Pripadnici Službe zaštite i spašavanja Prijestonice Cetinje lokalizovali su požar koji je danas oko 13 sati izbio u mjestu Gospoštine, prenosi Cetinjski list.
Foto: Ilustracija/Pixabay.com
Kako je Radio Cetinju kazao komandir Miloš Ćećanović, ostalo je još par mjesta na kojima ima vatre.
“Za nekih sat vremena ugasićemo sve. Zbog vjetra koji i dalje duva, tri vatrogasca će sa jednim vozilom ostati da dežuraju”, objasnio je Ćećanović.
Komandir cetinjske SZS kazao je da je tokom intervencije, zbog nedostatka vode na terenu, tražio pomoć od gradskog Vodovoda.
“Zvao sam na ispomoć, jer nam je falila voda i nijesmo mogli da stignemo da je dopremimo na vrijeme, pa sam pozvao kamion Vodovoda. Mijo Đakonović nam je odmah izašao u susret. Nažalost, prilikom prolaska seoskim putem, došlo je do urušavanja međe, usljed čega je kamion oštećen, a Đakonović povrijeđen", kazao je Ćećanović.
Pored kamiona Vodovoda, u gašenju požara vatrogascima su pomagali Stevo Kasom i Jovo Ćutko, koji su privatnim cistijernama dopremali vodu.
“Skoro 50 kubika vode smo potrošili kako bi ugasili požar”, istakao je Ćećanović.
Vatru koja je, usljed jakog vjetra, zahvatila veliku površinu na teritoriji Gospoštine, gasilo je dvanaest vatrogasaca s tri vozila.
KOMENTARI (0)