Subota, 13.12.2025 | 21:14
IZVOR: Gradski portal

Blaži rast cijena stomatoloških usluga; Mikić: Preventiva ključ očuvanja zdravlja zuba i desni

Iako su cijene brojnih proizvoda posljednjih godina značajno porasle, to se – prema riječima stručnjaka, ne može reći i za stomatološke usluge. Njihove cijene uglavnom bilježe blaže korekcije, a dostupnost i dalje zavisi od vrste materijala, opreme i zakonskih regulativa.




Foto: Ilustracija/ Pixabay

Na formiranje cijena utiču brojni faktori, uključujući zakonsku regulativu, poreze, te vrste materijala koji se koriste, objašnjava stomatolog dr Mirko Mikić.

„Što se tiče zdravstvene usluge i zdravstvene potrebe, sve cijene moraju biti pristupačne. Pacijenti su „osuđeni“ na zdravstvenu uslugu, prije svega za zbrinjavanje osnovnih zdravstvenih potreba i rješavanje stomatoloških problema. Bilo da su uzrokovani bolom ili ne, mi kao stomatolozi smo dužni da pružimo te usluge“, kazao je Mikić.

Veliki dio usluga je cjenovno pristupačan građanima, navodi Mikić. Dodaje da popravka zuba, odnosno plombiranje, se kreće u rasponu od 25 do 50-60 eura.

„Cijene variraju od kvaliteta i vrste materijala, opreme. Smatram da u našoj državi, radi oko 700 licenciranih stomatologa, za svaku kategoriju imamo pristupačnu i dostupnu kvalitetnu zdravstvenu uslugu, prije svega stomatološku“, naveo je Mikić.

Najčešća oboljenja, poput karijesa i parodontopatije, mogu se uspješno spriječiti ukoliko se redovno obavljaju stomatološki pregledi i održava adekvatna oralna higijena. Doktor Mikić poručuje da upravo preventiva predstavlja ključ očuvanja zdravlja zuba i desni, te da pravovremene kontrole značajno smanjuju rizik od ozbiljnijih stomatoloških problema.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Pljevlja: Uhapšen višestruki povratnik, kod njega pronađena 54 grama marihuane

Petak, 16.01.2026 | 09:51

Pljevaljska policija je, po nalogu tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, uhapsila operativno interesantnu osobu H.C. (29) zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga, saopštila je Uprava policije (UP).

Direktorica Komunalnog preduzeća Zeta: Božović da nam dostavi predlog ugovora

Petak, 16.01.2026 | 09:48

Direktorica JKP Zeta Rajke Pantović reagovala je na izrečene navode direktora Deponije Podgorica Aleksandra Božovića, koji je sinoć demantovao izjavu predsjednika Opštine Zeta, Mihaila Asanovića, da je bilo ko zabranio odlaganje otpada na podgoričkoj Deponiji.

Predsjednik Opštine Mojkovac osuđen na pola godine

Petak, 16.01.2026 | 08:13

Predsjednik Opštine Mojkovac Vesko Delić osuđen je na uslovnu kaznu zatvora od pola godine, koja se neće izvršiti ukoliko u roku od dvije godine ne počini novo krivično djelo.

Jočić: Raspisan javni poziv za prijavu štete od poplava u Podgorici

Četvrtak, 15.01.2026 | 20:35

Glavni grad raspisao je javni poziv za prijavu štete od poplava koje su nedavno zadesile Podgoricu – nadležni poručuju da će u što kraćem roku izaći na teren i proslijediti izvještaj Vladinoj komisiji koja će odlučiti o visini naknade, prenosi RTV Podgorica.

Božović: Neistina da je bilo ko zabranio odlaganje otpada Zećanima

Četvrtak, 15.01.2026 | 20:01

Direktor "Deponije" Podgorica Aleksandar Božović demantovao je izjavu predsjednika Opštine Zeta, Mihaila Asanovića, da je bilo ko zabranio odlaganje otpada na podgoričkoj Deponiji.

Vrijeme je da raskitimo jelku, ako već nismo

Petak, 16.01.2026 | 10:38

Kićenje jelke predstavlja važan godišnji ritual kada euforično i sa puno nade dočekujemo „novu“ godinu. Ali kada euforija prođe i vratimo se dnevnoj rutini, pogled na jelku može izazvati pomiješane emocije.

Siner: Suspenzija me je ojačala, spreman sam za Melburn

Petak, 16.01.2026 | 10:11

Janik Siner je u Melburnu govorio o periodu iz prve polovine prošle godine, kada je zbog dva pozitivna doping testa iz 2024. bio suspendovan na tri mjeseca.

iPhone 4 ponovo hit među mladima: Zašto biraju telefon iz 2010. godine

Petak, 16.01.2026 | 10:06

Sve veći broj mladih ljudi nabavlja iPhone 4, koji je pušten u prodaju 2010. godine.

Direktorica Komunalnog preduzeća Zeta: Božović da nam dostavi predlog ugovora

Petak, 16.01.2026 | 09:48

Direktorica JKP Zeta Rajke Pantović reagovala je na izrečene navode direktora Deponije Podgorica Aleksandra Božovića, koji je sinoć demantovao izjavu predsjednika Opštine Zeta, Mihaila Asanovića, da je bilo ko zabranio odlaganje otpada na podgoričkoj Deponiji.

PETAK: Promjenljivo oblačno i uglavnom suvo

Četvrtak, 15.01.2026 | 21:50

Pročitajte vremensku prognozu za petak.  

Bijela kuća: Evropski vojnici koji su stigli na Grenland ne brinu Trampa

Četvrtak, 15.01.2026 | 21:35

Portparolka Bele kuće Kerolajn Levit izjavila je danas da vojne aktivnosti evropskih zemalja na Grenlandu nisu promijenile namjere američkog predsjednika Donalda Trampa da to arktičko ostrvo postane američka teritorija, prenio je Si-En-En (CNN).

VIDEO: Pahlavi: Priznao bih Izrael, normalizovao odnose sa SAD, okončao nuklearni program

Četvrtak, 15.01.2026 | 21:14

Sin svrgnutog iranskog šaha Reza Pahlavi, koji živi u Vašingtonu, objavio je danas da bi, u slučaju povratka na vlast u Iranu, odmah priznao Izrael, normalizovao odnose sa SAD, okončao razvoj iranskog nuklearnog programa i obustavio podršku terorističkim grupama na Bliskom istoku.

Venus Vilijams navija za Đokovića: „Želim da vidim Novaka kako osvaja 25. Grend slem titulu”

Četvrtak, 15.01.2026 | 21:13

Novak Đoković u Melburnu kreće u pohod na 25. grend slem trofej.

SZO traži da se poskupe zaslađena pića i alkohol

Četvrtak, 15.01.2026 | 21:00

Gojaznost je u porastu širom svijeta. Zato je Svjetska zdravstvena organizacija objavila dva izvještaja u kojima poziva na akciju u vezi sa zaslađenim pićima i alkoholom.

Forum žena SDP: Napad na Elzu je napad na svaku ženu koja se usudi da se politički angažuje i suprotstavi retrogradnim politikama

Četvrtak, 15.01.2026 | 20:49

Napad na Elzu Numanović je napad na svaku ženu koja se usudi da se politički angažuje i suprotstavi retrogradnim politikama, saopštile su predstavnice Foruma žena SDP i Evropskog saveza.