Predsjednik Skupštine Crne Gore, Andrija Mandić, danas je posjetio kasarnu „Brigadir Miloš Dragišin Medenica“ u Kolašinu, gdje su ga dočekali načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore brigadni general Miodrag Vuksanović, komandant kasarne poručnik Tomo Gutić i predsjednik Opštine Kolašin Petko Bakić.
Foto: Skupština Crne Gore
Tom prilikom, Mandić je istakao da je veoma značajna odluka Vojske Crne Gore da odaje poštovanje velikanima nekadašnje vojske Knjaževine i Kraljevine Crne Gore kroz imenovanje kasarni. Posebno je naglasio zadovoljstvo što je na njegovu inicijativu Ministar odbrane odlučio da se kolašinska kasarna nazove po brigadiru Milošu Dragišinu Medenici.
Nakon obilaska kasarne, Mandić je položio vijenac na grob komandanta slavne kolašinske brigade Miloša Dragišinog Medenice u selu Blatina, nedaleko od Kolašina.
Mandić je istakao da je ovo prvi put da visoki državni zvaničnik, u pratnji načelnika generalštaba Vojske Crne Gore, polaže vijenac na grob ovog velikana vojske Kraljevine Crne Gore. Podsjetio je da su kolašinska i durmitorska brigada prve ušle na teritoriju Otomanske imperije 8. oktobra 1912. godine, čime je otpočeo Prvi Balkanski rat oslobođenja.
„Ove dvije slavne brigade, predvođene serdarom Jankom Vukotićem, postale su 1916. godine simbol žrtve koja nadilazi vojnu pobjedu, simbol bratske ljubavi, vjere i odanosti“, kazao je Mandić.
U predsjednikovoj pratnji bio je i v.d. štabni oficir – savjetnik Skupštine Crne Gore, major Zoran Mijatović.
KOMENTARI (0)