Utorak, 08.07.2025 | 22:14
IZVOR: kolektiv.me

Uprava policije - Građani pokušali probiti policijski kordon, povrijeđen jedan policajac

Nakon 19.30 časova, oko 200 građana okupilo u blizini Vile Gorica u Podgorici izražavajući protest kroz neprijavljeno javno okupljanje, na koje su prethodno pozvali predstavnici neformalne grupe građana "STEGA", saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: YouTube screenshot/MediaBiro

"Okupljeni građani, koji su se nalazili na ulazu iz Bulevara Ivana Crnojevića u ulicu Rista Stijovića i Beogradsku, koje vode prema štićenom objektu - Vila Gorica, u jednom trenutku su fizičkom silom - guranjem, pokušali da potisnu policijske službenike i probiju policijski kordon, kako bi se kretali i neovlašteno ušli u štićeni prostor Vile Gorica, gađajući tom prilikom policijske službenike: kamenicama, flašama, jajima i drugim sredstvima. Kako bi ih spriječili u namjeri, nakon više upozorenja i izdatih naređenja na koje su se građani oglušili, policijski službenici su upotrijebili najblaže sredstvo prinude, ručni sprej sa nadražujućim dejstvom, prema grupi lica. Ubrzo nakon toga grupa građana se povukla nazad i prestala sa napadom i pružanjem otpora. Nedugo zatim, pojedini okupljeni, među kojima primarno D.M. i pojedini poslanici Skupštine Crne Gore, pozvali su građane da ponovo otpočnu probijanje policijskog koordina, što se ubrzo i dogodilo, na način što su okupljeni građani gurali policijske službenike. Tokom ovog aktivnog napada na policijske službenike uz gađanje kamenicama, flašama, jajima i drugim sredstvima, jedan policijski službenik je zadobio povrede i njemu je ukazana ljekarska pomoć. Da bi odbili napad, savladali otpor i uspostavili javni red i mir, policijski službenici su ponovno upotrijebili sredstvo prinude - ručni sprej sa nadražujućim dejstvom, nakon čega su se građani povukli na pozicije gdje su okupljeni", naveli su iz UP.

O navedenom događaju je, ističu, upoznat tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, "a policijski službenici će preduzeti zakonom propisane mjere i aktivnosti na očuvanju javnog reda i mira, zaštiti šticenog objekta i prostora, te omogućavanju nesmetanog odvijanja drumskog saobraćaja, ali i na identifikaciji učesnika u narušavanju javnog reda i mira". 

"Takođe, službenici Uprave policije će izvršiti sveobuhvatnu analizu dostupnih video –snimaka, uključujući snimke sa nadzornih kamera, službenih uređaja i medijskih izvora, koji su zabilježili fizičke napade na policijske službenike, kao i druge oblike nasilnog ponašanja tokom neprijavljenog okupljanja. Analiza će biti usmjerena na identifikaciju počinilaca, utvrđivanje individualne odgovornosti, kao i preduzimanje zakonom propisanih mjera prema svim licima koja su učestvovala u napadu na službena lica i narušavanju javnog reda i mira. Ističemo da su policijski službenici, u konkretnom slučaju, postupali krajnje uzdržano, profesionalno i u skladu sa etičkim standardima policijske službe, pokazujući visok stepen tolerancije i trpeljivosti. S druge strane, okupljeni građani su se ponašali nasilno, koristeći i tvrde predmete, sa ciljem da na silu da uđu u štićeni prostor, čime su direktno ugrozili javni red i mir, bezbjednost učesnika i policijskih službenika. Još jednom apelujemo na sve građane, kao i prisutne poslanike, da svojim ponašanjem ne podstiču nasilno ponašanje, ne pozivaju na incidente i ne doprinose narušavanju javnog reda i mira, posebno ne ugrožavanjem policijskih službenika na zadatku. Uvažavajući pravo na mirno okupljanje, pozivamo sve prisutne da doprinesu očuvanju bezbjednosti i omoguće nesmetano odvijanje saobraćaja i slobodno kretanje pješaka ka objektu Vila Gorica", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Šteta napravljena u Baošićima nenadoknadiva, rješenja postoje, ali su skupa

Utorak, 24.03.2026 | 19:55

Šta će biti s devastiranom obalom u Baošićima, i može li se 14 hiljada kvadrata nasute plaže vratiti u prvobitno stanje, pitanje je koje se nameće nakon jučerašnjih hapšenja Čedomira Popovića i Vladislava Velaša. Struka kaže da je sanacija tehnički moguća, ali da nijesu optimisti da će je biti, jer se na plaži u Baošićima i danas intenzivno radi.

Potpisan ugovor za VE „Gvozd 2“

Utorak, 24.03.2026 | 19:43

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) i kompanija Nordex potpisale su ugovor o nabavci, isporuci, ugradnji, puštanju u rad i dugoročnom održavanju vjetrogeneratora za projekat „Gvozd 2“, čime se nastavlja snažni investicioni ciklus u oblasti obnovljivih izvora energije i dodatno učvršćuje pozicija EPCG kao nosioca energetske tranzicije u Crnoj Gori.

Određeno zadržavanje osumnjičenom za nasilje u porodici

Utorak, 24.03.2026 | 20:08

Nakon saslušanja u Osnovnom državnom tužilaštvu u Beranama određeno je zadržavanje do 72 sata za jedno lice (S.M), osumnjičeno za krivično djelo nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici.

Petrović: Trgovina ljudima izmiče kontroli, „elitna prostitucija“ bez istraga

Utorak, 24.03.2026 | 19:21

Najnoviji izvještaj Grupe stručnjaka za borbu protiv trgovine ljudima (GRETA) Savjeta Evrope još jednom je ogolio duboke sistemske propuste u Crnoj Gori, ocjenjuje aktivistkinja i feministkinja Aida Petrović, koja je ujedno i direktorica NVO Crnogorski ženski lobi.

Interkulturalizam kao temelj dijaloga i zajedništva

Utorak, 24.03.2026 | 18:36

Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava organizovalo je dvodnevno predavanje na temu „Interkulturalizam i značaj međukulturnog dijaloga među mladima“, koje je okupilo studente sa različitih univerziteta iz Crne Gore. Događaj je realizovan u cilju jačanja svijesti o važnosti interkulturalizma kao temelja savremenog, inkluzivnog i demokratskog društva, saopštili su iz Ministarstva ljudskih i manjinskih prava.  

Laković o potencijalnim novim ministarskim imenovanjima: Odavno neko nije tako dobro “kuvao žabu” kao NSD i DNP

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:16

Bivši poslanik Pokreta Evropa sad, Miodrag Laković, oglasio se na mreži Iks povodom spekulacija o mogućim novim kadrovskim rješenjima u Vladi, da bi aktuelni direktor “Puteva” Radoš Zečević mogao preuzeti resor saobraćaja, dok bi Jovan Vučurović mogao biti imenovan za ministra bez portfelja.

“Medenica” ponovo optužuje policiju: Da čujete kako funkcioniše lažni veting, lisice su zamijenili činovima

Utorak, 24.03.2026 | 10:22

Navodni Miloš Medenica na novom snimku je iznio teške optužbe na račun vrha Uprave policije, tvrdeći da su, umjesto sankcija za pokušaj podjele zaplijenjenog novca, službenici nagrađeni funkcijama.

Popović: Zahtjevi da budem smijenjena bez osnova

Utorak, 24.03.2026 | 08:23

Članovima Sudskog savjeta sa adrese predsjednice Vrhovnog suda Valentine Pavličić stigao je kovertiran predlog za razrješenje čelnice Apelacionog suda Mirjane Popović, saopštio je Radiju Crne Gore jedan od članova Sudskog savjeta Rade Ćetković.

Moguće poskupljenje taksi usluga: Rast troškova mijenja navike

Utorak, 24.03.2026 | 08:39

Iako trenutno nema nestašice goriva, taksi prevoznici u Crnoj Gori suočavaju se sa padom broja korisnika usljed rasta troškova života, zbog čega upozoravaju da bi u narednom periodu moglo doći do poskupljenja usluga.

Šahmanović: Ukoliko cijena nafte eskalira do velikih negativnih razmjera, razmotrićemo i uvođenje novih mjera

Utorak, 24.03.2026 | 08:48

Snabdjevenost benzinskih pumpi u Crnoj Gori je stabilna i nema nikakvih problema, kazao je ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović u "Bojama jutra" na TV Vijesti.

Šteta napravljena u Baošićima nenadoknadiva, rješenja postoje, ali su skupa

Utorak, 24.03.2026 | 19:55

Šta će biti s devastiranom obalom u Baošićima, i može li se 14 hiljada kvadrata nasute plaže vratiti u prvobitno stanje, pitanje je koje se nameće nakon jučerašnjih hapšenja Čedomira Popovića i Vladislava Velaša. Struka kaže da je sanacija tehnički moguća, ali da nijesu optimisti da će je biti, jer se na plaži u Baošićima i danas intenzivno radi.

Đuričković: Odgovornost za izlazak iz krize je na ostatku nekadašnje većine i gradonačelniku

Utorak, 24.03.2026 | 19:37

Odbornik Evropskog saveza u Skupštini Glavnog grada Podgorica Miloš Đuričković na X mreži je napisao da izjava odbornika Mitra Sušića: “Kako stvari stoje, imajući u vidu ko nam pokriva najodgovornije pozicije u gradu, mislim na Pokret za Podgoricu, možda bi najbolje bilo da smo svi zajedno glasali za skraćenje mandata”, potvrđuje sve ono na šta su upozoravali, a to je da će odbijanje prihvatanja realnosti i odbijanje skraćenja mandata Skupštini Glavnog grada proizvesti neviđene anomalije.

Određeno zadržavanje osumnjičenom za nasilje u porodici

Utorak, 24.03.2026 | 20:08

Nakon saslušanja u Osnovnom državnom tužilaštvu u Beranama određeno je zadržavanje do 72 sata za jedno lice (S.M), osumnjičeno za krivično djelo nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici.

URA: Ministarstvo potvrdilo da je konkurs za Velje brdo namješten

Utorak, 24.03.2026 | 19:08

Građanski pokret URA saopštio je da je današnje obrazloženje Ministarstva urbanizma, prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine (MDUP) samo potvrdilo njihove sumnje – da je konkurs za Velje brdo namješten.

Petrović: Trgovina ljudima izmiče kontroli, „elitna prostitucija“ bez istraga

Utorak, 24.03.2026 | 19:21

Najnoviji izvještaj Grupe stručnjaka za borbu protiv trgovine ljudima (GRETA) Savjeta Evrope još jednom je ogolio duboke sistemske propuste u Crnoj Gori, ocjenjuje aktivistkinja i feministkinja Aida Petrović, koja je ujedno i direktorica NVO Crnogorski ženski lobi.

Konatar: Na korak smo do povećanja penzija za 40 eura, sad zavisi od Vlade i poslanika većine

Utorak, 24.03.2026 | 18:49

Predlog poslanika URA za povećanje penzija od 40 eura i povećanja minimalne penzije sa 450 na 490 eura naći će se na dnevnom redu Skupštine uz podršku poslanika opozicije, kazao je poslanik URA Miloš Konatar.   

Interkulturalizam kao temelj dijaloga i zajedništva

Utorak, 24.03.2026 | 18:36

Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava organizovalo je dvodnevno predavanje na temu „Interkulturalizam i značaj međukulturnog dijaloga među mladima“, koje je okupilo studente sa različitih univerziteta iz Crne Gore. Događaj je realizovan u cilju jačanja svijesti o važnosti interkulturalizma kao temelja savremenog, inkluzivnog i demokratskog društva, saopštili su iz Ministarstva ljudskih i manjinskih prava.  

MUP Srbije: Uhapšeno 16 osoba, rentirali vozila u Evropskoj uniji, pa ih prodavali

Utorak, 24.03.2026 | 18:21

Srpska policija je uhapsila 16 osoba zbog sumnje da su kao kriminalna grupa, od 2024. godine rentirali vozila u Evropskoj uniji (EU) i dovozili u Srbiju, gdje su ih prodavali, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).  

Stadioni u SAD bez brendova: Nova pravila za Mundijal, samo Atlanta izuzetak

Utorak, 24.03.2026 | 18:13

Manje od 100 dana prije početka Svjetskog prvenstva 2026, organizacija turnira suočava se sa problemom koji nema veze sa fudbalom, ali itekako utiče na izgled samog događaja, logotipi na krovovima stadiona u Sjedinjenim Američkim Državama moraju da nestanu iz kadra.

Poslanici različito o izmjenama zakona o privrednim društvima

Utorak, 24.03.2026 | 18:02

Predloženim izmjenama i dopunama zakona o privrednim društvima i registraciji privrednih i drugih subjekata, unaprijeđena su postojeća zakonska rješenja, smatraju poslanici vlasti, dok iz opozicije upozoravaju da privrednici trpe ekonomsku blokadu, a da je budžet oštećen. To se moglo čiti na današnjoj sjednici Skupštine Crne Gore.