoviću UKINUT PRITVOR, napustio Istražni zatvor

Bivšem ministru poljoprivrede i ruralnog razvoja Petru Ivanoviću ukinut je pritvor...




Foto: arhiva, YouTube screenshot/Ministarstvo poljoprivrede;

Bivšem ministru poljoprivrede i ruralnog razvoja Petru Ivanoviću ukinut je pritvor i on je juče napustio Istražni zatvor u Spužu, saznaje CdM.

“Okrivljenom P.I, na predlog Specijalnog državnog tužilaštva SDT, ukinut je pritvor rješenjem sudije za istragu”, saopštila je CdM-u iz samostalna savjetnica za odnose s javnošću Višeg suda u Podgorici Ivana Vukmirović.

Petar Ivanović, bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutin Simović, i bivši državni sekretar Ministarstva poljoprivrede i ruralnog razvoja Nemanji Katnić i nekadašnja načelnica Službe za finansije, računovodstvo i javne nabavke Ministarstva Vukica Perović bili su uhapšeni 13. decembra prošle godine.

“Po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, Specijalno policijsko odjeljenje je uhapsilo Petra Ivanovića i Milutina Simovića, bivše ministre poljoprivrede i ruralnog razvoja, Nemanju Katnića, bivšeg državnog sekretara u tadašnjem Ministarstvu poljoprivrede i ruralnog razvoja i Vukica Perović, tadašnju načelnicu Službe za finansije, računovodstvo i javne nabavke Ministarstva i protiv njih, kao i protiv Budimira Mugoše, bivšeg ministra poljoprivrede i ruralnog razvoja, podnijelo krivičnu prijavu, zbog postojanja osnova sumnje da su učinili tri produžena krivična djela zloupotreba službenog položaja i dva krivična djela zloupotreba službenog položaja”, saopšteno je tada iz SDT-a.

Predmet krivične prijave i postupka je, navelo je Tužilaštvo, dodjeljivanje novčanih sredstava pojedinim nevladinim organizacijama, u periodu od aprila 2014. do jula 2019. godine, suprotno Uredbi o uslovima, načinu i dinamici sprovođenja mjera agrarne politike – Agrobudžetu za konkretne godine, čime je nevladinim organizacijama pribavljana korist, a oštećenoj Crnoj Gori nanijeta šteta u visini od ukupno preko 300.000 eura.

Nakon što ga je saslušao specijalni tužilac Jovan Vukotić Simović je 14. decembra 2024.  pušten da se brani sa slobode.

Simoviću je određena mjera – zabrana sastajanja sa svjedocima, a oduzet mu je i pasoš.

Ista sudska odluka donijeta je tada i za Nemanju Katnića.

Zadržavanje i pritvor nisu određivani Vukici Perović i puštena je nakon privođenja da se brani sa slobode.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
👆
06.05.2025 13:44

O stecno bilo,bas nas je obradovala ova vijest,trebalo je u cast izlaska iz Spuskih kapija posuti stazu perjem

3 0

OSTALE VIJESTI

Kadić: Tužio sam ministra Šimuna, on je najodgovorniji za stanje u zdravstvu

Utorak, 20.01.2026 | 21:54

Bivši direktor Fonda za zdravstveno osiguranje dr Vuk Kadić kazao je da je ministar zdravlja Vojislav Šimun najveći krivac za situaciju u zdravstvenom sistemu.

Milatović: Milan još nije izašao iz "krvave" Vlade, a kada će – ne znamo

Utorak, 20.01.2026 | 19:05

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović kazao je da je lider Demokratske narodne partije Milan Knežević još nije izašao iz "krvave" Vlade, a kada će- ne znamo.

Šaranović i Šćepanović sa Rajnke: Podrška SAD-a bila ključna u jačanju bezbjednosnih institucija

Utorak, 20.01.2026 | 18:00

Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović i direktor Uprave policije Lazar Šćepanović primili su 16. januara u oproštajnu posjetu ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država Džudi Rajzing Rajnke, razgovarajući o dosadašnjoj saradnji i rezultatima ostvarenim tokom njenog mandata.

CGO: Budžet Skupštine porastao 78 odsto za pet godina

Utorak, 20.01.2026 | 18:25

Budžet Skupštine Crne Gore bilježi neprekidan rast u periodu od 2021. do 2026. godine, sa ukupnim uvećanjem od 78 odsto, saopšteno je iz Centra za građansko obrazovanje.

Abazović ne mora da plati 21.000 eura “Bemaksu”

Utorak, 20.01.2026 | 17:07

Viši sud u Podgorici potvrdio je presudu Osnovnog suda u Ulcinju čime je pravosnažno odbijen tužbeni zahtjev "Bemaksa“ kojim je ta kompanija tražila da joj bivši premijer, lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović, plati 21.000 eura na ime naknade nematerijalne štete zbog povreda prava ličnosti.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 20.01.2026 | 00:00

Pretežno oblačno sa uslovima za slabu mjestimičnu kišu u južnim i centralnim oblastima, uglavnom u drugom dijelu dana.

Megan Markl se ne vraća na Netfliks

Utorak, 20.01.2026 | 21:59

Serija Megan Markl “With Love, Meghan” neće se vratiti na Netfliks za treću sezonu, saznaje Page Six iz više izvora.

Suhomesnati proizvodi pod lupom SZO: Kancerogeni su poput cigareta

Utorak, 20.01.2026 | 21:45

Salame, paštete, kobasice, viršle, kulen, čajna... – svakodnevni izbor na trpezi mnogih građana – odnedavno se nalaze u kategoriji jedan kancerogenih namirnica Svjetske zdravstvene organizacije.

Dinar: Želim da nastavim, niko od igrača me nije razočarao

Utorak, 20.01.2026 | 20:17

Prvo veliko takmičenje pod komandom selektora Didijea Dinara prošlo je razočaravajuće – nakon tijesnog poraza od Slovenije, „lavovi“ su u mečevima protiv Farskih Ostrva i Švajcarske djelovali kao tim koji je zalutao na Evropsko prvenstvo.

Britanska vlada odobrila izgradnju najveće kineske ambasade u Evropi uprkos špijunskim sumnjama

Utorak, 20.01.2026 | 21:18

Vlada Ujedinjenog Kraljevstva odobrila je Kini izgradnju najveće ambasade u Evropi u kompleksu Royal Mint Court u Londonu, iako brojni britanski i američki političari upozoravaju da bi objekat mogao poslužiti kao baza za špijuniranje.

Nuklearna elektrana Černobil ostala bez struje nakon ruskog napada

Utorak, 20.01.2026 | 21:08

Nuklearna elektrana Černobil ostala je bez vanjskog napajanja električnom energijom. To je posljedica ruskog napada u kojem su oštećeni i dalekovodi koji opskrbljuju druge nuklearne elektrane.

Tramp: Da se ​​ja nisam pojavio, NATO bi nestao

Utorak, 20.01.2026 | 21:40

Američki predsjednik Donald Tramp rekao je danas da, „nijedna osoba, niti predsjednik”, nikada nije učinila više za NATO od njega samog.

Borozan: Ovo nije realna slika naše reprezentacije, preuzimam odgovornost

Utorak, 20.01.2026 | 19:51

Naša rukometna reprezentacija ubjedljivim porazom od Švajcarske završila je nastup na Evropskom prvenstvu. Reprezentativac Vuko Borozan nije krio razočaranje nakon meča.

Rast cijena neminovan, građani nijesu iznenađeni

Utorak, 20.01.2026 | 20:41

Za godinu porasle su cijene gotovo svih proizvoda i usluga. To pokazuju podaci Monstata za decembar minule godine u odnosu na isti mjesec 2024.

Perišić želi nazad na Meacu

Utorak, 20.01.2026 | 20:07

Ivan Perišić želi povratak u Inter, ali konačna odluka je na PSV-u.