Četvrtak, 19.06.2025 | 13:58
IZVOR: kolektiv.me

Milatović: Od Plenkovića sam zatražio da Hrvatska odblokira zatvaranje poglavlja 31

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović je, odgovarajući na pitanje novinara nakon konferencije „Nacionalna platforma za sprečavanje nasilnog ekstremizma”, podsjetio da se u Odesi sreo sa hrvatskim premijerom Andrejom Plenkovićem u Odesi i zatražio u ime Crne Gore da Hrvatska odblokira zatvaranje poglavlja 31.




Foto: MediaBiro

“Sreo sam se sa premijerom Plenkovićem u Odesi prošle sedmice i upravo u našem prijateljskom razgovoru mu prenio jedan zahtjev naše strane, gdje sam u ime Crne Gore zatražio da Hrvatska odblokira zatvaranje poglavlja 31. Tako da se nadam da će i taj naš razgovor uroditi nekim plodom. Vi znate da smo mi u smislu poglavlja 31 više-manje ispunili sve tehničke aspekte, da je to i Evropska komisija suštinski konstatovala. Međutim do sada, upravo zbog određenih bilateralnih stvari, imamo tu kočenje od strane Hrvatske,” naveo je predsjednik Milatović. 

Podsjetio je da su i delegacije ministarstava vanjskih poslova Crne Gore i Hrvatske u prethodnom periodu imale “par dobrih razgovora”.

“Susreti na ovom najvišem nivou, dolazak predsjednika Hrvatske prije par sedmica u Crnu Goru, sad moj razgovor sa premijerom Plenkovićem, sve su to bili koraci ka potencijalno zatvaranju ovog poglavlja, tako da ostaje nam da se nadamo,” dodao je predsjednik. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Na koliko treba da mažemo KREMU ZA SUNČANJE? Mnogi uporno prave istu GREŠKU

Četvrtak, 19.06.2025 | 18:57

Da li pratite smjernice istaknute na kremi za sunčanje?

Italijanske zvijezde ukrstile GLASOVE - Janik Siner i Andrea Bočel SNIMILI duet (VIDEO)

Četvrtak, 19.06.2025 | 18:33

Dvije velike italijanske zvijezde – muzička i teniska – Andrea Bočeli i Janik Siner, snimili su duet, a pjesma će biti objavljena sjutra.

Savjeti stručnjaka: Evo kako NEUTRALISATI neugodni miris iz PATIKA

Četvrtak, 19.06.2025 | 18:14

Neugodni mirisi iz cipela čest su problem, posebno tokom toplih ljetnih dana kada znoj dodatno pogoršava situaciju.

Nikšić: U ponedjeljak prijepodne BEZ VODE viši spratovi i prigradska naselja

Četvrtak, 19.06.2025 | 18:04

Iz Vodovoda u Nikšiću saopšteno je da će, zbog radova na pumpnoj stanici Duklo, u ponedjeljak, 23. juna, privremeno biti prekinuto vodosnabdijevanje u prigradskim naseljima i na višim spratovima stambenih zgrada.

Šćekić i Nimanbegu POTPISALI ugovor: 65.000 eura za SPORTSKU infrastrukturu

Četvrtak, 19.06.2025 | 17:57

Ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić i predsjednik Opštine Ulcinj Genci Nimanbegu potpisali su danas Ugovor o sufinansiranju projekata za potrebe sportske infrastrukture između Ministarstva sporta i mladih i Opštine Ulcinj.

Mikijelj: Od Eagle Hills NAPLAĆENO 430.000 eura na ime garancije

Četvrtak, 19.06.2025 | 17:24

Direktor Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom (JPMD) Mladen Mikijelj rekao je da je od kompanije Eagle Hills naplaćeno 430.000 eura na ime garancije. On je, za Portal RTCG rekao da ta kompanija i njen vlasnik Mohamed Alabar nemaju nikakav poseban tretman.

VLADA: Utvrđen Predlog zakona o IZMJENAMA Zakona o budžetu

Četvrtak, 19.06.2025 | 17:17

Vlada je, na danas održanoj 85. sjednici kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, između ostalog, utvrdila Predlog zakona o izmjenama Zakona o budžetu Crne Gore za 2025. godinu.

CGO: Politička BLOKADA upisa na FCJK udar na akademsku slobodu i demokratiju

Četvrtak, 19.06.2025 | 16:50

Iz Centra za građansko obrazovanje (CGO) izrazili su protest zbog odluke Vlade Crne Gore da ne usvoji odluku o upisu brucoša o trošku države na Fakultet za crnogorski jezik i književnost (FCJK).

Stručnjaci upozoravaju – SMS kodovi više nijesu BEZBJEDNI za verifikaciju

Četvrtak, 19.06.2025 | 16:34

Novi izvJeštaj pokazuje da je oko milion kodova za dvofaktorsku autentifikaciju (2FA), koji su poslati putem SMS poruka, vJerovatno presretnuto.

Pejović: Izvještaj Evropskog parlamenta POTVRDIO koliko smo blizu članstvu u EU

Četvrtak, 19.06.2025 | 16:21

Usvajanje Izvještaja Evropskog parlamenta o Crnoj Gori još jednom je potvrdilo koliko smo blizu našem zajedničkom cilju – članstvu u Evropskoj uniji.