Petak, 09.05.2025 | 21:55
IZVOR: cdm.me/adriatv

Knežević: Vučić me NIKAD nije nazvao da kaže kako ću glasati

Poslanik i predsjednik Demokratske narodne partije Milan Knežević u emisiji Fakti na Adria televiziji saopštio je da ga niko nije ucjenjivao kada je u pitanju sporazum sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima. On je naveo da ga predsjednik Srbije Aleksandar Vučić nikad nije zvao da glasa ili ne glasa za neko unutrašnje pitanje Crne Gore, a demantovao je navode da se dogovorio sa Novakom Đokovićem da preuzme Sveti Stefan, a on zauzvrat da glasa za sporazum i dobije vilu na tom ostrvcetu.




Foto: arhiva, I.Šljivančanin/skupstina.me

Podsjetio je da je njegova partija od početka imala rezerve prema sporazumu sa Emiratima, a naglasio je i da njihovi predstavnici u Vladi Maja Vukićević i Milun Zogović nisu glasali za taj konačni sporazum, uz njih potpredsjednik Koprivica nije glasao.

„Naš stav je od početak bio jasan i gospodin Mandić je sve vrijeme znao kakav će biti naš stav, posebno kada smo podnijeli amandmane i da od njih zavisi kakav će biti naš odnos prema sporazumu. Naš amanadman se odnosio na obavezu Alabara da 50 odsto investicija mora biti prema sjeveru Crne Gore. Ostaje pitanje zbog čega kolege iz albanskih partija glasale za moj amandman, ili kolege iz URA. Da je ovaj amandman prošao, onda bi sporazum bio zamrznut dok se ne unesu izmjene, onda bi on morao da ide na ratifikaciju u Emirate. I onda bismo provjerili da li je u pitanju iskren odnos te države“, kazao je on, prenosi portal Adria.

Knežević je dodao da je i DPS sve vrijeme kukao za Alabarom, a naveo je i da je prvi kontakt sa njim imao Đukanović.

„Žao im je njegovog poslovnog rejtinga, iskompromitovaće se. Prvi kontakt sa Alabarom imao je Milo Đukanović, a prvi sporazum sa UAE za vrijeme premijera Igora Lukšića je potpisan 2o12. godine“, istakao je on.

Naveo je da ne zamjera kolegama iz PES-a i drugim kolegama koji nisu glasale za ovo, jer su imali svoje principe.

„Priča da Andrija Mandić i ja igramo ping-pong sa javnošću, biračkim tijelom i koalicionim partnerima nemaju nikakvo utemeljenje. Od starta se znala pozicija DNP-a i Nove sprske demokratije. Od starta se znao naš stav i oko rekonstrukcije vlade.. Imamo principijelan odnos vezano za javno datu riječ. Čitava misterija se razriješava prostim pitanjem, zašto kolege iz albanskih partija i pojedini iz opozicije nisu glasali za amandmane DNP-a jer onda ne bi bilo sporazuma. Ovdje u čitavoj priči je DPS najveći folirant“, rekao je Knežević.

 On je kazao da ne žali Alabara, već Crnu Goru zbog svake promašene investicije.

„Uopšte njega ne žalim, čovjek ima tri milijarde eura. Ja bih bio srećan ako griješimo u tumačenju svih nedoumica koje iznosimo u parlamentu i javnosti u prethodnom periodu. Ako se ispostavi da sam pogriješio prvi ću da se izvinim Spajiću i Alabaru. Ako budem u pravu, neću imati nikakvu satisfakciju zbog toga. Navikao sam na takve političke ishode, za mnogo toga sam bio u pravu u prethodnom periodu, meni je savjest mirna, a ne mogu da utičem na to da li će građani to cijeniti ili ne“, dodao je on.

Knežević je naglasio i da nije ucjenjivao bilo kakvim drugim aranžmanima, kao što je čuo da je sa Đokovićem dogovarano da preuzme Sveti Stefan, a da on dobije vilu, da bi glasao za sporazum sa Emiratima.

„Prvo je bila priča da ću ja to morati da glasam zato što će me zvati Aleksandar Vučić, onda se to prebacilo na Đokovića. Vučić me nikad nije pozvao ni za jednu temu i pitanje što se tiče unutrašnjih stvari u Crnoj Gori da mi kaže glasaćeš ovako ili onako. Mogu da stavim ruku i na ćivot i na poligraf, u zavisnosti od toga ko u šta vjeruje. Ja se nisam gledao sa Alabarom, ne bih promijenio stav i da smo se vidjeli“, napomenuo je on.

Sa Spajićem, kako je kazao, imao je prepisku u grupi, ali smatra da je Spajić trebao da okupi poslanike i da ih upozna sa ovim sporazumom.

„Mislim da treba više razgovora unutar parlamentarne i unutar društva, jer niko normalan nije protiv investicija. Želimo da budemo oprezni i sigurni da nam se neće ponoviti ekonomska istorija iz prošlosti. Slijede neki ugovori koje treba parlament da razmatra, vidjećemo kakva je njihova sadržina. Imamo i pobunjeni NVO sektor, a izvjesno je da će se desiti još jedno formiranje političke stranke. Željko Ivanović će formirati politički subjekt, a da li će se zvati „Vijesti do besvijesti“ ostaje da vidimo. Kako će se lokalne zajednice odnijeti ostaje da vidimo i kako će se Alabar odnijeti prema svemu. Ja od Alabara nisam čuo nijednom da želi da ulaže u sjever Crne Gore i to u ovom trenutku niko ne može da tvrdi. Volio bih da čujem od Alabara da li ima neki projekat za sjever Crne Gore“, naveo je Knežević.

Ipak, istakao je da je ovo tek polovina prvog poluvremena, a čitavu sagu oko Alabara će rješavati u produžecima.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Naredna Međuvladina konferencija 14. jula

Četvrtak, 25.06.2026 | 19:52

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević je, tokom posjete Irskoj, rekla da dogovor da u julu, odmah nakon što ta država preuzme polugodišnje predsjedavanje Savjetom EU, bude održana Međuvladina konferencija, predstavlja nastavak ubrzane dinamike pristupnih pregovora i potvrdu podrške država članica evropskom putu Crne Gore.

Zirojević objavio podatke o kupovini stana: Poručio: Nekoga ko je čist, nikakvim lažima i izmišljotinama ne možete uprljati

Četvrtak, 25.06.2026 | 19:35

Nakon današnjih optužbi ministra odbrane Dragana Krapovića, poslanik Evropskog saveza Nikola Zirojević objavio je svu dokumentaciju o kupovini stana u Podgorici.

Šćepanović i Meken u Baru: Nastavak uspješne bezbjednosne saradnje Crne Gore i UK

Četvrtak, 25.06.2026 | 18:18

Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović i britanska ambasadorka u Crnoj Gori Don Meken posjetili su Pomorsku informativnu jedinicu u Baru, gdje je potvrđena nastavak snažne saradnje dvije zemlje u oblasti bezbjednosti, borbe protiv organizovanog kriminala i unapređenja kapaciteta crnogorskih institucija. Posebno je istaknuta podrška Ujedinjenog Kraljevstva u uspostavljanju pomorskog centra za obuku i razvoju operativnih kapaciteta.

DNP Pljevlja: PES odbio inicijativu o Kosovu, građani će dati odgovor na izborima

Četvrtak, 25.06.2026 | 14:59

Iz pljevaljskog odbora DNP-a ističu da je PES odbijanjem da potpišu inicijativu za zakazivanje sjednice Skupštine opštine Pljevlja na kojoj bi se poništila sramna odluka Vlade Crne Gore o priznanju takozvanog Kosova, najbolje pokazao kako podržavaju i štite interese građana koji su ih birali, te da će se vrlo brzo suočiti sa stavom građana Pljevalja i na lokalnim i parlamentarnim izborima.

Dukaj sa predsjednikom CINGO-a: Jačati saradnju javne uprave i civilnog društva

Četvrtak, 25.06.2026 | 15:15

Ministar javne uprave, Maraš Dukaj, sastao se sa Gerardom Ermičersom predsjednikom Konferencije međunarodnih nevladinih organizacija Savjeta Evrope (CINGO), i članovima delegacije, sa kojima je razgovarao o unapređenju saradnje između javne uprave i organizacija civilnog društva.

Gatuzo naslijedio Sarija na klupi Lacija

Četvrtak, 25.06.2026 | 08:45

Bivši selektor fudbalske reprezentacije Italije Đenaro Gatuzo novi je trener Lacija, saopštio je klub iz Rima.

Šimun: Crna Gora može biti ponosna na ljude koji potvrđuju da su humanost i solidarnost naše trajne vrijednosti

Četvrtak, 25.06.2026 | 08:24

Ministar zdravlja Vojislav Šimun sastao se sa predstavnicima klubova dobrovoljnih davalaca krvi Ratkom Čvorovićem, Rajkom Kuzmanom i Nelom Dabanović, sa kojima je razgovarao o unapređenju sistema dobrovoljnog davalaštva krvi, dosadašnjim rezultatima i mogućnostima za dalje jačanje ove oblasti od izuzetnog značaja za zdravstveni sistem Crne Gore.

Knežević: Očekujem da srpski ministri smijene Ranka Krivokapića, ako ne mogu da napuste Vladu

Četvrtak, 25.06.2026 | 13:36

Predsjednik Demokratske narodne partije Milan Knežević kazao je da je jedan od rijetkih političara koji jednako kritikuje i prethodnu i sadašnju vlast, te istakao da će vrijeme pokazati ko je u koaliciji sa Demokratskom partijom socijalista.

SEP: Vlada da prekine populističke manipulacije i da odmah potpiše Opšti kolektivni ugovor

Četvrtak, 25.06.2026 | 08:26

Stranka evropskog progresa pruža punu podršku sindikatima u njihovoj opravdanoj borbi za hitno donošenje Opšteg kolektivnog ugovora.

Kejn: To je fudbal

Četvrtak, 25.06.2026 | 09:55

Željeli smo pobjedu, ali osvojili smo bod i dalje smo u veoma dobroj poziciji u grupi - izjavio je kapiten fudbalske reprezentacije Engleske Hari Kejn poslije remija sa Ganom (0:0) u utakmici drugog kola grupe L na Svjetskom prvenstvu.

Janković: Po pravilnicima, rad na gradilištima ne treba obavljati na preko 36 stepeni

Četvrtak, 25.06.2026 | 20:23

Temperature u Crnoj Gori već prelaze 36 stepeni, a posebno su ugroženi radnici koji posao obavljaju na otvorenom. Stručnjaci upozoravaju da ekstremne vrućine mogu izazvati ozbiljne zdravstvene probleme, ali i povećati rizik od povreda na radu, prenosi RTV Podgorica.

Čola prvi put o ljubavnim brodolomima: Žene su mi više puta lomile srce

Četvrtak, 25.06.2026 | 21:35

Pjevač Zdravko Čolić progovorio je o emotivnim brodolomima iz prošlosti i priznao da ga ljubavni život nije uvijek mazio, iako danas uživa u skladnom braku sa suprugom Aleksandrom.

Vremenska prognoza - PETAK u znaku ovih temperatura

Četvrtak, 25.06.2026 | 22:00

U petak nas očekuje pretežno toplo i sunčano vrieje, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Vremenska prognoza - PETAK u znaku ovih temperatura

Četvrtak, 25.06.2026 | 00:22

U petak nas očekuje pretežno toplo i sunčano vrieje, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Dukaj i Savjet Evrope za snažnije partnerstvo sa civilnim društvom

Četvrtak, 25.06.2026 | 00:21

Ministar javne uprave Maraš Dukaj, sastao se sa Gerhardom Ermičersom, predsjednikom Konferencije međunarodnih nevladinih organizacija Savjeta Evrope (CINGO), i članovima delegacije, sa kojima je razgovarao o unapređenju saradnje između javne uprave i organizacija civilnog društva - saopšteno je iz Ministarstva javne uprave.

Kotor: Uhapšen Tursko-Iranski haket kojeg SAD tereti za štetu od 3,4 milijarde dolara

Četvrtak, 25.06.2026 | 21:30

Državljanin Turske i Irana Amir Barati (39), kojeg Sjedinjene Američke Države potražuju zbog navodnih organizovanih hakerskih napada i krađe identiteta, uhapšen je danas u Kotoru u akciji sprovedenoj u saradnji crnogorske policije i Federalnog istražnog biroa (FBI).

Šaranović: Mafija radi o glavi Novoviću, Šćepanoviću i Šukoviću

Četvrtak, 25.06.2026 | 20:02

Mafija pokušava da ubije vrh bezbjednosnog sektora, a njihove mete su direktor Uprave policije Lazar Šćepanović, glavni specijalni tužilac Vladimir Novović i šef Specijalnog policijskog odjeljenja Predrag Šuković.

Trik za rashlađivanje automobila koji je nauka proglasila najefikasnijim

Četvrtak, 25.06.2026 | 21:23

Nauka i nekoliko jednostavnih testova otkrili su iznenađujuće efikasan metod koji štedi i vreme i gorivo.

U Porodilištu KCCG-a u posljednja 24 sata rođeno 13 beba

Četvrtak, 25.06.2026 | 21:15

UPoliklinici Kliničkog centra Crne Gore (KCCG), u posljednja 24 sata, obavljena su 1.673 ambulantna pregleda, od čega 232 u Institutu za bolesti djece (IBD).

Naredna Međuvladina konferencija 14. jula

Četvrtak, 25.06.2026 | 19:52

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević je, tokom posjete Irskoj, rekla da dogovor da u julu, odmah nakon što ta država preuzme polugodišnje predsjedavanje Savjetom EU, bude održana Međuvladina konferencija, predstavlja nastavak ubrzane dinamike pristupnih pregovora i potvrdu podrške država članica evropskom putu Crne Gore.