Petak, 07.11.2025 | 15:33
IZVOR: The Guardian

„BIO sam pod pritiskom“: Hari se izvinio Kanadi zbog kačketa LA DODGERS na Svjetskoj seriji

Vojvoda od Saseksa izvinio se Kanadi nakon što su on i njegova supruga Megan fotografisani kako nose kackete Los Anđeles Dodgers dok su prisustvovali utakmici Svjetskog serijala protiv Toronto Blue Jaysa. 




Foto: YouTube screnehsot/CTV News

Hari je u šali rekao kanadskoj televiziji CTV da je nosio Dodgers opremu „pod pritiskom“ tokom četvrte utakmice serijala, dodajući da je to bilo „uljudno“ nakon što ga je vlasnik tima pozvao u prostor ispod tribine.

„Prije svega, želim da se izvinim Kanadi što sam nosio ovaj kacket,“ rekao je. „Drugo, bio sam pod pritiskom. Nije bilo mnogo izbora.“

Vojvoda, koji je intervju dao noseći kapu Blue Jaysa, nalazi se u Kanadi povodom događaja u Nedjelji sjećanja.

„Kada vam fali mnogo kose na vrhu glave, i sjedite pod reflektorima, uzmete svaku kapu koja je dostupna,“ našalio se.

„U petoj, šestoj i sedmoj utakmici bio sam uz Blue Jays. Sada kada sam to priznao, biće mi prilično teško da se vratim u Los Angeles.“

Toronto je na kraju izgubio od Dodgersa u odlučujućoj sedmoj utakmici. Vojvoda je dodao da je „bio razoren“ porazom Blue Jaysa.

Kraljevski par preselio se u Los Angeles 2020. godine, nakon što su prvobitno živjeli u Kanadi, i nastanili se u Montecitu sa svojom djecom, Arčijem (šest) i Lilibet (četiri).

Dok je Megan nosila kapu i boje Dodgersa tokom serijala, ona je ranije pokazivala podršku Blue Jaysima, aludirajući na svoj bivši dom.

Bivša glumica živjela je u Torontu dok je snimala pravnu dramu Suits, a Hari i ona su provodili vrijeme tamo tokom ranih faza svoje veze.

Vojvotkinja je fotografisana kako nosi kapu Blue Jays dok je prisustvovala utakmici 2015. godine.

Tokom posjete Kanadi, Hari se susreo sa kanadskim veteranom Drugog svjetskog rata starim 101 godinu i drugim bivšim pripadnicima službi, uoči Dana sjećanja.

Vojvoda je bio konstantno nasmijan dok je posmatrao veterane koji su učestvovali u aktivnostima poput slikanja, keramike i fotografije u Sunnybrook Veterans Centru u Torontu.

Posmatrao je vojne kacige koje su veterani ukrasili kako bi odražavale njihova iskustva u službi i sjećanju, i fotografisan je dok pomaže jednom čovjeku sa njegovim umjetničkim radom.

Među onima koje je Hari posjetio bila je Brenda Reid, stara 101 godinu, koja je služila u ženskoj pomorskoj stanici u Novoj Škotskoj tokom Drugog svjetskog rata, i Harold Toth, 95, veteran Korejskog rata koji se prijavio u Queen’s Own Rifles.

Ovaj susret bio je dio njegove dvodnevne posjete Torontu, tokom koje se sastao sa veteranima, članovima vojne zajednice i humanitarnim organizacijama kako bi obilježio period „Remembrancetide“, koji obuhvata dvosedmični period prije Nedjelje sjećanja.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Prsluk za spašavanje putnice koja je preživjela nesreću Titanica prodat za više od 900.000 dolara

Nedjelja, 19.04.2026 | 16:44

Prsluk za spašavanje koji je nosila putnica na RMS Titanicu dok je bježala s potapajućeg parobroda u čamcu za spašavanje prodat je na aukciji u subotu za oko 900.000 dolara.

Nutela nakon više od 60 godina predstavila novu verziju: poznati krem sada i sa kikirikijem (VIDEO)

Nedjelja, 19.04.2026 | 14:00

Nakon više od 60 godina, Nutella je predstavila potpuno novi okus svog kultnog namaza, a riječ je o Nutelli Peanut koja spaja prepoznatljivu kremastost omiljenog namaza od lješnjaka i kakaa s okusom prženih kikirikija.

Rekord oboren bez čovjeka: Humanoidni robot brži od svih u polumaratonu

Nedjelja, 19.04.2026 | 09:30

Humanoidni robot, pobjednik nedjeljnog polumaratona za robote u Pekingu, istrčao je dionicu brže od aktuelnog svjetskog rekorda za ljude, demonstrirajući tako ogroman tehnološki iskorak Kine.

Koliko kafe biste trebali piti kako biste se riješili stresa

Subota, 18.04.2026 | 20:13

Istraživanja su pokazala da pijenje kafe može produžiti život i potencijalno smanjiti rizik od fibrilacije atrija (nepravilnih, ubrzanih otkucaja srca). Sada su utvrdili količinu kafe koja može smanjiti stres.

Šta se dešava s vašim mozgom kada redovno jedete ribu

Subota, 18.04.2026 | 19:38

Redovno jedenje ribe, posebno masnih vrsta poput lososa, sardina i skuše, može imati značajne koristi za zdravlje mozga, pokazuju brojna istraživanja.

VIDEO: Masakr u Kijevu: Rođeni Moskovljanin pucao na ljude u supermarketu, najmanje pet mrtvih

Subota, 18.04.2026 | 19:29

Muškarac naoružan automatskom puškom otvorio je vatru na ljude u supermarketu u naselju Demijivka u Kijevu. Prema navodima ukrajinskih medija, pet osoba je ubijeno, a više ih je ranjeno. Među povrijeđenima ima i djece, a specijalne policijske jedinice su neutralisale napadača.

Gađan tanker u Ormuskom moreuzu

Subota, 18.04.2026 | 18:11

Agencija Ujedinjenog Kraljevstva za pomorske trgovinske operacije saopštila je da je nepoznati projektil pogodio plovilo na 25 nautičkih milja, odnosno 46 kilometara sjeveroistočno od Omana.

Medicinske sestre i tehničari unaprijedili vještine rada sa endoskopskom opremom

Subota, 18.04.2026 | 18:05

U Podgorici je danas održan prvi Medical Expert Training za medicinske sestre i tehničare koji su zaposleni u gastroenterološkim i pulmološkim endoskopskim kabinetima, u cilju unapređenja znanja i vještina u radu sa endoskopskom opremom i instrumentima, saopšteno je iz Kliničkog centra Crne Gore (KCCG).

Uhapšen Zećanin, u vozilu pronađeno 25 kilograma marihuane

Nedjelja, 19.04.2026 | 11:07

Podgorička granična policija u koordinaciji i saradnji sa Odsjekom za suzbijanje prekograničnog kriminala juče je spriječila krijumčarenje 25 kilograma marihuane i uhapsila Zećanina S.V. (25), saopštila je Uprava policije (UP).

Knežević: Izdaju u politici ne opraštam, a izdajnike ne podnosim

Subota, 18.04.2026 | 20:23

Lider DNP-a Milan Knežević kazao je da izdaju u politici ne oprašta i da izdajnike ne podnosi. "Sve drugo mogu da oprostim i opraštao sam, ali nemam nikakve političke milosti za one koji su me izdali i koji su izdali našu ideju, a iskoristili su sve od DNP-a", kazao je Knežević.

Motociklista poginuo u saobraćajnoj nesreći u mjestu Lipci

Nedjelja, 19.04.2026 | 17:28

U saobraćajnoj nesreći na putu Risan – Dragalj, u mjestu Lipci, poginula je jedna osoba, saopšteno je CdM-u iz Uprave policije.  

Milan dobio u Veroni za povratak na drugo mjesto

Nedjelja, 19.04.2026 | 17:18

Milan je svojim greškama doveo u pitanje plasman u Ligu šampiona, ali čini se da će “rosoneri” na kraju da se domognu evropske elite.

Južnoafrikancu 14 dana zatvora zbog napada na vlasnika hostela u Kotoru

Nedjelja, 19.04.2026 | 16:52

Okrivljeni J.V. (2002), državljanin Južne Afrike oglašen je krivim i osuđen na novčanu kaznu u iznosu od 375 eura zbog fizičkog napada na vlasnika jednog hostela u Kotoru, saopštio je Marko Đukanović, predsjednik suda za prekršaje u Budvi.

Mijović: Bili smo istrajni i hrabri, pogodili neke važne šuteve

Nedjelja, 19.04.2026 | 16:17

Trener SC Derbija Petar Mijović kazao je da je njegova ekipa u duelu sa Ilirijom pokazala karakter, istrajnost i hrabrost, te da je za to nagrađena trijumfom kojim je osigurala baraž za opstanak.

Najodlikovaniji australijski vojnik optužen za ratne zločine u Avganistanu

Nedjelja, 19.04.2026 | 17:04

Najodlikovaniji živi australijski vojnik Ben Roberts Smit optužen je po pet tačaka za ratni zločin ubistva. Dobitnik Viktorijinog krsta odbacio je sve optužbe i poručio da je “ponosan na svoju službu u Avganistanu”, kao i da će iskoristiti sudski postupak kako bi “napokon” očistio svoje ime.  

Prsluk za spašavanje putnice koja je preživjela nesreću Titanica prodat za više od 900.000 dolara

Nedjelja, 19.04.2026 | 16:44

Prsluk za spašavanje koji je nosila putnica na RMS Titanicu dok je bježala s potapajućeg parobroda u čamcu za spašavanje prodat je na aukciji u subotu za oko 900.000 dolara.

Barselona: Vujić podlegao povredama nekoliko dana nakon ranjavanja

Nedjelja, 19.04.2026 | 16:05

Krsto Vujić, koji je prema evidenciji bezbjednosnih službi jedan od vođa “skaljarskog klana”, preminuo je sinoć, nekoliko dana nakon što je izvršen napad na njega, piše portal Dan pozivajući se na nezvanična saznanja.

Tramp: Iran je ozbiljno prekršio primirje

Nedjelja, 19.04.2026 | 16:30

Glavni dopisnik ABC njuza iz Vašingtona Džonatan Karl objavio je na platformi Iks da je razgovarao sa predsjednikom SAD Donaldom Trampom, koji je kazao da je Iran počinio „ozbiljno kršenje“ primirja, ali da i dalje vjeruje u mogućnost postizanja mirovnog sporazuma.

"Studenti" izborili baraž: SC Derbi kroz dramu do pobjede u Ljubljani

Nedjelja, 19.04.2026 | 15:23

 U taboru SC Derbija se malo lakše diše, nakon dramatične pobjede na gostovanju Iliriji 75:74, koja je "studentima" omogućila da izbore baraž za opstanak u ABA ligi. Sve je riješeno u posljednjim sekundama, kada su se Podgoričani odbranil preko Ilića koji je rampom zaustavio Grina. Time je centar Podgoričana ispravio to što je Rebec prethodno promašio dva slobodna bacanja.  

Nasilja u školama više nego prije pet godina: Od školskog dvorišta do društvenih mreža

Nedjelja, 19.04.2026 | 15:48

Iako većina zaposlenih u crnogorskim školama nasilje vidi kao rijetku ili povremenu pojavu, istraživanje na uzorku od preko 5.000 ispitanika pokazuje zabrinjavajući trend – gotovo polovina smatra da je nasilja danas više nego prije pet godina, dok digitalno nasilje postaje jedan od najozbiljnijih izazova.