Subota, 03.01.2026 | 17:44
IZVOR: Radio Bjelo Polje

Dan opštine Bijelo Polje: Najveće opštinsko priznanje uručeno Radmili Radović i Tarzanu Miloševiću

Na svečanoj sjednici povodom Dana opštine Bijelo Polje, danas su uručena i najveća opštinska priznanja. Nagrada “3. januar“ ove godine pripala je profesorici hemije u Osnovnoj školi ,,Dušan Korać“, Radmili Radović, i nekadašnjem predsjedniku bjelopoljske opštine Tarzanu Miloševiću.




Foto: Arhiva /Kolektiv.me

Obrazlažući odluku Žirija za dodjelu trećejanuarske nagrade, predsjednik Refik Bojadžić je kazao da je nagrada Radmili Radović dodijeljena za ostvarenja i postignute rezultate u oblasti obrazovanja, a Tarzanu Miloševiću za postignuta ostvarenja, rezultate i doprinos sveukupnom razvoju naše opštine.

,,Profesorica Radović tokom tri decenije rada izgradila je reputaciju jednog od najistaknutijih nastavnika hemije, prepoznatu po visokom nivou stručnosti, sistematičnosti, konstantnom usavršavanju i izuzetnoj sposobnosti da znanje prenese na jasan, razumljiv i inspirativan način. Kao nastavnik-mentor pored redovne nastave posvećeno pruža podršku mlađim kolegama, uvodi ih nastavnu praksu, dijeli iskustva i doprinosi podizanju kvaliteta nastavnog procesa u cijeloj ustanovi.

Najznačajniji segment njenog profesionalnog djelovanja je rad sa talentovanim učenicima. Radović je tri puta nagrađena od strane Ministarstva prosvjete kao najbolji profesor hemije na osnovu ostvarenih rezultata na državnom takmičenju što jasno potvrđuje njen kvalitet, posvećenost i dugogodišnji doprinos unaprjeđenju nastave hemije”, saopštio je Bojadžić, između ostalog.

Naveo je da je nagrada Tarzanu Miloševiću dodijeljena za odgovoran i predan rad u privredi i lokalnoj administraciji.

,,Tokom svoje karijere obavljao je brojne odgovorne funkcije koje su zahtijevale visok nivo stručnosti, etičnosti i posvećenosti javnom interesu. Upravljajući Opštinom sa pozicije predsjednika, u vremenu brojnih izazova prije i nakon obnove crnogorske nezavisnosti, u periodu teške svjetske ekonomske i finansijske krize preuzeo je odgovornost donoseći hrabre odluke da Opština uđe u realizaciju brojnih važnih infrastrukturnih projekata koji su finansijski bili vrlo zahtjevni i koji su prevazilazili tadašnje mogućnosti budžeta Opštine. Obavljajući funkciju ambasadora Crne Gore u Republici Srbiji, Milošević je profesionalno i dostojanstveno predstavljao našu državu koristeći svaku priliku da afirmiše i našu opštinu”, naveo je predsjednik Žirija.

U žiriju su bili i članovi profesor dr Velimir Rakočević, dr Milan Madžgalj, dr Adnan Striković, dr Alija Kujović, Željko Raičević i Rešad Martinović.

Nagradu profesorici Radović uručila je predsjednica SO Bijelo Polje, Selma Omerović, a nagrada će Tarzanu Miloševiću biti naknadno uručena, jer iz objektivnih razloga nije mogao danas biti prisutan na dodjeli.

Obraćajući se prisutnima, profesorica Radović je kazala da joj je velika čast i zadovoljstvo što je jedna od dobitnika najvećeg opštinskog priznanja.

,,Želim da zahvalim kolegama i građanima kjoi su me kandidovali, kao i članovima Žirija čija je odluka bila jednoglasna. Posebno me raduje što je ovog puta prepoznat rad koji se odvija u učionici, često daleko od reflektora, tih i nenametljiv ali sa vrlo značajnim rezultatima. Ovu nagradu doživljavam kao priznanje prosvjeti, nastavnicima i učenicima. Tokom svog rada nastojim da je znanje koje prenosim utemeljeno na naučnim principima, međutim, smatram da je jednako važno prenijeti i vrijednosti koje oblikuju karakter svakog učenika, kao što su odgovornost, istrajnost i poštovanje, jer su one temelj za uspjeh u životu. Ovo priznanje prihvatam sa ponosom, ali sa još većim osjećajem odgovornosti, da nastavim da doprinosim razvoju obrazovanja i zajednice kojoj pripadam“, istakla je Radović.

Milošević nije bio u prilici da prisustvuje dodjeli nagrade, ali je uputio pismo zahvalnosti, u kojem se između ostalog navodi, da ovu nagradu doživljava kao izuzetnu čast i potvrdu dugogodišnjeg rada i posvećenosti grada u kojem je živio, radio i kojem je služio.

,,Primite moju iskrenu zahvalnost na odluci da mi dodijelite najveće priznanje Opštine Bijelo Polje. Nažalost, usljed iznenadne povrede i zdravstvenih okolnosti nijesam u mogućnosti da lično prisustvujem svečanoj sjednici skupštine i dodjeli priznanja, što mi je iskreno žao. Ukoliko to bude moguće, i u skladu sa procedurama opštine, bila bi mi velika čast da po završetku oporavka u narednom periodu lično preuzmem ovo priznanje, i tom prilikom se neposredno zahvalim. Još jednom izražavam duboku zahvalnost Opštini Bijelo Polje, Žiriju i svim građanima na ukazanom povjerenju, poštovanju i podršci. S poštovanjem, Tarzan Milošević“, navodi se u pismu zahvalnosti.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Anketni odbor 13. marta saslušava Mila Đukanovića

Petak, 27.02.2026 | 17:08

Dvanaesta sjednica Anketnog odbora, koji istražuje politički motivisana ubistva i napade na novinare od uvođenja višestranačja, biće održana 13. marta 2026. godine u Plavoj sali Skupštine Crne Gore, a centralna tačka dnevnog reda je uzimanje izjave od bivšeg predsjednika države Mila Đukanovića.

Živković: Vlast želi da se obračunava sa svima, bez obzira je li bezbjednosno interesantan ili ne, nećemo dozvoliti da se to usvoji

Petak, 27.02.2026 | 15:39

Imali ste priliku da vidite suspenziju demokratije, što nije prvi put za ovu vladajuću većinu, kazao je predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković na konferenciji za novinare u Skupštini Crne Gore.

Popović: Politička režija ispred Prve banke, Bogdanović koristi bezbjednosni sektor za ličnu promociju

Petak, 27.02.2026 | 15:46

Nalogodavac predstave koja se trenutno odvija ispred Prve banke i čovjek koji stvarno rukovodi sektorom bezbjednosti i koji ga koristi za svoje jeftine PR manipulacije, kazala je Sonja Popović, portparolka i poslanica Demokratske partije socijalista u Skupštini Crne Gore, uz fotografiju poslanika Demokrata Borisa Bogdanovića.

Mikić: Mandić i parlamentarna većina režiraju cirkus i unižavaju Skupštinu

Petak, 27.02.2026 | 15:01

Poslanik Građanskog pokreta URA Zoran Mikić saopštio je da je sve što se danas dešava u Skupštini Crne Gore cirkus i sramota u režiji njenog predsjednika Andrije Mandića i parlamentarne većine.

Bogdanović: DPS blokira jer država više ne „žmuri“ pred „prvom familijom“

Petak, 27.02.2026 | 14:52

Predsjednik Kluba poslanika Demokratske Crne Gore, Boris Bogdanović, komentarisao je današnju akciju policije u zgradi u kojoj živi Aco Đukanović i koja sadrži filijalu Prve banke, ističući da je sada jasno zašto, kako tvrdi, DPS „vrište i ruše“ – jer država više ne „žmuri“ kada dođe red na „prvu familiju“.

Vlada proglasila šest avio-linija javnim interesom

Četvrtak, 26.02.2026 | 18:25

Linije iz Podgorice ka Briselu, Frankfurtu, Parizu, Amsterdamu, Zagrebu i Bariju proglašene su javnim interesom od 1. juna 2026. do 31. maja 2030. godine.

VIDEO: Paladino pred cijelim timom odao priznanje Krstoviću

Četvrtak, 26.02.2026 | 18:11

Atalanta je objavila video na svojim društvenim mrežama u kojem se vidi dio govora trenera "boginje" Rafaelea Paladina u svlačionici u kojem pominje našeg napadača Nikolu Krstovića.

Živković: Tivat primjer uspješne razvojne politike DPS-a, danas na sceni imamo agoniju koju moramo okončati što prije

Četvrtak, 26.02.2026 | 19:41

Predsjednik Demokratske partije socijalista, Danijel Živković, boravio je juče u radnoj posjeti opštini Tivat, gdje je sa rukovodstvom Opštinskog odbora, članovima partije i građanima razgovarao o aktuelnoj političkoj situaciji, razvojnim projektima i prioritetima za dalji napredak grada, saopšteno je iz ove partije.

Balijagić se svađao u sudnici i sudiji poručio da mu je taj proces nebitan: Pošaljite presudu Vučiću, on vam je tata

Petak, 27.02.2026 | 09:05

Pošaljite ovu presudu vašem mentoru Aleksandru Vučiću, on je vama tata, kazao je Alija Balijagić (66) juče u Osnovnom sudu u Bijelom Polju, prenose Vijesti.

Crna Gora nabavlja laka oklopna vozila: Pet miliona za jačanje kapaciteta policije i odbrane

Četvrtak, 26.02.2026 | 17:40

Iz državnog budžeta biće izdvojeno pet miliona eura za nabavku lakih oklopnih vozila namijenjenih Posebnoj i Specijalnoj jedinici policije, s ciljem jačanja kapaciteta za odgovor na visokorizične bezbjednosne prijetnje.  

Anketni odbor 13. marta saslušava Mila Đukanovića

Petak, 27.02.2026 | 17:08

Dvanaesta sjednica Anketnog odbora, koji istražuje politički motivisana ubistva i napade na novinare od uvođenja višestranačja, biće održana 13. marta 2026. godine u Plavoj sali Skupštine Crne Gore, a centralna tačka dnevnog reda je uzimanje izjave od bivšeg predsjednika države Mila Đukanovića.

UPCG: Dozvola za rad strancima na godinu, sa mogućim produženjem na dvije

Petak, 27.02.2026 | 16:55

Savjetovanje na temu izmjena i dopuna Zakona o strancima donijelo je velike benefite u pogledu identifikovanja ključnih problema u praksi i definisanju konkretnih preporuka za uspješnu implementaciju, saopštila je Unija poslodavaca Crne Gore (UPCG).

Prva banka traži hitno obrazloženje zbog blokade filijale u Ulici Vuka Karadžića

Petak, 27.02.2026 | 16:12

Nakon što su pripadnici Posebne jedinice policije privremeno blokirali oba pristupa filijali Prva banka Crne Gore u Ulici Vuka Karadžića, iz Banke su saopštili da će od nadležnih organa zahtijevati zvanično i jasno obrazloženje preduzetih aktivnosti, naglašavajući da filijala u međuvremenu posluje redovno i da svi sistemi funkcionišu nesmetano.

Mandić sa Pjacijem: Fokus na borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije

Petak, 27.02.2026 | 16:35

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić sastao se juče i danas sa Serđom Pjacijem, generalnim sekretarom Parlamentarne skupštine Mediterana (PAM), a u fokusu sastanaka bili su organizacija predstojećeg samita u Budvi, kao i saradnja dvije institucije, borba protiv organizovanog kriminala i korupcije.

Uefa objavila raspored osmine finala LŠ

Petak, 27.02.2026 | 16:07

Nakon žrijeba za Ligu šampiona, Uefa je objavila i raspored osmine finala.

Bijelo Polje: Potvrđeno pet optužnica zbog krivičnih djela prevara, utaja poreza i doprinosa i falsifikovanje isprave

Petak, 27.02.2026 | 16:21

Potvrđeno je pet optužnica zbog krivičnih djela prevara, utaja poreza i doprinosa i falsifikovanje isprave, saopštili su iz Osnovnog državnog tužilaštva (ODT) u Bijelom Polju.

Živković: Vlast želi da se obračunava sa svima, bez obzira je li bezbjednosno interesantan ili ne, nećemo dozvoliti da se to usvoji

Petak, 27.02.2026 | 15:39

Imali ste priliku da vidite suspenziju demokratije, što nije prvi put za ovu vladajuću većinu, kazao je predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković na konferenciji za novinare u Skupštini Crne Gore.

Popović: Politička režija ispred Prve banke, Bogdanović koristi bezbjednosni sektor za ličnu promociju

Petak, 27.02.2026 | 15:46

Nalogodavac predstave koja se trenutno odvija ispred Prve banke i čovjek koji stvarno rukovodi sektorom bezbjednosti i koji ga koristi za svoje jeftine PR manipulacije, kazala je Sonja Popović, portparolka i poslanica Demokratske partije socijalista u Skupštini Crne Gore, uz fotografiju poslanika Demokrata Borisa Bogdanovića.

Apel za bezbjednost uoči najavljenih okupljanja u Botunu

Petak, 27.02.2026 | 15:12

Povodom najavljenih okupljanja i sjutrašnjih protesta na lokalnom putu u neposrednoj blizini sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, Nadzor izgradnje apeluje na sve građane, organizatore, nadležne službe i organe da prioritet bude bezbjednost ljudi.

Mikić: Mandić i parlamentarna većina režiraju cirkus i unižavaju Skupštinu

Petak, 27.02.2026 | 15:01

Poslanik Građanskog pokreta URA Zoran Mikić saopštio je da je sve što se danas dešava u Skupštini Crne Gore cirkus i sramota u režiji njenog predsjednika Andrije Mandića i parlamentarne većine.