Petak, 09.05.2025 | 13:07
IZVOR: rtcg.me

Žakelj pred plej-of: Ovaj dio je NAJTEŽI, pogotovo kad si FAVORIT

Košarkaši Budućnosti nastup u plej-ofu ABA lige otvoriće u nedjelju kada će na startu četvrtfinalne serije ugostiti Megu u Sportskom centru "Morača" od 21h.




Foto: YouTube screenshot/ Budućnost VOLI, arhiva

U četvrfinalu se igra na dvije pobjede. U završnicu Podgoričani su se plasirali sa prvog mjesta sa učinkom 26/4 u ligaškom dijelu, stekli prednost domaćeg terena i imaju epitet favorita, ali opreznio su i žele da daju maksimum kako ne bi ništa prepustili slučaju.

"Ovaj dio je najteži, pogotovo kad si favorit. Imamo dodatni, ali pozitivan pritisak poslije ovakve sezone. Sve što smo radil tokom sezone moramo da stavimo u ovo četvrtfinale. Svakako je težak protivnik, koji ima svoje ambicije i motivisani su i tako i treba. Mi moramo da budemo spremni na to, nema izgovora. To je sasvim drugačija utakmica od one prethodne protiv Mege i moramo da imamo, što je i normalno, drugačiji pristup. Potrebno je mnogo više fokusa, više čvrstine i agresivnosti, imamo prednost domaćeg terena i to treba da zadržimo", istakao je trener Budućnosti Andrej Žakelj.

Novinari i navijači izabrali su idealnu petorku za sezonu 2024/25, godine, u kojoj se našli dvojica igrača Budućnosti - Mekinli Rajt i Kenan Kamenjaš.

"Čestitam im, oni su sjajni momci i vole da rade, i to se nekada i naplati. Kamenjaš je već četiri godine u Budućnosti i on je svojim radom to i zaslužio. Rajt je, poslije prve sezone u Evropi, pokazao svoj kvalitet, obojica rade dobro, nekad se i svađamo, što je i normalno, ali to je sve sastavni dio. Znaju šta tražim od njih i ja znam šta da očekujem od njih. Tu su id rugi igrači bez kojih ne bi bili na ovom mjestu gdje smo sada. Svi su zaslužni za ovaj rezultat", istakao je Žakelj. 

Plej-of ABA lige kreće večeras kada će Partizan ugostiit Spartak od 19h, sjutra igraju Crvena zvezda i Igokea dok će u nedjelju na teren još Dubai i Cedevita. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Upravni sud poništio odluku ASK-a, usvojena žalba Mila Đukanovića

Petak, 10.07.2026 | 15:31

Upravni sud Crne Gore poništio je odluku Agencije za sprečavanje korupcije kojom je utvrđeno da je bivši predsjednik Crne Gore Milo Đukanović dostavljao izvještaje o prihodima i imovini sa netačnim i nepotpunim podacima zbog neprijavljivanja skupocjenih ručnih satova. Sud je zaključio da je ASK napravio bitne povrede upravnog postupka i pogrešno primijenio zakon.

KCCG: U Crnoj Gori prvi put uspješno izvedena radiofrekventna ablacija štitaste žlijezde

Petak, 10.07.2026 | 08:29

U Kliničkom centru Crne Gore (KCCG) prvi put je uspješno izvedena radiofrekventna ablacija (RFA) benignih čvorova štitaste žlijezde, čime je napravljen značajan iskorak u razvoju savremene minimalno invazivne medicine u našoj zemlji, saopšteno je iz te zdravstvene ustanove.

Uništeno 20 tona banana, vraćene 22 tone pirinča: Fitosanitarna inspekcija naplatila više od 72.000 eura kazni

Petak, 10.07.2026 | 08:48

Fitosanitarni inspektori naložili su u junu uništenje 20 tona banana, 156 kilograma malina i 1.964 kilograma grožđa zbog nekvaliteta i prekomjerne količine pesticida.

Ovo su dobitnici Trinaestojulske nagrade

Petak, 10.07.2026 | 12:19

Trinaestojulska nagrada za 2026. godinu dodijeljena je profesorici dr Sonji Tomović Šundić, doktorkama bioloških nauka Snežani Dragićević i Snežani Vuksanović, te filmskom reditelju i profesoru dr Nikoli Vukčeviću. Odluku je na sjednici održanoj danas na Cetinju, nakon tajnog glasanja, donio Žiri za dodjelu najvećeg državnog priznanja.

Crna Gora i EBRD otvaraju novu eru investicija: U fokusu infrastruktura, energetika i digitalizacija

Petak, 10.07.2026 | 08:31

Crna Gora i EBRD ulaze u novu fazu partnerstva, obilježenu rekordnim investicijama, snažnim reformama i realizacijom najvećih infrastrukturnih projekata u susret članstvu u Evropskoj uniji – ključna je poruka sa sastanka ministra finansija, Novice Vukovića i njegovog tima sa rukovodstvom Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).

Siner dominantno do finala Vimbldona: Đoković bez rješenja za raspoloženog Italijana

Petak, 10.07.2026 | 20:04

Janik Siner preskočio je i pretposljednju prepreku na putu ka odbrani trofeja na Vimbldonu,pošto je u polufinalnom okršaju maksimalnim rezultatom, po setovima 6:4, 6:4 i 6:4 savladao Novaka Đokovića.  

Spajić: Blizu smo dogovora o ustavnim promjenama i izboru sudija Ustavnog suda

Petak, 10.07.2026 | 19:43

Premijer Milojko Spajić je ponovio danas da su ustavne promjene jako bitne i da očekuje dogovor opozicije i vlasti kojima bi se pokazalo da je vladavina prava svima bitna.

Benites glavni kandidat za selektora Škotske

Petak, 10.07.2026 | 21:32

Škotska i Stiv Klark su završili saradnju poslije Mundijala, a prema navodima medija na Ostrvu prvi kandidat za njegovog nasljednika je Rafael Benites.

Nimanbegu održao prvi sastanak sa Savjetodavnim tijelom za zaštitu prirode

Petak, 10.07.2026 | 20:34

Predsjednik Opštine Ulcinj Genci Nimanbegu sazvao je danas prvi sastanak sa predstavnicima nedavno formiranog Savjetodavnog tijela civilnog društva, sa ciljem definisanja narednih koraka u unapređenju zaštite prirode i očuvanja najvrijednijih prirodnih područja na teritoriji opštine, saopštili su iz Opštine Ulcinj.

Crna Gora 14. jula zatvara još dva poglavlja u pregovorima sa EU

Petak, 10.07.2026 | 20:10

Ambasadori zemalja članica EU dali su zeleno svjetlo za zatvaranje dva dodatna poglavlja u pregovorima sa Crnom Gorom. Riječ je o poglavljima 8 (Konkurencija) i 29 (Carinska unija).

Skupština Glavnog grada 29. jula, na dnevnom redu izvještaj o radu gradonačelnika

Petak, 10.07.2026 | 19:58

Skupština Glavnog grada održaće se 29. jula, a odbornici će razmatrati izvještaje o radu gradonačelnika, organa uprave i gradskih preduzeća, kao i završni račun budžeta za 2025. godinu. Sjednica će biti održana u zgradi Skupštine Glavnog grada, sa početkom u 10 sati.

Adžović: U toku veliki infrastrukturni projekti, raspisani novi tenderi u Kolašinu

Petak, 10.07.2026 | 16:49

Nastavljajući aktivnosti na realizaciji infrastrukturnih projekata širom Crne Gore, ministarka javnih radova Majda Adžović boravila je danas u radnoj posjeti Kolašinu, gdje je sa rukovodstvom Opštine razgovarala o daljim razvojnim prioritetima i dinamici realizacije kapitalnih investicija, saopštili su iz Ministarstva javnih radova.

Ibrahimović u Rimu: Više država članica prepoznalo napredak Crne Gore

Petak, 10.07.2026 | 17:08

Potpredsjednik Vlade Ervin Ibrahimović učestvovao je u Rimu na sastanku grupe „Prijatelja Zapadnog Balkana“, na poziv potpredsjednika Vlade i ministra vanjskih poslova Italije Antonija Tajanija, na kome se razgovaralo o budućnosti politike proširenja Evropske unije i novom modelu pristupnih ugovora, uz jasno zajedničko opredjeljenje da proces proširenja mora ostati zasnovan na individualnim zaslugama i ostvarenim reformama.

Krapović: Ljudi su najveća vrijednost Crne Gore, znanje najbolja investicija u budućnost

Petak, 10.07.2026 | 18:57

Ministar odbrane Dragan Krapović i načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore, brigadni general Miodrag Vuksanović, primili su danas potporučnika Vojske Crne Gore Strahinju Janjušića, povodom njegovih izuzetnih akademskih dostignuća i usavršavanja na jednom od najuglednijih svjetskih univerziteta.  

Velika pobjeda za Mađara i novi šamar za Orbana: Milijarde eura stižu u Mađarsku, otopljeni odnosi s Briselom

Petak, 10.07.2026 | 20:46

Mađarski premijer Peter Mađar saopćio je kako je država odblokirala milijarde eura sredstava iz EU fondova čime su i službeno otopljeni odnosi na relaciji Brisel - Budimpešta.