Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp potvrdio je danas da su njegovi saveznici na Bliskom istoku spremni da pošalju vojsku u Pojas Gaze na njegov zahtjev ukoliko palestinski pokret Hamas ne prestane sa kršenjem sporazuma o prekidu vatre sa Izraelom.
Foto: YouTube screenshot/BBC News
"Mnogi naši sada glavni saveznici na Bliskom istoku i u okolnim područjima su me eksplicitno i čvrsto obavijestili da bi pozdravili priliku, na moj zahtjev, da uđu u Gazu na silu i isprave Hamas ako nastavi da se loše ponaša kršeći njihov sporazum sa nama." - napisao je Tramp na svojoj društvenoj mreži Trut Soušal (Truth Social).
Potpredsjednik SAD Džej Di Vens stigao je danas u Izrael kako bi učvrstio sporazum o prekidu vatre, kojim bi trebalo da se okonča rat u Pojasu Gaze, koji traje od oktobra 2023. godine, prenosi N1.
Očekuje se da će se Vens tokom svoje posjete, koja traje do četvrtka, sastati sa premijerom Izraela Benjaminom Netanjahuom.
KOMENTARI (0)