Petak, 09.05.2025 | 11:34
IZVOR: mondo.ba

Novak Đoković igra prije Rolan Garosa: U posljednji čas sve iznenadio, tražio specijalnu pozivnicu

Novak Đoković će prije Rolan Garosa igrati u Ženevi.




Foto: YouTube screenshot/Australian Open TV

Novak Đoković će igrati prije Rolan Garosa. Potvrđeno je da će se najbolji teniser ikada pojaviti na turniru u Ženevi koji će se održati od 17. do 24. maja. Kao i prošle godine kada je u Parizu stigao do polufinala i sada je riješio da na šljaci u Švajcarskoj uhvati formu pred grend slem.

Kao i prošle godine i ove sezone je Novak dobio specijalnu pozivnicu za turnir iz serije 250, a na ovaj korak se vjerovatno odlučio zbog rane eliminacije u Monte Karlu i Madridu. Nije mnogo igrao na šljaci ove sezone. Pošto je na oba turnira na ovoj podlozi izgubio u drugom kolu. Bio je slobodan u prvom, a nakon što ga je u Monte Karlu dobio Alehandro Tabilo u Madridu je od njega bolji bio Mateo Arnaldi. 

Prošle sezone je Novak stigao do polufinala ovog turnira, gdje ga je savladao Čeh Tomaš Mahač 6:4, 0:6, 6:1. Rolan Garos počinje nedjelju dana nakon Ženeve, a osim Novaka na turniru u Ženevi igraće Tejlor Fric, Kasper Rud, Grigor Dimitrov, Tomaš Mahač, Aleksej Popirin, Karen Hačanov, Denis Šapovalov...

Drugi veliki turnir pred Rolan Garos je Hamburg i tu će igrati Janik Siner, Lorenco Muzeti, Holger Rune, Tomi Pol, Frances Tijafo, Andrej Rubljov, Fransisko Serundolo, Stefanos Cicipas, Jakub Menšik, Ugo Umber, Sebastijan Korda, Alehandro Davidović-Fokina... 

U Ženevi će igrati Miomir Kecmanović, Laslo Đere će nakon Torina igrati kvalifikacije za Hamburg, a Hamad Međedović i Dušan Lajović čekaju Rolan Garos.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vuksanović: Važno da inicijativu o otvorenim listama prepoznaju poslanici većine

Petak, 20.03.2026 | 21:18

Savjetnik predsjednika Crne Gore Nebojša Vuksanović pozdravio je inicijativu poslanika Demokratske partije socijalista (DPS) o uvođenju otvorenih lista, ali istakao da je važno da to prepoznaju i poslanici vladajuće većine, prenosi RTCG.

Vujović: Koprivica birao složenost umjesto jednostavnosti i dubinu umjesto površnosti

Petak, 20.03.2026 | 21:57

Ministarka kulture i medija Tamara Vujović, uputila je telegram saučešća povodom smrti Boža Koprivice.

Maske na prijemu Ministarstva vanjskih poslova: Frankofonija baštini vrijednosti koje su komplementarne sa evropskim

Petak, 20.03.2026 | 21:13

Povodom 20. marta – Međunarodnog dana Frankofonije, Ministarstvo vanjskih poslova je, u saradnji sa Muzičkim centrom, u Podgorici organizovalo diplomatski prijem pod motom „Generacija mira“, kojem su prisustvovali predstavnici diplomatskog kora, vladinih institucija, Fondacije Petrović Njegoš i umjetnika. Kako je saopšteno iz ovog Vladinog resora, ambasadorka Francuske u Crnoj Gori An Mari Maske je tom prilikom poručila da Frankofonija baštini vrijednosti koje su komplementarne sa evropskim.

Mandić: Cijela hrišćanska vaseljena će se sjećati duhovnosti i pastirske mudrosti gruzijskog patrijarha

Petak, 20.03.2026 | 21:44

Predsjednik Skupštine Crne Gore i predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić kazao je, povodom smrti gruzijskog patrijarha Ilije II, da će se cijela hrišćanska vaseljena sjećati njegove duhovnosti i pastirske mudrosti.

Koprivica: Možura visokokorupcionaški slučaj; Milović: Cilj Anketnog odbora politički obračun sa DPS-om

Petak, 20.03.2026 | 20:39

Od Anketnog odbora koji će se baviti projektom vjetroelektrane Možura u vlasti očekuju da pomogne Specijalnom državnom tužilaštvu da slučaj koji je visokokorušcionaški i međunarodni skandal riješi i da se dođe do pravnih posljedica za odgovorne, kazali su u emisiji "Okvir" zamjenik predsjednika Odbora Dejan Đurović i potpredsjenik Vlade Momo Koprivica. Poslanik DPS i član Odbora Nikola Milović ističe da ne očekuje mnogo od ovog tijela, a da im je glavni cilj da iznesu činjenice i ukažu da je krajni cilj da se do kraja kriminalizuje DPS i napravi politička šteta partiji koja bileži rast rejtinga.

Spriječen pokušaj bjekstva robijaša iz zatvora u Spužu, kazna mu ističe sjutra

Petak, 20.03.2026 | 20:32

Zatvorski službenici spriječili su pokušaj bjekstva robijaša iz Zatvora za kratke kazne kom kazna sjutra ističe, pišu Vijesti.

Ptičiji grip u Bijelom Polju: Ekolozima sporan ukop živine na deponiji u Dobrakovu

Petak, 20.03.2026 | 21:32

Ekološki aktivisti zabrinuti su, jer je 18 hijada uginule živine koja je zaražena ptičijim gripom zakopano na nelegalnoj deponiji ka Dobrakovu. Osim što je ugroženo lokalno stanovništvo i rijeka Lim, problem je, kažu aktivisti što nadležni nijesu reagovali na vrijeme. Iz Komunalnog preduzeća kažu, međutim, da su životinje zakopane na propisan način, te da ne postoji bojazan od širenja zaraze.

Udruženje prevoznika: Zabrana protesta je pokušaj da se prikrije potpuni izostanak odgovornosti institucija

Petak, 20.03.2026 | 20:07

Udruženje prevoznika Crne Gore obavještava javnost da je od strane Uprave policije donijeto rješenje kojim se ne dozvoljava održavanje najavljenog javnog okupljanja planiranog za 23. mart 2026., saopštili su iz ovog udruženja.

Ljiljanić: Do kraja godine planirano idejno rješenje za proširenje azila za pse

Petak, 20.03.2026 | 20:00

Glavni grad objavio je konkurs za finansiranje projekata nevladinih organizacija koje doprinose zaštiti životne sredine, sportu, kulturi i zaštiti napuštenih životinja u Podgorici. Prijave se podnose 30 dana od dana objavljivanja Javnog poziva, a grad planira i dodatne aktivnosti u školskim dvorištima i azilima, prenosi RTV Podgorica.

Orban blokirao pomoć Ukrajini, EU ga optužuje za ucjenu

Petak, 20.03.2026 | 21:04

Lideri Evropske unije optužili su mađarskog premijera Viktora Orbana za nelojalnost i ucjenu nakon što je blokirao kredit od 90 milijardi eura (77 milijardi funti) za Ukrajinu.