Nervozna reakcija potpredsjednika Vlade Filipa Ivanovića povodom uspješne akcije parlamentarne diplomatije DPS-a u Briselu, ubjedljivo govori o strahu PES-a da otkucava kraj njihovoj dvoličnoj politici – u kojoj se u Briselu ograđuju od Andrije Mandića, a u Crnoj Gori legitimišu Mandićev velikosrpski nacionalizam koji se suprotstavlja svim evropskim vrijednostima, navodi se u saopštenju Kluba poslanika Demokratske partije socijalista (DPS).
Foto: DPS
Prema njihovim riječima, ta manipulacija je pročitana u Briselu, i to treba da znaju funkcioneri PES-a, u svakoj narednoj prilici kad im padne na pamet da podučavaju nekoga evropskim vrijednostima.
“Umjesto što poziva poslanike DPS-a da se odreknu nepostojećih veza sa kriminalom, Filip Ivanović, treba da krene od Kluba poslanika PES-a, u kojem sjede njegovi saborci za koje se utvrdilo da su prijatelji šefova narkokartela i formalni vlasnici dijela njihove imovine. Iako se Ivanović kao nekadašnji ljuti protivnik evropske i euroatlantske integracije, nepozvan usudio da dijeli savjete državotvornoj partiji koja je nakon obnove nezavisnosti okrenula Crnu Goru prema EU i NATO, ne zamjeramo mu, štaviše, pozdravljamo njegovu evoluciju, posebno ako je iskrena?!”, dodaju u saopštenju.
Jer, navode, možda se na Ivanovićem primjeru ponajbolje vidi u kojoj mjeri je politika DPS-a bila emancipatorska.
“Znamo da Filip Ivanović nije srećan zbog razgovora koje su poslanici DPS-a imali u Briselu, zato što i sam zna da je Janusovo lice vlasti potpuno ogoljeno. Kao što njegovi koalicioni partneri, po nalogu, iznova postavljaju nove prepreke na putu Crne Gore ka EU, jer su svjesni da članstvo u Evropskoj uniji znači i definitivni poraz politike “srpskog sveta”, tako i u EU znaju da se ne može biti u koaliciji sa strankama koje slave Hitlerove saradnike, a onda dolaziti u Brisel po konsenzus zemalja članica za prijem Crne Gore”, saopštili su iz Kluba poslanika DPS-a.
Na kraju, kako su zaključili, Demokratska partija socijalista kao politički subjekat sa najvećom podrškom građana u Crnoj Gori, iskazuje spremnost da i dalje radi sa zvaničnim Briselom i zemljama članicama, kako bi zajednički cilj, članstvo Crne Gore u EU do kraja ove decenije, bio zaista i ostvarljiv.
KOMENTARI (0)