Ponedjeljak, 21.07.2025 | 15:07
IZVOR: kolektiv.me

POJAČANE aktivnosti policije na sjeveru, zapadu i jugu: KONTROLISANO preko 2000 osoba, uhapšeno 16

Službenici Uprave policije su u tri regije države – sjevernoj, zapadnoj i južnoj, tokom prethodne večeri sproveli pojačane aktivnosti preventivno-represivnog karaktera, sa fokusom na kontrolu pripadnika organizovanih kriminalnih grupa, operativno interesantnih i sa njima povezanih lica, a u cilju unapređenja ukupnog nivoa bezbjednosti i tom prilikom kontrolisali 2044 lica, od čega 62 operativno interesantna lica, dok je 16 lica lišeno slobode, saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: Uprava policije

"Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ kontrolisali su 861 vozilo i vozača, među kojima 23 pripadnika organizovanih kriminalnih grupa, operativno interesantnih i sa njima povezanih lica. U skladu sa ciljevima lokalnih i nacionalnih akcija pojačane kontrole učesnika u saobraćaju sa akcentom na kontrolu konzumacije alkohola, testirana su 124 vozača. Prilikom sprovođenja ovih aktivnosti, policijski službenici na sjeveru izdali su 16 prekršajnih naloga, podnijeli pet prekršajnih prijava, lišili slobode četiri lica i oduzeli jedan nož, dok su dva vozila i vozača isključili iz saobraćaja. Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Zapad“ kontrolisali su 220 vozila i 258 lica, od kojih 14 operativno interesantnih lica, i tom prilikom sankcionisali jedno operativno interesantno lice zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima. Izdato je sedam prekršajnih naloga i podnijeto isto toliko prekršajnih prijava. Sankcionisano je pet vozača zbog upravljanja pod dejstvom alkohola, od čega su tri vozača lišena slobode. Radi daljih provjera, privremeno je oduzeto jedno vozilo".

Takođe, kako su naveli iz UP, službenici policije na zapadu sproveli su operativno-taktičku mjeru i radnju „Racija“ u četiri ugostiteljska objekta.

"Na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“, policijski službenici kontrolisali su 174 vozila i 925 lica, među kojima 25 pripadnika organizovanih kriminalnih grupa, operativno interesantnih i sa njima povezanih lica. Zbog počinjenih prekršaja, lišeno je slobode osam vozača, sankcionisana su četiri pripadnika organizovanih kriminalnih grupa i operativno interesantna lica, od kojih je jedno lišeno slobode. Policijski službenici na jugu su tom prilikom oduzeli jedan startni pištolj bez dokumentacije, izdali 29 prekršajnih naloga, podnijeli 15 prekršajnih prijava i privremeno oduzeli dva vozila", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ministarstvo odbrane Srbije, VMA i Vojna akademija na meti ruskih državnih hakera

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:27

Tragovi ruske hakerske grupe "Fancy Bear", koju američke i britanske državne institucije povezuju sa ruskom vojnom obavještajnom službom GRU, pronađeni su u Ministarstvu odbrane Srbije, Vojnoj akademiji i Vojnomedicinskoj akademiji (VMA), objavio je danas Radio Slobodna Evropa (RSE), napominjući da iz Ministarstva nije dobio odgovor na upit. 

Udes na Zlatici, jedna osoba povrijeđena

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:08

U udesu koji se večeras desio na Bulevaru Vilija Branta na Zlatici povrijeđena je jedna osoba. Kako su saopštili u OKC-u Uprave policije saobraćaj nije u prekidu.

Radonjić: Uzdržanost od Joke Baletić je odricanje od antifašističke tradicije Crne Gore

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:07

Savjetnika predsjednika Crne Gore za evropske poslove, Miloš Radonjić saopštio je da u evropskoj civilizaciji, a i šire, nemoguće je pronaći sličan primjer da žena, pritom maloljetna, sama sebi stavlja okupatorsku omču na vrat i – gledajući ravno smrti u oči – prkosno kliče slobodi. Kaže da primjer Joke Baletić svrstava se u najviše domete naše slobodarske tradicije i predstavlja vrednosnu vertikalu Crne Gore.

Uhapšeni Čedomir Popović i Vladislav Velaš osumnjičeni za nelegalnu gradnju

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 17:21

Sekretar za urbanizam i građevinsku inspekciju Opštine Herceg Novi Vladislav Velaš i biznismen Čedomir Čedo Popović uhapšeni su zbog nelegalne gradnje u Baošićima, saznaje Portal RTCG.

Predstavljeni rezultati istraživanja o vršnjačkom nasilju, nasilju na internetu i nasilju u školama u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 19:33

U Podgorici su 23. marta predstavljeni ključni nalazi i preporuke “Istraživanja o vršnjačkom nasiju, nasilju na internetu i nasilju u školama u Crnoj Gori”, koje je realizovano u okviru projekta “Prevencija nasilja u školama u Crnoj Gori”.

ANKETA: Bodovanje, intervju, prosječna ocjena – da li smatrate da će novi pravilnik poboljšati zapošljavanje nastavnika?

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 10:51

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija donijelo je novi pravilnik o zapošljavanju nastavnika, koji precizno definiše bodovanje kandidata.

Spajić: Zaustaviti radove u Baošićima, podnijete krivične prijave, obaviješten i UNESCO

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 11:08

Radovi na obali u Baošićima se moraju zaustaviti u cilju zaštite Izuzetne univerzalne vrijednosti svjetskog dobra, kome ovo područje pripada, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Tramp objavio da odlaže vojne napade na Iran!

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 12:49

Američki predsjednik Donald Tramp kaže da su održani razgovori o “potpunom i sveobuhvatnom rešavanju neprijateljstava“ sa Iranom.

Ovo su nove cijene goriva, lož ulje skuplje 30 centi

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 14:34

Vlada Crne Gore je, na predlog Ministarstvo energetike i rudarstva Crne Gore, na sjednici održanoj 20. marta 2026. godine donijela Odluku o privremenom umanjenju akciza na promet bezolovnog benzina i gasnih ulja, sa ciljem zaštite građana od naglih poremećaja na tržištu i očuvanja stabilnosti cijena energenata.

Početna plata novoprimljenih policajaca 693 eura: I sa fakultetom rade u zvanju srednjoškolaca

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 08:17

Početna plata od 693 eura za novoprimljene policijske službenike, bez obzira na to imaju li fakultetsku diplomu ili ne, sigurno nije stimulativna za ovaj odgovoran, a često i rizičan poziv.

Ministarstvo odbrane Srbije, VMA i Vojna akademija na meti ruskih državnih hakera

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:27

Tragovi ruske hakerske grupe "Fancy Bear", koju američke i britanske državne institucije povezuju sa ruskom vojnom obavještajnom službom GRU, pronađeni su u Ministarstvu odbrane Srbije, Vojnoj akademiji i Vojnomedicinskoj akademiji (VMA), objavio je danas Radio Slobodna Evropa (RSE), napominjući da iz Ministarstva nije dobio odgovor na upit. 

Sjutra na jugu sunčano, na sjeveru oblačno sa padavinama

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:50

U južnim i centralnim predjelima pretežno sunčano ili malo do umjereno oblačno, a na sjeveru umjereno do potpuno oblačno, ponegdje sa slabim padavinama.

Marko Perović: Da popravimo utisak iz prethodnog perioda

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:43

Crnogorski fudbaleri žele da u prijateljskim mečevima sa Andorom i Slovenijom poprave utisak koji su ostavili u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo – to je poruka mladog Marka Perovića.

Zašto novi BMW i3 ima široke "bubrege", a iX3 uske? Dizajner otkriva ključnu razliku

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:34

BMW je testirao različite varijante prednje maske na oba modela.

Njemačka će finansirati proizvodnju 15.000 dronova presretača za Ukrajinu

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:20

Nacionalna garda Ukrajine dobiće 15.000 modernih dronova presretača Strila ukrajinske proizvodnje, koje finansira njemačka vlada u okviru nedavno potpisanog sporazuma vrijednog više miliona eura.

Udes na Zlatici, jedna osoba povrijeđena

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:08

U udesu koji se večeras desio na Bulevaru Vilija Branta na Zlatici povrijeđena je jedna osoba. Kako su saopštili u OKC-u Uprave policije saobraćaj nije u prekidu.

Barselona mijenja plan, Džejms nova meta umjesto Fransiska

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:56

Član "kneževa" može odmah da donese kvalitet i liderstvo, što traže Katalonci.

Laković o potencijalnim novim ministarskim imenovanjima: Odavno neko nije tako dobro “kuvao žabu” kao NSD i DNP

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:16

Bivši poslanik Pokreta Evropa sad, Miodrag Laković, oglasio se na mreži Iks povodom spekulacija o mogućim novim kadrovskim rješenjima u Vladi, da bi aktuelni direktor “Puteva” Radoš Zečević mogao preuzeti resor saobraćaja, dok bi Jovan Vučurović mogao biti imenovan za ministra bez portfelja.

Gatuzo: Samo oni bez krvi u venama ne osjećaju pritisak pred baraž

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:45

Selektor fudbalske reprezentacije Italije Đenaro Gatuzo izjavio je da je nervoza neizbježna dok „azuri“ pokušavaju da izbjegnu treći uzastopni neuspjeh u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Orban traži istragu o navodnom prisluškivanju šefa diplomatije Mađarske

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:33

Mađarski premijer Viktor Orban naredio je danas istragu o navodnom prisluškivanju ministra inostranih poslova te zemlje Petera Sijarta, kojeg su pojedini mediji označili kao osobu koja je povjerljive razgovore sa sastanaka Evropske unije (EU) prenosila Rusiji, pišu strani mediji