Službenici Uprave policije preduzimaju mjere i radnje na pronalaženju i dovođenju osuđenog lica na izdržavanje kazne zatvora - bivše specijalne državne tužiteljke Lidije Mitrović, koja se nije dobrovoljno javila na izdržavanje kazne.
Foto: arhiva, prcentar.me/screenshot
Kako je objašnjeno iz policije, ona je prethodno uložila molbu nadležnom sudu za odlaganje izvršenja kazne zatvora, u čemu joj nije udovoljeno.
"Nadalje, službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su, postupajući po naredbi Osnovnog suda u Podgorici za prinudno dovođenje osuđene Lidije Mitrović, koja se nije dobrovoljno javila na izdržavanje kazne zatvora, u više navrata obišli lokaciju stanovanja i boravka ovoga lica gdje ista nije zatečena, i gdje su im od strane članova njene porodice saopštene različite oprečne informacije o boravku ovoga lica na teritoriji Podgorice ili Budve", navodi se.
Dodaju da su policijski službenici obišli sve navedene adrese, gdje ovo lice nije zatečeno, a o ishodu provjera je obaviješten nadležni sud.
"Uzimajući u obzir da se Mitrović nije dobrovoljno javila na izdržavanje kazne zatvora, već da isto izbjegava, kako smo istakli, službenici Uprave policije su obavijestili nadležni sud o svim utvrđenim činjenicama, na osnovu čega je raspisana potjernica za ovim licem u cilju njenog pronalaženja i dovođenja na izdržavanje kazne zatvora".
Službenici Uprave policije nastavljaju dalje aktivnosti na pronalasku ovoga lica pri čemu će aktivirati i druge zakonom dozvoljene mehanizme kako bi se osuđeno lice sprovelo na izdržavanje kazne zavora, navodi se.
KOMENTARI (0)