Subota, 10.05.2025 | 18:56
IZVOR: rtcg.me

MUP Crne Gore: Nova OGRANIČENJA za MLADE vozače

Iz MUP-a Crne Gore saopštili su da je u Podgorici danas održan okrugli sto u okviru javne rasprave o Nacrtu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, a učestvovali su predstavnici auto škola, udruženja prevoznika, Mašinskog fakulteta, Monteputa, pripadnici policije i drugi predstavnici zainteresovane javnosti.




Foto: Ilustracija/ Pixabay

"Održana rasprava dodatan je prilog transparentosti prilikom pripreme novih zakonskih rješenja, a omogućila je detaljno sagledavanje izmjena i iznošenje komentara i sugestija u cilju njegovog unapređenja. Tema diskusije bile su predložene novine koje Zakon predviđa, sa posebnim osvrtom na ograničenja koja su predviđena za mlade vozače u pogledu zabrane upravljanja motornim vozilima od 23 do šest časova, kao i zabranu upravljanja vozilima B kategorije čija je snaga motora veća od 80 kW. Posebnu pozornost na okruglom stolu privukla je tema "lakih električnih vozila“ gdje su prisutni iznijeli određene sugestije u odnosu na ovu kategoriju vozila i lica koji će moći njima da upravljaju", piše u saopštenju.

Okruglom stolu su prisustvovali članovi Radne grupe, Ilija Janjušević i Teodora Klikovac, predstavnici Uprave policije, dr Milanko Damjanović sa Mašinskog fakulteta, kao i predstavnici Ministarstva saobraćaja Bojan Radoman i Miroslav Mašić. Oni su pažljivo saslušali sve iznijete komentare i naglasili da je cilj javne rasprave upravo da se zajedničkim radom dođe do najboljeg zakonskog teksta, koje će biti u interesu povećanja stepena bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju.

"Ilija Janjušević, načelnik Odsjeka za drumski saobraćaj, je istakao zadovoljstvo što su prisutni tokom trajanja javne rasprava, ali i danas na okruglom stolu, prepoznali otvorenost Ministarstva unutrašnjih poslova i što su iskazali spremnost da predstave svoje stavove i mišljenja o ovoj temi, te istakao da će svi dostavljeni komentari biti razmotreni prije definisanja konačnog teksta zakona. Javna rasprava o Nacrtu zakona o izmjenama i dopunama Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima završava se sjutra 11. maja, a sve sugestije zainteresovane strane mogu, kao i do sada, dostaviti slanjem pošte elekstronskim putem ili putem pošte Ministarstvu unutrašnjih poslova", kazali su iz MUP-a. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Herceg Novi: Uhapšen državljanin Kosova, osumnjičen za pokušaj silovanja

Petak, 31.07.2026 | 10:16

Hercegnovska policija uhapsila je državljanina Kosova zbog sumnje da je izvršio krivično djelo pokušaj silovanja na štetu državljanke Srbije.

Uhapšen maloljetnik, osumnjičen da je uz prijetnju nožem opljačkao kladionicu

Petak, 31.07.2026 | 09:28

Podgorička policija je uhapsila sedamnaestogodišnjaka zbog sumnje da je počinio krivična djela krađa i razbojništvo, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Ministar Dukaj: Posebnu snagu Plavu daje naša dijaspora

Petak, 31.07.2026 | 08:35

Ministar javne uprave, Maraš Dukaj, je predsjedniku Opštine Nihadu Canoviću, predsjedniku Skupštine opštine Alenu Baliću, kao i svim građankama i građanima Plava, čestitao 31. jul - Dan opštine Plav.

Policija će regulisati saobraćaj na putu Kotor – Njeguši

Petak, 31.07.2026 | 08:13

Put Kotor – Njeguši i ove sezone uzrok je nervoze kod građana i turista jer se ne poštuje odluka policije da tom dionicom ne saobraćaju autobusi, kamperi i kamioni preko sedam tona nosivosti. Zato će, kaže komandir Odjeljenja bezbjednosti Cetinje Nenad Jokić za RTCG, policija regulisati saobraćaj na toj dionici.

Kontrole na Skadarskom jezeru: Šest osoba prekršilo propise

Petak, 31.07.2026 | 08:05

Službenici Granične policije i inspektori Lučke kapetanije Bar tokom pojačane kontrole na Skadarskom jezeru utvrdili su nepravilnosti kod šest osoba koje su upravljale plovilima, zbog čega će protiv njih biti preduzete zakonom propisane mjere.

FOTO: Policija otkrila arsenal oružja u Herceg Novom: Uhapšene četiri osobe, pronađen i raketni bacač „Zolja“

Četvrtak, 30.07.2026 | 14:34

U opsežnoj policijskoj akciji usmjerenoj na organizovane kriminalne grupe, sprovedenoj u prethodna dva dana na području Crne Gore, uhapšene su četiri osobe, među kojima i međunarodno traženi državljanin Sjeverne Makedonije, dok je u Herceg Novom otkriven arsenal oružja i eksplozivnih sredstava za koji policija sumnja da je bio namijenjen izvršenju najtežih krivičnih djela, saopštio je direktor Uprave policije Lazar Šćepanović.

NSD predlaže produženje roka za legalizaciju bespravnih objekata do 14. avgusta 2027.

Četvrtak, 30.07.2026 | 14:17

Poslanik NSD-a Dejan Đurović saopštio je da je stranka predložila da se rok za legalizaciju nelegalnih objekata pomjeri do 14. avgusta 2027.

Frizeri otkrivaju: Kako da osušite kosu bez fena, a zadržite volumen?

Četvrtak, 30.07.2026 | 14:04

Sušenje kose prirodno na vazduhu može zvučati prilično lako, mada nekim ženama može da zada i glavobolju, ako ne znaju kako se to tačno radi.

Zverev: Novak je uvijek bio moj najteži rival

Četvrtak, 30.07.2026 | 13:53

Aleksandar Zverev nije ostavio dilemu kada je odgovorio na pitanje ko mu je najteži protivnik u svjetskom tenisu.

More ponovo bezbjedno za kupanje na Slovenskoj plaži i u Žukotrlici, zabrana i dalje na Pržnu

Četvrtak, 30.07.2026 | 14:46

Ponovljene analize kvaliteta morske vode pokazale su da je more na pojedinim lokacijama, na kojima je prethodno utvrđen loš kvalitet, ponovo bezbjedno za kupanje, dok zabrana kupanja i dalje ostaje na plaži Pržno u Budvi.

Oliver Šarkić potpisao za Čelik iz Zenice

Petak, 31.07.2026 | 11:25

Nekadašnji fudbaler Budućnosti Oliver Šarkić karijeru nastavlja u Bosni i Hercegovini

Spajić: Plav sve prepoznatljivija turistička destinacija, podrška razvoju i revitalizaciji jezera

Petak, 31.07.2026 | 11:06

Predsjednik Vlade Crne Gore mr Milojko Spajić je čestitao rukovodstvu, građankama i građanima Plava 31. jul - Dan opštine.

Herceg Novi: Uhapšen državljanin Kosova, osumnjičen za pokušaj silovanja

Petak, 31.07.2026 | 10:16

Hercegnovska policija uhapsila je državljanina Kosova zbog sumnje da je izvršio krivično djelo pokušaj silovanja na štetu državljanke Srbije.

Vlada usvojila Predlog za provjeru stranih investicija u Crnoj Gori

Petak, 31.07.2026 | 10:06

Vlada Crne Gore je na 136. sjednici usvojila Predlog za uspostavljanje efikasnog mehanizma provjere stranih direktnih investicija u Crnoj Gori, čime se postavlja temelj za donošenje prvog sistemskog zakona u ovoj oblasti, Zakona o provjeri stranih investicija, saopšteno je iz Ministarstva ekonomskog razvoja.

Preminuo Vlatko Gilić, jedan od najznačajnijih autora crnogorske i jugoslovenske kinematografije

Petak, 31.07.2026 | 10:01

Vlatko Gilić, jedan od najznačajnijih crnogorskih i jugoslovenskih filmskih autora, reditelj i scenarista čiji je neveliki opus ostavio dubok trag u evropskoj i svjetskoj kinematografiji, preminuo je u Beogradu, u 92. godini. Vijest o njegovoj smrti su na svojim Fesjbuk profilima kasno sinoć potvrdili reditelji Sead Šabotić i Nikola Vukčević.

Hljeb možete napraviti i ispeći za manje od pet minuta: Ne mijesi se, a pun je proteina

Petak, 31.07.2026 | 09:41

Jeste li znali da jednu porciju kruha možete ispeći u manje od 5 minuta?

Uhapšen maloljetnik, osumnjičen da je uz prijetnju nožem opljačkao kladionicu

Petak, 31.07.2026 | 09:28

Podgorička policija je uhapsila sedamnaestogodišnjaka zbog sumnje da je počinio krivična djela krađa i razbojništvo, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Mandić – Egoli: Italija snažno podržava evropski put Crne Gore

Petak, 31.07.2026 | 09:14

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić sastao se sa novoimenovanom ambasadorkom Republike Italije u Crnoj Gori, Laurom Egoli, kojoj je poželio dobrodošlicu i uspješan mandat, uz uvjerenje da će prijateljski odnosi dvije države nastaviti da se razvijaju kroz intenzivnu političku i parlamentarnu saradnju.

Milatović: Plav mora biti mjesto u kojem mladi ostaju, a porodice grade budućnost

Petak, 31.07.2026 | 08:58

Povodom 31. jula, Dana opštine Plav, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović uputio je čestitku rukovodstvu Opštine, odbornicama i odbornicima, kao i svim građankama i građanima Plava.

Ministar Dukaj: Posebnu snagu Plavu daje naša dijaspora

Petak, 31.07.2026 | 08:35

Ministar javne uprave, Maraš Dukaj, je predsjedniku Opštine Nihadu Canoviću, predsjedniku Skupštine opštine Alenu Baliću, kao i svim građankama i građanima Plava, čestitao 31. jul - Dan opštine Plav.