Utorak, 13.01.2026 | 09:02
IZVOR: rtcg.me

Podgorica: Oduzeta droga, startni pištolji i municija, procesuirane tri osobe

Podgorička policija je tokom pretresa stanova koje koristi pet osoba pronašla marihuanu, tablete sa liste opijata, startne pištolje, municiju i petarde. Procesuirane su tri osobe, saopšteno je iz Uprave policije.




Foto: Ilustracija, Uprava policije X, screenshot

Pretresi su obavljeni u akciji protiv ulične prodaje droga i razbijanja mreža uličnih dilera.

"Ovom prilikom u prostorijama koje koriste S.I. (24), B.I. (22) i I.I. (26) policijski službenici pronašli su četiri grumena i jedno pvc pakovanje sa sadržajem biljne materije za koju se sumnja da je opojna droga marihuana ukupne težine 16,1 grama, sedam tableta sa liste opijata, četiri startna pištolja sa ukupno 80 komada municije, kao i tri veće petarde MR30", navodi se u saopštenju.

U stanu koji je bio predmet pretresa zatečeni su S.I. i I.I. i od njih su prikupljena obavještenja, a sa događajem je upoznat tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici po čijem je nalogu S.I. uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

"On će danas uz krivičnu prijavu biti priveden postupajućem višem državnom tužiocu na dalju nadležnost", kazali su iz policije.

Osim toga, u odnosu na pronađene i oduzete startne pištolje S.I. i I.I. su izdati prekršajni nalozi shodno Zakonu o oružju.

"Za licem B.I. policija traga i protiv njega je podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga", kazali su iz policije.

Podgorička policija je postupajući po naredbama Višeg suda u Podgorici juče izvršila i pretrese stana i drugih prostorija koje u mjestu Kosić koriste Ž.Đ. (48) i Z.J. (63).

"Od ovih lica su prikupljena obavještenja na zapisnik i sa spisima cjelokupnih predmeta u odnosu na oba lica upoznat je tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici. Po nalogu postupajućeg tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici Ž.Đ. je lišen slobode zbog sumnje da se u prethodnom periodu bavio uličnom prodajom narkotika, odnosno zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga. Ž.Đ. je u zakonskom roku priveden postupajućem tužiocu u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici na dalju nadležnost", navodi se u saopštenju.

Tokom višemjesečnih aktivnosti podgoričke policije, usmjerenih na suzbijanje zloupotrebe narkotika, u više navrata zaplijenjena je opojna droga kokain i marihuana kojom prilikom su policijski službenici, u saradnji sa postupajućim tužiocima Višeg državnog tužilaštva u Podgorici došli do sumnje da se Ž.Đ., S.I. i B.I. bave uličnom prodajom narkotika.

"Službenici Uprave policije nastavljaju intenzivne aktivnosti na suzbijanju zloupotrebe narkotika u cilju očuvanja bezbjednosti, ali i zdravlja naših građana", navodi se u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Najviša temperatura koju ljudsko tijelo može da podnese

Srijeda, 01.07.2026 | 09:39

Sa klimatskim promjenama koje uzrokuju porast temperatura širom svijeta, ekstremne vrućine postaju sve češće - a samim tim i veća prijetnja po zdravlje.    

Mlađima od 21 godine zabrana vožnje noću, povratnicima oduzimanje vozila

Srijeda, 01.07.2026 | 08:29

Vozači mlađi od 21 godine neće moći da upravljaju vozilom snage motora veće od 80 kilovata, a biće im zabranjeno i da voze u periodu od ponoći do pet sati ujutru. To je predviđeno predlogom izmjena i dopuna Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, koje je u parlamentu obrazložio ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.  

Grčka: Srušila se stambena zgrada u Atini, spasioci izvlačili zarobljene

Utorak, 30.06.2026 | 20:21

U atinskom naselju Petralona u utorak je došlo do urušavanje četverospratne stambene zgrade prilikom čega je nekoliko osoba ostalo zarobljeno ispod ruševina.

Mujović: Šokiran sam podatkom da je Vodovod otpisao 18 miliona eura duga

Utorak, 30.06.2026 | 19:11

Podaci o višegodišnjem otpisu milionskih potraživanja u Vodovodu Podgorica ponovo su otvorili pitanje načina upravljanja ovim gradskim preduzećem i odluka koje su donosile bivše gradske uprave. Gradonačelnik Saša Mujović ocijenio je da su takve informacije neprihvatljive i da zahtijevaju utvrđivanje odgovornosti.

Lazar Šćepanović odbranio magistarski rad sa najvećom ocjenom na Pravnom fakultetu UCG

Utorak, 30.06.2026 | 18:30

Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović odbranio je danas na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore u Podgorici magistarski rad pod nazivom „Otkrivanje i suzbijanje teških ubistava izvršenih od strane kriminalnih organizacija u crnogorskom i evropskom krivičnom zakonodavstvu i praksi“, saznaje nezvanično Pobjeda.

Od danas nove cijene goriva

Utorak, 30.06.2026 | 10:26

Litar eurosupera 95 i 98 ove sedmice košta 1,6 eura, odnosno 1,64 eura.

Milatović uputio inicijativu za podizanje spomen-obilježja crnogorskoj nezavisnosti u Podgorici

Utorak, 30.06.2026 | 10:01

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović uputio je gradonačelniku Podgorice Saši Mujoviću inicijativu za podizanje spomen-obilježja posvećenog crnogorskoj nezavisnosti u Glavnom gradu.

U kotorskoj luci danas dva broda

Utorak, 30.06.2026 | 14:15

U kotorskoj luci danas su usidrena dva broda, sa preko 5.000 putnika, saopšteno je iz Luke Kotor, javlja Radio Kotor.

Pristupanje na Crnu Goru će koštati manje od jednog eura po građaninu EU godišnje

Utorak, 30.06.2026 | 12:44

Evropska komisija je usvojila finansijski paket kojim se utvrđuju budžetski aranžmani koji će se primjenjivati na Crnu Goru po njenom pristupanju Evropskoj uniji. Finansijski paket za Crnu Goru, ukupne je vrijednosti oko 3,2 milijarde eura, prenosi RTCG.

MPNI: Savremena oprema i infrastruktura za moderniju Policijsku akademiju

Utorak, 30.06.2026 | 15:33

U okviru projekta "Bezbjednost za sve" (Security 4 All), koji Policijska akademija u Danilovgradu, kao nosilac projekta, realizuje u partnerstvu sa kompanijama Titan Security, Guardian World, SAB Security Montenegro i Udruženjem za zaštitu na radu, uspješno je realizovana značajna faza ulaganja u infrastrukturu i savremenu opremu za praktičnu obuku, uz podršku Regionalnog challenge fonda (RCF). To je saopšteno iz Ministarstva nauke, prosvjete i inovacija.

Najviša temperatura koju ljudsko tijelo može da podnese

Srijeda, 01.07.2026 | 09:39

Sa klimatskim promjenama koje uzrokuju porast temperatura širom svijeta, ekstremne vrućine postaju sve češće - a samim tim i veća prijetnja po zdravlje.    

Mbape srušio još jedan rekord, sada napada Mesija i vječnu listu

Srijeda, 01.07.2026 | 09:34

Kilijan Mbape bio je dvostruki strijelac u rutinskoj pobjedi Francuske nad Švedskom (3:0) u šesnaestini finala 23. Svjetskog prvenstva, potvrdivši još jednom svoju super formu na turniru.

Španija primila više od milion zahtjeva za legalizaciju boravka migranata: "Bez njih bi se zatvorilo 90.000 kafića"

Srijeda, 01.07.2026 | 09:23

Više od milion migranata bez regulisanog boravišnog statusa i tražilaca azila podnijelo je zahtjev za legalizaciju svog boravka u Španiji u okviru vladinog programa koji ima za cilj da iskoristi prednosti imigracije i odbrani takvu politiku u vrijeme kada većina evropskih zemalja pooštrava uslove za ulazak stranaca.

MVP: Zatražićemo informacije o mogućem prekoračenju ovlašćenja i postupanju policije na Kosovu

Srijeda, 01.07.2026 | 09:00

Ministarstvo vanjskih poslova (MVP) saopštilo je da je Ambasada Crne Gore u Prištini odmah po saznanju da je na Kosovu privedeno više osoba, među kojima su mogli biti i crnogorski državljani, uspostavila kontakt sa nadležnim institucijama, te da će od kosovskih organa zatražiti sve relevantne informacije o navodima da je tokom privođenja i zadržavanja bilo prekoračenja ovlašćenja policije.

Milatović: EU se priprema za Crnu Goru, vrijeme je da završimo evropski put

Srijeda, 01.07.2026 | 08:32

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović pozdravio je odluku Evropske komisije o usvajanju finansijskog paketa za Crnu Goru, ocjenivši kako je riječ o jednom od najkonkretnijih koraka ka punopravnom članstvu naše zemlje u EU.  

Fon der Lajen: Crnu Goru, države članice i naše institucije pripremamo za proširenje

Srijeda, 01.07.2026 | 08:29

Finansijski paket, kojim se utvrđuju budžetski aranžmani koji će se primjenjivati na Crnu Goru nakon njenog konačnog pristupanja Evropskoj uniji, usvojila je juče Evropska komisija, uz ocjenu da to, nakon nedavnog dogovora država članica o početku izrade pristupnog ugovora za našu zemlju, predstavlja još jedan značajan korak ka članstvu u Uniji.  

Mlađima od 21 godine zabrana vožnje noću, povratnicima oduzimanje vozila

Srijeda, 01.07.2026 | 08:29

Vozači mlađi od 21 godine neće moći da upravljaju vozilom snage motora veće od 80 kilovata, a biće im zabranjeno i da voze u periodu od ponoći do pet sati ujutru. To je predviđeno predlogom izmjena i dopuna Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, koje je u parlamentu obrazložio ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.  

Bogdanović karijeru nastavlja u Hjustonu

Srijeda, 01.07.2026 | 08:25

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović dogovorio je jednogodišnji ugovor sa Hjuston Roketsima, navode pouzdani izvori iz SAD.     

Haland odveo Norvešku u osminu finala, Obala Slonovače ispala nakon velike borbe

Utorak, 30.06.2026 | 21:04

Fudbaleri Norveške plasirali su se u osminu finala Svjetskog prvenstva nakon pobjede nad Obalom Slonovače rezultatom 2:1 u Teksasu.  

Deset znakova koji pokazuju da ne unosite dovoljno magnezija

Utorak, 30.06.2026 | 21:32

Magnezij je važan za stvaranje energije, zdravlje kostiju, srca i mozga, a nedovoljan unos može se povezati s umorom, grčevima i lošijim snom.