Utorak, 17.06.2025 | 11:35
IZVOR: pobjeda.me

Odbor dao POZITIVNO mišljenje na predlog da Injac bude AMBASADORKA u Briselu

Odbor za međunarodne odnose i iseljenike, većinom glasova, dao je pozitivno mišljenje na predlog Vlade da Olivera Injac bude ambasadorka u Briselu.




Foto: YouTube screenshot/ Služba za odnose za javnošću Glavnog grada

Vlada je predložila da se Olivera Injac postavi za izvanrednu i opunomoćenu ambasadorku Crne Gore u Kraljevini Belgiji, na rezidentnoj osnovi, sa sjedištem u Briselu.

Injac je kazaa da je u proteklih dvadeset godina bila u kontaktu sa različitim institucijama iz Evrope i Amerike, u pogledu različitih oblasti međunarodnih odnosa, sa fokusom na Crnu Goru i Zapadni Balkan.

"Imala sam tu sreću da kroz umreženost sa različitim institucija radim na dosta tema koje su od značaja danas u međunarodnim odnosima od početka 21. vijeka. Mogu konstatovati da sam tokom perioda, kada sam obavljala dužnost ministra odbrane i gradonačelnice Podgorice, dobila veći broj zahvalnica kao potvrdu aktivnosti da se Crna Gora, Ministaratvo i Glavni grad pozicioniraju unutar širokog sistema međunarodnih odnosa",  navela je Injac.

Zastupanje, predstavljanje i zaštita interesa Crne Gore kao i osiguranje podrške Belgije u procesu integracija u Evropsku Uniju, kao i najvažnijem vajskom političkom prioritetu Crne Gore, kako kaže, biće jedan od najvažnijih ciljeva tokom narednog perioda.

Poslanik Socijaldemokrata Nikola Zirojević zatražio je objašnjenje zbog čega nije održana sjednica Odbora za međunarodne odnose i iseljenike 24. aprila, na kojoj je trebalo da se razmatraju kandidature za ambasadore u Sofiji, Zagrebu i Hagu.

"Zanima me zašto se danas ne razmatraju predlozi za ta tri diplomatska imenovanja. Imamo kvorum, ali na dnevnom redu je samo jedan kandidat. Da li je u pitanju politički dogovor ili postoji neki drugi razlog?",  upitao je Zirojević.

Predsjednik odbora Duško Stijepović odgovorio je da su sjednice više puta zakazivane, ali da nije bilo kvoruma, te da će članovi odbora biti blagovremeno obaviješteni kada se steknu uslovi za nastavak procesa.

Zirojević je izrazio oštro protivljenje imenovanju bivše ministarke odbrane Olivere Injac, navodeći brojne razloge zbog kojih, kako je kazao, ona ne bi trebalo da predstavlja Crnu Goru u diplomatskoj službi.

"Tokom vašeg mandata u Ministarstvu odbrane, vršeni su politički progoni, sredstva su trošena nenamjenski, a Crna Gora je predstavljana kao država bez uticaja. Takođe, protiv vas su vođeni postupci zbog nezakonitog zapošljavanja i zloupotrebe službenog položaja - kazao je on, podsjetivši i na slučaj „kadeti“, u kojem je, prema njegovim riječima, onemogućeno školovanje kandidatu s najboljim rezultatima na testiranju -sinu tužiteljke koja je postupala po prijavama protiv Injac.

"U vašem mandatu smo gledali scene u kojima se helikopterom Vojske Crne Gore prevoze predstavnici SPC – organizacije za koju se navodi da širi maligni ruski uticaj na Zapadnom Balkanu. To sve govori o načinu na koji ste obavljali funkciju ", zaključio je Zirojević.

Po njegovom mišljenju, „jedina institucija u kojoj Injac treba da se nađe nije van Crne Gore“.

Injac je odgovorila da su mnogi navodi netačni, ističući da je većina krivičnih prijava protiv nje odbačena.

"Postupci koji su još u toku nalaze se pred nadležnim organima, i nemam čega da se plašim. Tokom mog mandata bila sam izložena velikim pritiscima",  poručila je ona.

KOMENTARI (3)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
QQ
17.06.2025 12:07

Eeeeeee , kuku ovoj nesrećnoj državi , ka što jes .

2 1
NoNo
17.06.2025 16:05

Normalna vlast je ne bi poslala ni u Žagubicu a ne i u Brisel .

1 0
Leko
18.06.2025 11:15

Leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee …

0 0

OSTALE VIJESTI

Knežević: Brutalnom akcijom u Botunu rukovodio policajac koji mi je uhapsio majku

Utorak, 13.01.2026 | 21:59

Brutalnom akcijom policije u Botunu, u kojoj je učestvovalo 680 policajaca, rukovodio je Milan Radusinović. On je zamjenik načelnika Centra bezbjednosti koji je 30. januara 2020. godine uhapsio moju majku, rekao je večeras, u specijalnoj emisiji na Adria TV, predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević.

Knežević: Botun je bio samo okidač da ubrzamo inicijative i za jezik, državljanstvo i trobojku

Utorak, 13.01.2026 | 21:03

Ukoliko na prvoj narednoj sjednici Vlade budu odbijene naše inicijative o srpskom jeziku, državljanstvu, trobojci i dijalogu u vezi sa gradnjom postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, ministri iz redova Demokratske narodne partije, Milan Zogović i Maja Vukićević, podnijeće ostavke. Poslanički klub će otkazati podršku Vladi Milojka Spajića, a Odbornički klub DNP-a u Skupštini Glavnog grada otkazaće podršku gradonačelniku Saši Mujoviću.

Vučević: Srbi u Crnoj Gori se ponovo hapse i suspenduju kao da 30. avgusta nije ni bilo

Utorak, 13.01.2026 | 20:31

Predsjednik Spske napredne stranke i savjetnik predsjednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je danas da do promjena u Crnoj Gori 2020. godine ne bi došlo bez srpskih glasova.

CBS: Na demonstracijama u Iranu poginulo najmanje 12.000 ljudi

Utorak, 13.01.2026 | 20:21

Informacije koje su danas počele da stižu iz Irana ukazuju na to da je reakcija vlasti s ciljem okončanja više od dvije nedjelje masovnih antivladinih protesta vjerovatno bila daleko smrtonosnija nego što su aktivisti van zemlje do sada izvještavali, prenosi CBS.

Vukićević: DNP bliži izlasku iz Vlade nego ostanku

Utorak, 13.01.2026 | 18:48

Demokratska narodna partija (DNP) bliža je izlasku iz Vlade nego ostanku.To je rekla potpredsjednica DNP-a i ministarska saobraćaja Maja Vukićević, naglašavajući da to potvrđuju pokrenute partijske inicijative koje će ona i partijski joj kolega u izvršnoj vlasti Milun Zogović, predložiti Vladi na prvoj sljedećoj sjednici, najvjerovatnije u četvrtak naredne sedmice.

Plate u Vladi: Spajić tek peti, ispred njega Đuković, Burić, Ibrahimović i Aleksić

Utorak, 13.01.2026 | 08:06

Neto zarade članova Vlade Crne Gore za decembar 2025.godine kretale su se od 926 do 3.512 eura, a najveću platu primio je zastupnik Crne Gore pred Evropskim sudom za ljudska prava Mirko Đuković, koji je prošlog mjeseca zaradio 3.512,35 eura.

Dajković: Kažnjen sam jer sam stao uz Srbe u Zeti i svog saborca Kneževića

Utorak, 13.01.2026 | 08:43

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović pokrenuo je disciplinski postupak i rešenje o suspenziji protiv Vladislava Dajkovića, rukovodioca Službe za građane.U pitanju je jasno proterivanje iz vlasti u Crnoj Gori svakog Srbina koji se ne plaši da kaže da je Srbin i da je prvo Srbin, pa onda sve ostalo.

Huter: U doba Petrovića Mandićevi Moračani nijesu išli u Beograd po instrukcije već na Cetinje

Utorak, 13.01.2026 | 09:25

U doba Petrovića, Mandićevi Moračani nijesu išli u Beograd po instrukcije već na Cetinje, napisao je na mreži Fejsbuk poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Oskar Huter.

Tivat: Radnica u kladionici osumnjičena da je prokockala novac koji joj je povjeren na raspolaganje

Utorak, 13.01.2026 | 09:57

Policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“, Odjeljenja bezbjednosti Tivat juče je od strane menadžera jedne sportske kladionice čija se poslovnica nalazi u tom gradu, prijavljeno da je tamo zaposlena neodgovorno raspolagala novčanim sredstvima koja su joj povjerena na raspolaganje i prokockala novac u iznosu od preko 3.600 eura, te su policijski službenici preduzeli mjere i radnje iz svoje nadležnosti.

Botunjani najavili da danas blokiraju kružni tok na pola sata

Utorak, 13.01.2026 | 12:21

Mještani Botuna najavili su da će danas u 14 časova na pola sata blokirati kružni tok u Zeti kod Vodovoda, HDL i Našeg diskonta zbog radova na postrojenju za prečišćavanje otpadnih voda.

Knežević: Brutalnom akcijom u Botunu rukovodio policajac koji mi je uhapsio majku

Utorak, 13.01.2026 | 21:59

Brutalnom akcijom policije u Botunu, u kojoj je učestvovalo 680 policajaca, rukovodio je Milan Radusinović. On je zamjenik načelnika Centra bezbjednosti koji je 30. januara 2020. godine uhapsio moju majku, rekao je večeras, u specijalnoj emisiji na Adria TV, predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević.

Zvanično: Majkl Kerik imenovan za šefa stručnog štaba Mančester junajteda

Utorak, 13.01.2026 | 21:38

Mančester junajted imenovao je Majkla Kerika za novog šefa stručnog štaba prvog tima, a ugovor je potpisan do kraja sezone 2025/26, saopštio je engleski klub.

Održavajte formu uprkos snijegu: Deset savjeta za vježbanje zimi

Utorak, 13.01.2026 | 21:20

Jeste li znali da vježbanje na otvorenom tokom zime može sagorjeti više kalorija nego vježbanje u zatvorenom prostoru?

Situacija u Vranjini pod kontrolom, najugroženiji pomoćni objekti

Utorak, 13.01.2026 | 20:48

Zbog rasta nivoa Skadarskog jezera, voda na Vranjini se približila domaćinstvima, a nadležne službe su na terenu danonoćno. Ipak, očekuje se stabilizacija situacije, kazali su nadležni za RTV Podgorica.

Vučević: Srbi u Crnoj Gori se ponovo hapse i suspenduju kao da 30. avgusta nije ni bilo

Utorak, 13.01.2026 | 20:31

Predsjednik Spske napredne stranke i savjetnik predsjednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je danas da do promjena u Crnoj Gori 2020. godine ne bi došlo bez srpskih glasova.

Vojinović: Poplave razotkrile sistemske slabosti Crne Gore

Utorak, 13.01.2026 | 20:04

Direktorica Centra za klimatske promjene Univerziteta “Donja Gorica”, dr Ivana Vojinović kaže za Dan da su i ovog puta poplave potvrdile strukturne slabosti i specifičnu geomorfološku strukturu Crne Gore, koju karakterišu izrazito razuđen reljef, kratki i strmi vodotoci, razvijena karstna hidrologija i oko 300 bujičnih područja i slivova, što povećava ranjivost sistema na kratkotrajne i intenzivne padavinske epizode.

Pokrenuta istraga o QR kodovima na kojima se nudi kokain

Utorak, 13.01.2026 | 20:01

Pet dana nakon što je TV Podgorica u centru Glavnog grada otkrila postavljene naljepnice sa QR kodovima koje vode ka online prodaji kokaina, Uprava policije se prvi put oglasila kratkom izjavom da je istraga u toku. Bez detalja, bez informacija o konkretnim mjerama i bez odgovora na pitanja koja je javnost postavila još prvog dana.

Mićanović: UCG objavljuje registar 80.000 diploma stečenih u proteklih pet decenija

Utorak, 13.01.2026 | 19:47

Univerzitet Crne Gore planira uvođenje javnog registra diploma, kako bi se stalo na kraj falsifikovanim i nelegalno stečenim zvanjima. Registar bi omogućio građanima i poslodavcima provjeru osnovnih podataka o diplomama stečenim na državnom univerzitetu, kazao je u Jutarnjem programu “Dobro jutro, Podgorice” prorektor UCG profesor dr. Veselin Mićanović.

Vojinović: Klinički centar nastavlja sa narušavanjem dostojanstva i ugleda Radojičić, sa namjerom da eventualno samoinicijativno da otkaz

Utorak, 13.01.2026 | 19:33

Advokat Milan Vojinović reagovao je povodom saopštenja Kliničkog centra na pravosnažnu presudu suda u vezi dr Jelene Radojičić, i kazao da KCCG nastavlja sa narušavanjem njenog dostojanstva i ugleda, sa namjerom da eventualno samoinicijativno da otkaz.

Srbijavoz: Vagoni u kojima nije bilo grijanja u vlasništvu Željezničkog prevoza Crne Gore

Utorak, 13.01.2026 | 19:29

Povodom navoda pojedinih putnika da u spavaćim kolima voza broj 433 na relaciji Zemun – Bar, koji je saobraćao u noći između 8. i 9. januara 2026. godine, nije bilo ispravno grijanje, iz kompanije “Srbijavoz” saopšteno je da, na osnovu raspoloživih činjenica, ne postoji njihova odgovornost u konkretnom slučaju, jer vagoni u kojima nije bilo grijanja pripadaju Željezničkom prevozu Crne Gore (ŽPCG).