Petak, 11.07.2025 | 09:23
IZVOR: b92.net

Gmail uvodi novinu – Korisnicima stiže VAŽNA opcija

Korisnici Gmaila konačno dobijaju moćan alat za odjavljivanje sa neželjenih mailing lista – sve iz jednog menija.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com

Kompanija Google je najavila novu funkciju u okviru Gmail servisa pod nazivom Manage Subscriptions (Upravljanje pretplatama), koja omogućava korisnicima da sa lakoćom pregledaju sve mejling liste na koje su prijavljeni i da se odjave iz neželjenih newslettera – bez potrebe da ulaze u svaki mejl pojedinačno.

Nova opcija automatski sortira promotivne pošiljaoce na osnovu broja mejlova koje ste dobili u posljednjih nekoliko nedelja. Pored svakog pošiljaoca nalazi se dugme "Unsubscribe" kojim možete da se odjavite sa liste, bez otvaranja mejla.

Takođe, korisnici mogu da pregledaju prethodnu komunikaciju sa svakim od pošiljalaca prije nego što se odluče na odjavu.

Na desktop verziji Gmaila, korisnici mogu da pristupe opciji tako što kliknu na meni sa lijeve strane (ispod "Inbox") i odaberu "Manage subscriptions".

U mobilnoj aplikaciji za Android, opcija se nalazi unutar menija (tri horizontalne linije u gornjem levom uglu), a na iOS uređaje stiže nešto kasnije ovog mjeseca.

Google je objavio plan puštanja funkcije po fazama:

Web verzija: od 8. jula 2025. za Rapid Release domene, do 28. jula za sve korisnike.

Android: od 14. jula do kraja mjeseca.

iOS: od 21. jula, sa postepenim uvođenjem tokom naredne dvije nedjelje.

Funkcija će biti dostupna svim korisnicima sa ličnim Google nalozima, kao i organizacijama koje koriste Google Workspace u podržanim zemljama.

Google pojačava i borbu protiv spama

Pored ove funkcije, Google je najavio i unapređenja u zaštiti korisnika od neželjenog sadržaja. Zahvaljujući vještačkoj inteligenciji, broj phishing i scam poruka u Gmailu je smanjen za 35%, navodi kompanija. Korisnicima se dodatno savetuje uključivanje dvofaktorske autentifikacije radi veće bezbjednosti naloga.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

FOTO: Miloš Karadaglić počasni gost prijema povodom 13. jula - Dana državnosti

Četvrtak, 10.07.2025 | 14:44

Na svečanom prijemu u rezidenciji na Cetinju, povodom 13. Jula - Dana državnosti Crne Gore, poseban značaj dat je prisustvu svjetski priznatog crnogorskog umjetnika Miloša Karadaglića, koji je, prema protokolarnoj praksi, stigao posljednji, čime je simbolično označen kao počasni gost večeri. Protokolarna čast, pripala je Milošu Karadagliću, kao istinskom ambasadoru crnogorske kulture i umjetnosti u svijetu, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića.

Jelena Đoković POSLALA Novaku poruku koja TOPI SRCA: "20 godina sjedenja na ivici stolice" (FOTO)

Četvrtak, 10.07.2025 | 13:59

Koliko ljubavi i međusobne podrške stoji iza impresivnog Novaka Đokovića.

Voli market od danas i u Plužinama

Četvrtak, 10.07.2025 | 15:20

Voli market od danas i u Plužinama

Ibrahimović PREDVODI delegaciju Vlade na obilježavanju 30. godišnjice genocida u Srebrenici

Četvrtak, 10.07.2025 | 16:31

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović predvodiće sjutra delegaciju Vlade Crne Gore na obilježavanju 30. godišnjice genocida u Srebrenici.

Fondacija „Budi human“: Crnogorska porodica iz Berlina još jednom pokazala veliko srce: obezbijeđena cjelokupna sredstva za Đurađeve tretmane

Četvrtak, 10.07.2025 | 16:05

Zahvaljujući nesebičnoj donaciji crnogorske porodice iz Berlina, obezbijeđena su cjelokupna sredstva, neophodna za nastavak tretmana Đurađa Raičevića, osmogodišnjeg dječaka iz Podgorice, koji se od rođenja bori sa izazovima iz spektra autizma, saopšteno je iz Fondacije "Budi human".

EPCG - U junu potrošnja veća za 15,41 odsto

Petak, 11.07.2025 | 13:28

Domaćinstva su u junu 2025. godine potrošila 114794118 kWh (kilovatsati) električne energije, što je 15,41 odsto više u u odnosu na potrošnju ostvarenu u maju 2025, a u odnosu na jun 2024. potrošnja je veća za 4,79 odsto, saopšteno je iz EPCG.

Delegacija Glavnog grada položila vijenac na spomen-obilježje na Pobrežju

Petak, 11.07.2025 | 13:26

U znak sjećanja na stradale u Srebrenici jula 1995. godine, gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović i zamjenici gradonačelnika Nađa Ljiljanić i Boris Spalević, položili su danas vijenac na spomenik žrtvama ratova 1991-2001. na prostoru bivše Jugoslavije, u Spomen parku na Pobrežju, saopšteno je iz Glavnog grada.

FK Budućnost spremna za revanš s Noom – Poznati detalji o ULAZNICAMA

Petak, 11.07.2025 | 13:21

Fudbalski klub Budućnost saopštio je da će se ulaznice za revanš utakmicu 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, između crnogorskog prvaka i jermenske Noe, prodavati u ponedjeljak i utorak – 14. i 15. jula.  

"Da još više upotpuni i zasladi naše živote" - Nejmar po četvrti put POSTAO OTAC

Petak, 11.07.2025 | 12:46

Nejmar je po četvrti put postao otac, pošto je njegova supruga Bruna Bjankardi u ranim jutarnjim časovima 5. jula 2025. godine na svijet donijela ćerku po imenu Mel.

Vujović: Crna Gora je odgovorna i saosjećajna članica MEĐUNARODNE ZAJEDNICE, okrenuta pomirenju i trajnom miru

Petak, 11.07.2025 | 12:45

Trideset godina od genocida u Srebrenici obavezuje nas da čuvamo sjećanje, gradimo kulturu mira i budemo glas savjesti koji nikada ne zaboravlja. U ovom bolnom trenutku za porodice žrtava, za Bosnu i Hercegovinu i cijeli region, izražavamo najdublje poštovanje prema nevinim žrtvama i solidarnost sa onima koji su izgubili najmilije, saopštila je ministarka kulture Tamara Vujović.

Ovo je najbrži INTERNET na svijetu - Tehnologija koja pomjera granice

Petak, 11.07.2025 | 12:30

Japan je postavio novi svjetski rekord u brzini interneta - 1,02 petabita u sekundi, odnosno oko milion gigabita svake sekunde.

Na podgoričkom aerodromu uhapšen američki državljanin - Policija u garderobi pronašla MUNICIJU

Petak, 11.07.2025 | 12:18

Preduzimajući mjere i radnje na obezbjeđenju graničnog prelaza i sprečavanju svih oblika kriminala sa međunarodnim karakterom, službenici Sektora granične policije su danas na podgoričkom aerodromu lišili slobode američkog državljanina kod kojeg je pronađena municija, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Vučić na engleskom jeziku izrazio SAUČEŠĆE porodicama ubijenih u Srebrenici

Petak, 11.07.2025 | 12:13

Na 30. godišnjicu, kako je naveo, strašnog zločina u Srebrenici, koji su srpske snage u Bosni i Hercegovini počinile u julu 1995. godine, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić ponovio je svoje saučešće porodicama stradalih.

Tikvice umjesto hlepčića, a punjenje - Ove mini burgere ćete praviti SVAKI DAN

Petak, 11.07.2025 | 12:03

Jednostavno, a ukusno - najbolja kombinacija.

FOTO - Glumac poznat po glasu iz "Pokemona" PREMINUO nakon TEŠKE bolesti

Petak, 11.07.2025 | 11:22

Preminuo je u bolnici u Njujorku.