Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović donio je odluku o pokretanju disciplinskog postupka i rješenje o suspenziji do okončanja postupka protiv Vladislava Dajkovića, rukovodioca Službe za građane, zbog sumnje da je počinio težu povredu službene dužnosti, saopšteno je iz Glavnog grada.
Foto: YouTube screenshot/Vladislav Dajkovic
"Odluka je donesena 12. januara 2026. godine, na osnovu člana 137 Zakona o lokalnoj samoupravi, u vezi sa članom 95 stav 1 tačka 1 Zakona o državnim službenicima i namještenicima, kojim je kao teža povreda službene dužnosti definisano neizvršavanje ili nesavjesno i nemarno vršenje službenih obaveza. Kako se navodi u odluci, disciplinski postupak je pokrenut zbog sumnje da imenovani 31. decembra 2025. godine, u toku radnog vremena, nije izvršavao svoje službene obaveze, odnosno da je nesavjesno i nemarno vršio službenu dužnost, na način što je prisustvovao protestnom skupu organizovanom protiv izgradnje kapitalnog projekta Glavnog grada – Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, na lokaciji u naselju Botun. Navedenim postupanjem, prema odluci gradonačelnika, on je prekršio član 4 stav 2 Etičkog kodeksa izabranih predstavnika i funkcionera u lokalnoj samoupravi Glavnog grada Podgorice, čime je ugrozio interese i narušio ugled Glavnog grada", saopšteno je iz Glavnog grada.
Iz Glavnog grada navode da se obrazloženju odluke navodi da postoje materijalni dokazi u vidu fotografija, video-zapisa i objava sa društvenih mreža, koji upućuju na osnovanu sumnju da je došlo do povrede službene dužnosti.
"Svi navodi i dokazi biće razmatrani u disciplinskom postupku koji će, u skladu sa zakonom, voditi Disciplinska komisija Vlade Crne Gore. Protiv ove odluke, kako je navedeno, nije dozvoljena žalba, dok će se o disciplinskoj odgovornosti imenovanog odlučivati nakon sprovedenog postupka, uz puno poštovanje zakonskih procedura i prava na izjašnjenje. Odluka je upućena Vladislavu Dajkoviću i Disciplinskoj komisiji Vlade Crne Gore", navodi se u saopštenju.
Ode Dajko bez posdrava .
KOMENTARI (1)