Četvrtak, 18.12.2025 | 11:07
IZVOR: cdm.me

Prava Crna Gora i Nova srpska demokratija se ujedinile: Milačić Mandićev stranački savjetnik za EU i međunarodne odnose

Predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić i predsjednik Prave Crne Gore Marko Milačić uz saglasnost nadležnih partijskih organa donijeli su odluku o ujedinjenju Prave Crne Gore i Nove srpske demokratije u Novu srpsku demokratiju, saopšteno je iz NSD.




Foto: NSD

Ovim povodom Mandić i Milačić su se obratili javnosti. Mandić je kazao da je ovo veliki i značajan dan za Novu srpsku demokratiju.

“Danas naša politička porodica postaje još veća, snažnija i sadržajnija. Cijela Crna Gora zna da smo zajedno sa Markom Milačićem i saborcima iz Prave Crne Gore dugi niz godina bili na istoj strani – u borbi protiv nepravde, kriminala i diskriminacije, u borbi za slobodu, istinu i dostojanstvo građana Crne Gore. Rame uz rame smo koračali ulicama naše države, dijeleći i dobro i zlo, uvijek vođeni idejom da Crna Gora može biti zemlja pravde i slobode. Posebno sam ponosan što danas mogu da kažem da u redove Nove srpske demokratije dolazi ekipa na čelu sa Markom Milačićem, te da će svi članovi Prave Crne Gore donijeti novu energiju, novu snagu i novu vrijednost našem zajedničkom političkom timu“, izjavio je Mandić.

Milačić je kazao da je ova odluka donešena hladne glave i čvrstog razuma, koja se, kako je rekao, dugo spremala i nije donijeta preko noći, već kao „mali korak za srpsku političku scenu, a veliki i strateški za organizovanje srpskog naroda u Crnoj Gori u budućnosti.“

Dodao je da su donijeli odluku da se ujedinimo sa Novom srpskom demokratijom, svjesni da vrijeme u kojem živimo traži sinergiju, organizovanost, slogu i zrelost.

“Vjerujem da je objedinjavanje srpskog biračkog tijela u Crnoj Gori ne samo politički racionalno, već i istorijski nužno i odgovorno. U novim okolnostima, pred složenim unutrašnjim i spoljnim izazovima, razjedinjenost slabi, a jedinstvo jača. Ne samo među biračima, nego  među političarima. Bez sujeta, bez ličnih ambicija ispred opšteg interesa, odlučili smo da saberemo snagu, iskustvo i kapacitete. Nova srpska demokratija i njen predsjednik Andrija Mandić pokazali su političku postojanost i spremnost da nose teret odgovornosti u teškim vremenima. Naš današnji korak nije odricanje, već nadogradnja – spajanje ljudi, ideja i energije u ime zajedništva, težih odluka, krupnijih pokreta i stabilnije budućnosti“, izjavio je Milačić.

Poručio je da je ovo poruka sloge, poruka, kako kaže, da znaju ko su, ali i da znaju da samo zajedno mogu biti snažniji i politički relevantniji u godinama koje dolaze.

Predsjednik Nove srpske demokratije kazao je, kako navode, da će Milačić u narednom periodu biti njegov stranački savjetnik za Evropsku uniju i međunarodne odnose, te da će biti na čelu Kancelarije Nove srpske demokratije za „EU i međunarodne odnose“.

“Želim da istaknem da će Marko Milačić u narednom periodu biti moj stranački savjetnik za Evropsku uniju i međunarodne odnose, gdje će svojim znanjem i iskustvom dati značajan doprinos daljem unapređenju našeg odnosa prema evropskim procesima i interesima Crne Gore“ kazao je Mandić.

Milačić je ovim povodom rekao njihova evropska politika, u narednom periodu mora biti most između njihovog tradicionalnog identiteta i modernih okolnosti.

“Mi ne biramo, niti želimo da biramo, između srpskog identiteta i Evropske unije. Vjerujemo da se budući put Crne Gore može graditi na autentičnim različitostima, a ne na vještačkim podjelama, te da je identitet i posebnost Srba u Crnoj Gori bogatstvo koje moramo sačuvati, zaštititi i razvijati u budućim političkim procesima. Naš put nije izbor između onoga što jesmo i onoga čemu težimo, već sinteza koja izvire iz dubokih korijena našeg naroda i jasne vizije budućnosti Crne Gore. Duboko vjerujemo da se budućnost ne gradi na odricanju, već na afirmaciji sopstvenog identiteta. Most između tradicije i modernosti nije prepreka – on je naša snaga. Samo narod koji zna ko je, šta je i gdje je njegovo mjesto u temeljima države može ravnopravno, dostojanstveno i slobodno graditi budućnost u većem okruženju. Nova srpska demokratija jasno stoji na pozicijama očuvanja srpskog jezika, kulture, vjere i identiteta, ali isto tako i na ozbiljnoj, odgovornoj, dostojanstvenoj i vjerodostojnoj budućoj perspektivi Crne Gore. Ta dva puta nisu suprotstavljena i za to postoje brojni primjeri širom zemalja Evropske unije“, kazao je Milačić.

On je istakao da će posebnu pažnju posvetiti međunarodnim odnosima.

“Kancelarija Nove srpske demokratije za EU i međunarodne odnose biće mjesto sistemskog, temeljnog i dugoročnog rada. Naš cilj jeste i biće izgradnja mostova prijateljstva i partnerstava – sa respektabilnim međunarodnim adresama, sa našom dijasporom, sa svima onima koji žele da pomognu stabilnu, prosperitetnu i kvalitetnu Crnu Goru. Plan je da radimo na jačanju i pozicioniranju Nove srpske demokratije na međunarodnoj sceni, polazeći od interesa srpskog naroda, ali i svakog građanina i cijele države. Bićemo faktor dijaloga i inkluzije – jer samo takav pristup donosi dugoročne rezultate. Ovo je put razuma, odgovornosti i zrelog političkog ponašanja. Ovaj put je otvoren svima koji žele dobro i prosperitet. Put koji ne nudi brza obećanja, ali put koji nudi stabilan put do cilja. Put koji sabira, a ne dijeli. Put koji je trajno usmjeren ka dobru srpskog mnaroda i budućnosti Crne Gore“, kazao je Milačić.

Mandić je kazao da je ovo važan politički korak koji predstavlja nastavak jasne politike objedinjavanja i jačanja snaga koje se dosledno bore za budućnost Crne Gore.

“Nova srpska demokratija danas otvorenih bratskih ruku dočekuje članove Prave Crne Gore, jer u NSD-u mi nismo samo politički istomišljenici – mi smo saborci i velika porodica. Zajedno ćemo nastaviti borbu za prava srpskog naroda u Crnoj Gori, ali i za puno poštovanje prava svih drugih naroda i građana koji čine bogatstvo i ljepotu naše zajedničke države. Naš cilj je ispravan, naš put je častan i naša namjera je plemenita“, istakao je Mandić.

Milačić se zahvalio i čestitao svim članovima, simpatizerima i biračima Prave Crne Gore koji su „sa nama podijelili teret turbulentnih političkih vremena od našeg osnivanja, pa sve do rušenja nedemokratskog režima nakon 30 godina vlasti.“

“Želim da se zahvalim i predsjedniku i svim članovima, simpatizerima i glasačima Nove Srpske Demokratije sa kojima smo do sada djelili sličnosti, a od sada zajedničku snagu, rad i potpuno jedinstvo. Vjerujem da nas čekaju mudre odluke, snažne borbe i čestiti rezultati kojih ni jedna istorija, ma kojom rukom pisana neće stidjeti“, zaključio je Milačić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Anđušić: Vlast pokušava da usvoji zakone na brzinu i bez rasprave

Petak, 27.02.2026 | 19:36

Poslanik DPS Mihailo Anđušić ističe da se prijedlozima izmjena zakona o unutrašnjim poslovima i ANB Crna Gora se želi pretvoriti u policijsku državu uz brutalnu zloupotrebu sektora bezbjednosti od strane političkih partija.

Dizdarević: Ogoljena sila kojom se želi legalizovati brutalna zloupotreba bezbjednosnog sektora

Petak, 27.02.2026 | 18:22

Potpredsjednika DPS-a i poslanika u Skupštini Crne Gore Abaz Dizdarević, kometarišući današnja dešavanja u parlamentru napisao je na X mreži da je parlamentarna većina danas ponovo pokazala svoje pravo lice.

Diplomate otkrile pravi razlog: Mađarska blokira kredit za Ukrajinu zbog 16 milijardi eura iz Brisela

Petak, 27.02.2026 | 17:57

Mađarska je odlučila blokirati odluku institucija Evropske unije da se Ukrajini ustupi kredit u iznosu od 90 milijardi eura, a premijer Viktor Orban je javno govorio da je to uradio zbog odluke Ukrajine da blokira isporuku resursa kroz gasovod Druzhba.

Odbor za politički sistem bez odlaganja da raspiše javni poziv za izbor četiri člana Sudskog savjeta

Petak, 27.02.2026 | 17:35

Savjet za vladavinu prava pozvao je skupštinski Odbor za politički sistem, pravosuđe i upravu da bez odlaganja raspiše javni poziv za izbor četiri člana Sudskog savjeta iz reda uglednih pravnika.

Anketni odbor 13. marta saslušava Mila Đukanovića

Petak, 27.02.2026 | 17:08

Dvanaesta sjednica Anketnog odbora, koji istražuje politički motivisana ubistva i napade na novinare od uvođenja višestranačja, biće održana 13. marta 2026. godine u Plavoj sali Skupštine Crne Gore, a centralna tačka dnevnog reda je uzimanje izjave od bivšeg predsjednika države Mila Đukanovića.

Žakelj: Momci su vjerovali u pobjedu, presudio je skok i igra u odbrani

Petak, 27.02.2026 | 20:31

Košarkaši Crne Gore upisali su jednu od najvećih pobjeda u istoriji, poštu su srušili bronzanu ekipu sa Evropskog prvenstva - Grčku. Selekor "crvenih" Andrej Žakelj kazao je da je ponosan na ekipu i ocijenio da je skok i igra u odbrani presudila u večerašnjem meču.

Zabilježen phishing napad putem SMS poruka usmjeren na klijente banaka

Petak, 27.02.2026 | 20:16

Uprava policije obavještava građane da je danas, u popodnevnim časovima, zabilježen phishing napad usmjeren na klijente banaka putem SMS poruka, a u kojim porukama je sadržan URL link ka lažnoj stranici za online plaćanje, sa ciljem krađe osjetljivih ličnih i finansijskih podataka.

Radulović: Pitanje Luke Bar među prioritetima

Petak, 27.02.2026 | 20:11

Ministar pomorstva Filip Radulović pozdravio je potpisivanje ugovora za drugu dionicu auto-puta Bar–Boljare, ističući značaj projekta. Saopštio da je upućen zahtjev za novu procjenu vrijednosti aerodroma, kao i da je pitanje budućnosti Luke Bar među prioritetima.

Anđušić: Vlast pokušava da usvoji zakone na brzinu i bez rasprave

Petak, 27.02.2026 | 19:36

Poslanik DPS Mihailo Anđušić ističe da se prijedlozima izmjena zakona o unutrašnjim poslovima i ANB Crna Gora se želi pretvoriti u policijsku državu uz brutalnu zloupotrebu sektora bezbjednosti od strane političkih partija.

Delegacija Evropske narodne partije u posjeti Pokretu Evropa sad

Petak, 27.02.2026 | 19:45

Pokret Evropa sad ugostio je delegaciju Evropske narodne partije (EPP), najveće i najuticajnije političke porodice u Evropskoj uniji, saopšteno je iz te stranke.

Smjena Amorima mogla bi da košta Junajted 15,9 miliona funti

Petak, 27.02.2026 | 20:20

Troškovi Mančester junajteda zbog toga što je uručio otkaz Rubenu Amorimu mogli bi da dostignu 15,9 miliona funti, saopštio je danas klub.

Nikšićaninu zabrana pristupa djevojčici: Osumnjičen da je presreo i namamio u vozilo obećanjem da će joj dati novac

Petak, 27.02.2026 | 19:21

Nikšićanin G.K. (56) koji je uhapšen zbog sumnje da je seksualno uznemiravao desetogodišnju djevojčicu pušten je iz pritvora, potvrđeno je Portalu RTNK.

Bil Klinton o odnosu s Epstinom: Nisam ništa vidio i nisam učinio ništa pogrešno

Petak, 27.02.2026 | 19:07

Prije početka saslušanja Robert Garsija je ispred demokrata Odboru za nadzor kazao da će oni zahtijevati da Donald Tramp svjedoči pred Odborom o svom odnosu sa Epstinom, jer su "republikanci sada postavili novi presedan – da se na saslušanje pozivaju predsjednici i bivši predsjednici"

Uhapšen motociklista koji je pod dejstvom alkohola i kokaina udario dvogodišnje dijete u Herceg Novom

Petak, 27.02.2026 | 18:46

Hercegnovska policija uhapsila je S.D. (25) iz tog grada, koji je upravljao motociklom pod dejstvom alkohola i kokaina i udario dvogodišnje dijete, saopšteno je iz Uprave policije.

Ronaldo postao suvlasnik španskog kluba

Petak, 27.02.2026 | 18:35

Fudbaler Al Nasra Kristijano Ronaldo kupio je 25 odsto udjela u španskom drugoligašu Almeriji, saopštila je konsultantska firma Bransvik grupa, koja ga zastupa.