Utorak, 17.06.2025 | 15:43
IZVOR: rtcg.me

Kalezić i Perović NEGIRAJU učešće u "Crnim trojkama"

Marko Kalezić i Miljan Perović, koje je na današnjem saslušanju pred Anketnim odborom pomenuo bivši policijski funkcioner Brajuško Brajušković, tvrdeći da je uz Slavka Đurovića učestvovao u napadu na, kasnije ubijenog urednika Dana Duška Jovanovića, obratili su se javnosti i demantovali ove tvrdnje. Brajušković je, između ostalog, rekao i da je Danilovgradska policija je bila nepremostiva barijera za sve švercere, za sve kriminalce dok Kalezić i Đurović nijesu došli na to mjesto.




Foto: YouTube screenshot/ Skupština Crne Gore

"U odnosu na današnju izjavu Brajuška Brajuškovića pred Anketnim odborom, a povodom tvrdnji da sam ja Marko Kalezić, učestvovao u navodnom prebijanju političkih neistomišljenika, novinara i drugih intelektualaca, kategorično demantujem sve njegove navode i negiram moje učešće u tzv. Crnim trojkama ili bilo kakvim drugim grupacijama koje su se navodno bavile takvim aktivnostima", istakao je Kalezić.

Smatra da je glavni razlog za pominjanje njegovog imena od strane Brajuška Brajuškovića u njegovoj težnji za osvetom zbog procesuiranja u vrijeme dok sam je Kalezić bio rukovodilac u OB Danilovgrad.

"Naime, Brajušković je zbog nanošenja tjelesnih povreda svom bližem rođaku uz “po prijavi istog” upotrebu vatrenog oružja, izdržavao zatvorsku kaznu. Odgovorno tvrdim da u životu nisam ni piće popio sa gore navedenim licem, tako da sve njegove tvrdnje o meni ne odgovaraju istini. Unaprijed su pripremljene, tendenciozne i smišljene", tvrdi Kalezić.
Kaže da se, nakon izdržavanja zatvorske kazne tokom 2020. godine, Brajušković naprasno obrušio na njega.

"Iznoseći u pojedinim TV emisijama neistine, pri tome zaboravljajući činjenicu da moje ime prije toga nikada u medjima nije pominjao u tom kontekstu, što opet upućuje na to da je ovo lice unaprijed smislilo neistinitu priču, kako bi nanijelo štetu meni i mojoj porodici. Svaki dalji ulazak u medijska prepucavanja sa ovim svima dobro znanim licem štetio bi mom ugledu, tako da ovim obraćanje zaključujem polemiku", poručio je Kalezić.

Miljan Perović poručio je da nikada nije organizovao, koordinirao ili na bilo koji drugi način povezan sa tkz. aferom "crne trojke".

"Ovim putem želim još jednom jasno, javno i nedvosmisleno da demantujem sve laži koje povezuju moje ime sa aferom poznatom kao 'crne trojke'. Pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću tvrdim da nemam nikakve veze sa pomenutom aferom", kazao je Perović.

Podsjeća da je odmah po lansiranju afere, avgusta 2013. godine, Vrhovnom drzavnom tužilaštvu, MUP-u i UP predao pismena tj. inicijative gdje je, kako navodi, osim odlučnog negiranja povezanosti sa iznijetim neistinama iskazao potrebu sto hitnijeg postupanja nadležnih organa te rasvjetljavanja ove podmetačine kao i spremnost na poligrafsko testiranje.

"Izjavu po ovom predmetu dao sam pred nadležnim pravosudnim organima", rekao je Perović.

On tvrdi da pojedinci puni mržnje, neki i instruisani, a iz njima i meni znanih razloga, pokušavaju da ga diskredituju kao čovjeka koji se trudio da, kako navodi, sve poslove obavlja u skladu sa Ustavom i zakonima Crne Gore.

"Moje reagovanje nema namjeru da ubjeđuje pojedine inicijatore formiranja odbora, jer je istina kao aksiom trenutno izgubila svaku smisao, već ima prvenstveno želju da zaštitim obraz i dostojanstvo svoje, svoje porodice, radi javnosti, prijatelja i kolega sa kojima sam dugi niz godina radio", dodao je Perović.

Naglašava da ima duboku empatiju prema svim ljudima kojima je nanesena bilo kakva nepravda.

"Vjerujem da je pravda temelj svakog društva i da svi građani zaslužuju jednaku zaštitu svojih prava i sloboda", kazao je Perović.

Prema njegovim riječima, iza ovako besprizornih napada stoji čista osvetnička politička agenda.

"Kao čovjek koji je obavljao važne dužnosti, smatram da je cilj ovih napada da se sve institucije predstave kao kriminalne, čime se podriva povjerenje građana u sistem i institucije države kao i u samu državu. Bilo od koga da dolaze neistine, te dovođenje mog imena u negativan kontekst koje razmatra Anketni odbor smatraću kao najbezočniju klevetu. Svoj lični i profesionalni integritet ću štititi pred nadležnim pravosudnim institucijama Crne Gore o čemu će javnost vrlo brzo biti upoznata", zaključio je Perović.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Muri
18.06.2025 07:03

Ja ovoga gospodina ne poznajem,pa ne želim suditi o njegovoj moralnoj strani,ali se da zaključiti kako je motiv osveta i animuzitet prema bivšim kolegama. On je instruisan od gospode iz Demokrata i DF-a,

0 0

OSTALE VIJESTI

Bojović: Status srpskog jezika u Crnoj Gori riješiti prije ulaska u EU

Subota, 06.12.2025 | 20:26

Status srpskog jezika u Crnoj Gori trebalo bi riješiti prije članstva u Evropskoj uniji, kazao je za Newsmax Balkans televiziju potpredsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Dragan Bojović.

U Beogradu uhapšeni Ulama i Tomašević

Subota, 06.12.2025 | 20:15

Uprava policije saopštila je da su u Beogradu uhapšeni Vladimir Ulama (32) i Igor Tomašević (28), članovi visokorizične organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore, za kojima je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodne potjernice.

Berane: Uhapšen osumnjičeni za pokušaj ubistva, presreo sugrađanina i udarao ga pesnicom u glavu

Subota, 06.12.2025 | 19:20

Beranska policija uhapsila je B.D. (25) osumnjičenog za pokušaj ubistva, jer je kako se sumnja presreo sugrađanina i udarao ga pesnicom u glavu, saopšteno je iz Uprave policije.

Goveda će u javna ili privatna skloništa: Lutajuće životinje problem u više gradova, stanje posebno alarmantno u Tivtu

Subota, 06.12.2025 | 19:45

Vlada zadužila opštine da u roku od tri mjeseca izgrade objekte za smještaj napuštene stoke ili ih predaju farmerima i privredi.

Svjedoku ni po prstu, ako neće da priča: Za odbijanje svjedočenja na sudu ne ide se više u zatvor, kazna do 1.000 eura

Subota, 06.12.2025 | 18:46

Odbijanje svjedočenja kažnjivo samo do 1.000 eura, Ustavni sud ukinuo “stavljanje u zatvor” Kad potplaćeni ili uplašeni svjedoci ćute - istrage organizovanog kriminala mogu da trpe

Država prodaje 68, uglavnom starijih, službenih vozila - Ovo je POČETNA CIJENA

Subota, 06.12.2025 | 08:36

Uprava za državnu imovinu objavila je javni poziv za prodaju 68 motornih vozila u svom vlasništvu. Vozila se prodaju pojedinačno, a zainteresovani kupci mogu ih pogledati 12. decembra 2025. godine, u terminu od 09.00 do 11.00 časova, na parking prostoru Uprave – južni dio kasarne u Maslinama u Podgorici.

Jovanović: Onog momenta kad je saslušan posljednji svjedok, Viši sud jedino je mogao da naloži ukidanje pritvora Uboviću

Petak, 05.12.2025 | 20:48

Ne znam zbog čemu fama povodom puštanja Ranka Ubovića na slobodu. Radi se o nečemu potpuno zakonitom, jer valjda svi postupamo po osnovu istog procesnog rješenja, rekao je advokat odbrane Stefan Jovanović, komentarišući saopštenje SDT-a da je ukidanje pritvora dvojici biznismena, Ranku Uboviću i Vladanu Ivanoviću bilo nezakonito.

Savićević: Adžić me nije poslušao, rekao sam mu da ode iz Juventusa

Petak, 05.12.2025 | 21:02

Vasilije Adžić i ove sezone ima vrlo malu minutažu u prvom timu Juventusa, zbog čega je izvjesno da će mu ,,stara dama“ na zimu predložiti odlazak u drugi klub na pozajmicu.

Vraneš: Odgovor upućen Tadić Mijović isključivo političke prirode, nije mi bila namjera da bilo koga uvrijedim

Petak, 05.12.2025 | 20:37

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš, reagovao je povodom osuda javnosti zbog “uvreda” koje je u emisiji ” Načisto” na TV Vijesti uputio direktorici CIN-CG Milki Tadić Mijović.

Vlada Crne Gore: Abazović zlonamjerno plasira dezinformacije o navodnom ugovoru

Petak, 05.12.2025 | 21:36

Kabinet predsjednika Vlade Crne Gore reagovao je na tvrdnje bivšeg premijera Dritana Abazovića o navodnom „tajnom ugovoru“ sa kompanijama Adriatic Properties i Aman.

Bojović: Status srpskog jezika u Crnoj Gori riješiti prije ulaska u EU

Subota, 06.12.2025 | 20:26

Status srpskog jezika u Crnoj Gori trebalo bi riješiti prije članstva u Evropskoj uniji, kazao je za Newsmax Balkans televiziju potpredsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Dragan Bojović.

U Beogradu uhapšeni Ulama i Tomašević

Subota, 06.12.2025 | 20:15

Uprava policije saopštila je da su u Beogradu uhapšeni Vladimir Ulama (32) i Igor Tomašević (28), članovi visokorizične organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore, za kojima je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodne potjernice.

Eurosong mijenja pravila glasanja: Ovako će se od sada birati pobjednik

Subota, 06.12.2025 | 20:04

Organizatori Evrovizije najavili su značajne promjene u pravilima glasanja za iduće izdanje takmičenja, koje će se održati u Austriji nakon pobjede njihovog predstavnika Džej Džeja ove godine.

Berane: Uhapšen osumnjičeni za pokušaj ubistva, presreo sugrađanina i udarao ga pesnicom u glavu

Subota, 06.12.2025 | 19:20

Beranska policija uhapsila je B.D. (25) osumnjičenog za pokušaj ubistva, jer je kako se sumnja presreo sugrađanina i udarao ga pesnicom u glavu, saopšteno je iz Uprave policije.

Ministarstva kulture i medija: Nakon decenija povlastica jednaka pravila za sve mogu biti bolna

Subota, 06.12.2025 | 19:30

Reagovanje Ministarstva kulture i medija prenosimo integralno:

Goveda će u javna ili privatna skloništa: Lutajuće životinje problem u više gradova, stanje posebno alarmantno u Tivtu

Subota, 06.12.2025 | 19:45

Vlada zadužila opštine da u roku od tri mjeseca izgrade objekte za smještaj napuštene stoke ili ih predaju farmerima i privredi.

Novi dokazi o Alchajmerovoj bolesti: Otkriven uzročnik bolesti

Subota, 06.12.2025 | 19:10

Nova studija objavljena u časopisu Neurology pokazuje da povišeni biomarkeri Alchajmerove bolesti u krvi ne moraju nužno značiti da je mozak oštećen, u nekim slučajevima uzrok može da bude smanjena funkcija bubrega.

Zadužili se milijardu i po, vratili 770 miliona dugova

Subota, 06.12.2025 | 18:50

Izvještaj o realizaciji budžeta i naknadne odluke pokazuju stanje u javnim finansijama. Za deset mjeseci naplaćeno 35 miliona eura manje od plana. Deficit iznosi 118 miliona, a nije realizovano još 126 miliona od planiranih troškova.

Svjedoku ni po prstu, ako neće da priča: Za odbijanje svjedočenja na sudu ne ide se više u zatvor, kazna do 1.000 eura

Subota, 06.12.2025 | 18:46

Odbijanje svjedočenja kažnjivo samo do 1.000 eura, Ustavni sud ukinuo “stavljanje u zatvor” Kad potplaćeni ili uplašeni svjedoci ćute - istrage organizovanog kriminala mogu da trpe

Dukaj na diplomatskom bazaru: Male stvari, učinjene s velikom ljubavlju, mijenjaju svijet

Subota, 06.12.2025 | 18:41

Ministarstvo javne uprave učestvovalo je na Međunarodnom diplomatskom humanitarnom bazaru, i tom prilikom resorni ministar Maraš Dukaj kazao je da male stvari, učinjene s velikom ljubavlju, mijenjaju svijet.