Utorak, 03.03.2026 | 15:23
IZVOR: rtcg.me

Odžić: Ne postoji obaveza da ponovo sazivamo sjednicu o građanskoj inicijativi

Predsjednik Skupštine opštine Budva Petar Odžič poručio je nakon odlaganja 11. sjednice lokalnog parlamenta da više ne postoji obaveza za sazivanje sjednice povodom građanske inicijative za stavljanje van snage detaljnih urbanističkih planova „Budva centar“ i „Budva centar – izmjene i dopune“.




Foto: Evropski savez 

"Ne postoji obaveza da je sazivamo ponovo, međutim, ukoliko se pojavi inicijativa da postoji kvorum, može se ponovo zakazati, ali, vidite i sami da se nije pojavilo interesovanje za ove tačke Dnevnog reda. Mi smo više puta pokušavali da sazovemo radna tijela, odnosno odbore, tu nije bilo kvoruma, znači i danas da smo imali kvorum ne bi imali mogućnost da odlučujemo, mogla je da se održi rasprava, međutim bez odlučivanja po ovim tačkama Dnevnog reda", istakao je Odžić.

Izbor potpredsjednika

"S obzirom da sam sad stigao, nisam pogledao poštu od juče, ali imam informaciju da je stigao prijedlog za potpredsjednike, s obzirom da je redovna 12. sjednica zakazana za 13. mart, taj prijedlog će vjerojatno biti uvršten kroz Dnevni red", kazao je Odžić.

Portparolka DNP-a i odbornica u SO Budva Jovana Todorović kazala je da smo danas imali priliku da vidimo koliko odbornike interesuje ono što je kako je kazala največi problem Budve.

"To su DUP-ovi koji su usvojeni za vrijeme DPS-a i meni je logično da odbronici DPS-a, nijesu prisustvovali i dali kvorum, ali mi je vrlo čudno što taster odbornici "Budva naš grad", koje nijesmo čuli ukupno tri minuta u ovoj sali da su izlagali, nijesu došli, da se bave ovom temom ili da barem o njoj razgovaraju ukoliko je ne podržavaju", istakla je Todorović.

Što se tiče podpredsjednika opštine, Todorović ističe, da je čula informaciju od predsjednika Skupštine da je stigao prijedlog za potpredsjednika opštine.

"Predlog će čuli smo biti uvršten u sjednicu koja je zakazana za petak 13. Moram samo da kažem i to da s obzirom da je petak 13. i da obično tada budu i ova sniženja po radnjama, da će verovatno i novi potpredsjednik biti na sniženju", kazala je Todorović.

Lider Pokreta za grad, Đorđe Zenović, kazao je da su u Pokretu za gard uporni da dolaze na svaku sjednicu, bilo da se radi o ovoj tački Dnevnog ili nekim drugim.

"Ostali odbornici su izgleda uporni u tome da bježe od rasprave vezano za ovu temu, ponovo nepoštuju volju građana, njih 500 koji su potpisali inicijativu i na kraju krajeva da se izjasne o inicijativi gospodina Vujičića, a to je jasna poruka, na šta baziraju svoju politiku. Nepojavljivanje odbornika "Budva naš grad" je kontinuirana politika nečega što smo mislili da je davna prošlost i istorija ovog grada, a što se tiče Slovenske plaže moram podijeliti informaciju s građanima, da inicijativa koju sam poslao u septembru mjesecu da se Slovenska plaža zaštiti kao kulturno dobro je već u završnoj fazi izrade elaborata i za očekivati je da se uskoro donese rješenje, zabrani gradnje i proglasi za kulturno dobro", istakao je Zenović.

Što se tiče izbora potpredsjednika Zenović je istakao da se nastavlja praksa, održavanja sjednice, te da kako se imenuje koji kadar DPS-a tako se i održi sjednica.

"Evo dobili smo informaciju da je stigao predlog za imenovanje potpredsjednika, dakle kada su u pitanju punjenja i popunjavanja radnih mjesta i ispunjavanje tih njihovih koalicionih dogovora vezanih za ta funkcionerska radna mjesta, tu su veoma revnosni, tada dolaze i te sjednice se održavaju, tako da nema sumnje da će se održati i sjednica zakazana za petak 13. ali je frapantno da do sada nije započet ni jedan projekat u našem graud i da se ne dešava ništa od onoga što su obećali građanima, već da se samo oni rotiraju, te me ne bi začudilo da sa predsjednika dođe i neko iz DPS-a", kazao je Zenović.

Odbornik Željko Franeta iz opštinskog Odbora Demokrata, kazao je da je nedostatak kvoruma, jasno pokazao da vladajuća većina nema interesovanja i volje da radi u interesu grada i građana.

"To jasno pokazuje da je vladajuća većina ucijenjena građevinskim lobijem, tako da će se u narednom periodu voditi njihovim interesima. Što se Demokrata tiče mi smo još 2018. i 2019. godine predlagali da se ti DUP-ovi stave van snage i da se to tada usvojilo ne bismo danas imali priču ni o privatizaciji Slovenske plaže ni o izgradnji velikih zgrada u rejonu Slovenske plaže, ostajemo i dalje na istom i borićemo se za interese grada", istakao je on.

Predsjednik Građanske akcije i podnosioc inicijative za stavljanje van snage detaljnih urbanističkih planova „Budva centar“ i „Budva centar – izmjene i dopune“, Božidar Vujičić, izrazio je nezadovoljstvo nakon što se sjednica odložila po treći put.

"Ovo nije ni prvi ni psoljednji put da predjsendik SO Budva, ne želi da pogleda poslovnik o radu Skupštine, a to ću ja dokazati kroz praksu, da će predsjednik morati da zakaže još najmanje jednu sjednicu, poštujući poslovnik", istakao je on.

Vujučić se obratio građanima

"Građani koji plaćaju rad ove Skupštine, vide kako je ova sala izgledala danas, treći put nema kvoruma, građani imaju pravo da sazanju istinu, da li se njihov grad izgrađuje na osnovu važećih ili nevažećih pravila, zato đto odbirnika nema vrlo je jasan odgovor, jer da imaju odgovr oni bi došli ovdje javno bi raspravljali i ukazali grašanima, argumentima zašto je plan važeći i sjednica bi bila završena, ali pošto nemaju šta da kaću, oni ne dolaze", kazao je Vujičič.

Uništavamo čitav jedan grad

"Želio bih da se obratim cijeloj javnosti Crne Gore i predstavnicima Evropske unije, koji prate napredak Crne Gore prema Evropi, da mi ovdje u Crnoj Gori uništavamo čitav jedan grad, a to radi predsjednik Vlade nadležni ministar i predsjednici lokalnih smaouprava, a to nije mala stvar", zaključio je Vujičić.

Na 11. sjednici zakazanoj po hitnom postupku bilo je prisutno samo sedam od ukupno 33 odbornika. Sjednici nijesu prisustvovali odbornici opozicije iz Nove srpske demokratije (NSD) i Socijalističke narodne partije (SNP).

Dejan Rabrenović Odbornik Pokreta Evropa sad (PES) je najavio da će odsustvovati, dok se nije pojavio ni nezavisni odbornik iz Pokreta za promjene (PzP) Nikola Vučićević.

U sali su bili odbornici vlasti iz Evropskog saveza, odbornica Građanskog pokreta URA Živana Mudreša, kao i opozicije iz Pokreta za Grad, Demokratske Crne Gore, Demokratske narodne partije (DNP), kao i odbornici vlasti iz Evropskog saveza i Građanskog pokreta URA, kao i opozicije iz Pokreta za Grad, Demokrata, Demokratske narodne parije i Pokreta Evropa sad.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ibrahimović sa turskim ministrima na večeri u organizaciji Erdogana

Petak, 17.04.2026 | 21:32

Potpredsjednik Vlade, ministar vanjskih poslova i predsjednik Bošnjačke stranke Ervin Ibrahimović sa suprugom bio je na večeri koju predsjednik Turske, Redžep Taip Erdogan organizuje za visoke zvanice na Antalijskom diplomatskom forumu, koji se održava danas i sjutra.  

Makron pozdravlja otvaranje Ormuza

Petak, 17.04.2026 | 20:36

Francuski predsjednik Emanuel Makron pozdravio je odluku Irana da ponovno otvari Ormuski moreuz za sva plovila dok je na snazi prekid vatre u Libanu, kao i da je to pravi smjeru u kojem treba da se ide.   

Vuković: Evropska komisija potvrdila da je na inflaciju u Crnoj Gori uticao program "Evropa sad 2"

Petak, 17.04.2026 | 19:33

To je večeras saopštio potpredsjednik Demokratske partije socijalista Ivan Vuković, koji je i objavio dio tog dokumenta.  

Netanjahu "zaključuje priču" o Libanu: Otkrio šta stoji iza primirja i kakva je sudbina Hezbolaha

Petak, 17.04.2026 | 19:10

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu oglasio se povodom stupanja na snagu desetodnevnog primirja između Izraela i Libana, istaknuvši da je Izrael ostvario ogromne vojne uspjehe, ali je jasno poručio da "posao još uvijek nije završen".

Poznato kada bi Peter Mađar mogao preuzeti vlast u Mađarskoj: Želi što više ljudi na trgu u Budimpešti

Petak, 17.04.2026 | 19:02

Stranka Tiša i njihov predsjednik Peter Mađar održali su konsultacioni sastanak s predstavnicima Orbanove stranke Fideš te su govorili o mogućem datumu za inauguralnu sjednicu i primopredaju dužnosti premijera.

Krajnji rok za usaglašavanje OKU: Bez odgovora iz Vlade

Petak, 17.04.2026 | 10:53

Iako je danas bio krajnji rok da predstavnici poslodavaca i sindikata s premijerom razgovaraju o povećanju zarada u javnom i privatnom sektoru i usaglašavanju Opšteg kolektivnog ugovora(OKU), do sastanka najvjerovatnije neće doći jer socijalni partneri nijesu dobili odgovor o terminu sastanka iz Vlade.

Dojave o bombama u Podgorici, Budvi i Nikšiću: Policija preduzima hitne mjere

Petak, 17.04.2026 | 11:19

Uprava policije jutros je obaviještena da je na više mejl adresa, uključujući i adrese medijskih kuća u Crnoj Gori, stigla poruka prijeteće sadržine u kojoj se navodi da su postavljene eksplozivne naprave na više lokacija.

Prevoznici spremaju nove blokade

Petak, 17.04.2026 | 08:29

Udruženje prevoznika Crne Gore planira novu graničnu blokadu teretnog saobraćaja koja bi trajala od ponedjeljka do petka sljedeće sedmice - jer im Vlada još nije obezbijedila uslove za poslovanje. Udruženje je već prijavilo protest i čeka zvaničan odgovor Uprave policije.

U Nikšiću uhapšene dvije operativno interesantne osobe

Petak, 17.04.2026 | 08:25

Policija u Nikšiću pronašli su i uhapsili dvije operativne interesantne osobe za kojima se tragalo na nacionalnom nivou i to R.P. (42) i I.T. (44). Ovo je saopšteno iz Uprave policije.

Udes u mjestu Potkrajci, dva vozila završila u kanalu

Petak, 17.04.2026 | 09:36

Na putnom pravcu Bijelo Polje - Prijepolje u mjestu Potkrajci došlo je do udesa dva vozila koja su poslije kontakta završila u kanalu pored puta.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 17.04.2026 | 21:57

U južnim i centralnim oblastima sunčano uz malu mjestimičnu oblačnost.

Ibrahimović sa turskim ministrima na večeri u organizaciji Erdogana

Petak, 17.04.2026 | 21:32

Potpredsjednik Vlade, ministar vanjskih poslova i predsjednik Bošnjačke stranke Ervin Ibrahimović sa suprugom bio je na večeri koju predsjednik Turske, Redžep Taip Erdogan organizuje za visoke zvanice na Antalijskom diplomatskom forumu, koji se održava danas i sjutra.  

Žalgiris izborio plasman u plej-of

Petak, 17.04.2026 | 21:45

Košarkaši Žalgirisa plasirali su se u plej-of Evrolige sa 5. mjesta, pošto su na svom terenu slavili nad Parizom 85:79.     

Vlada tvrdi da koncesija ACG donosi milijarde, opozicija i sindikati upozoravaju na rizike

Petak, 17.04.2026 | 21:09

Odluka o davanju crnogorskih aerodroma u koncesiju ušla je u završnu fazu i sada se nalazi pred Skupštinom Crne Gore, dok u javnosti traju podijeljena mišljenja - od tvrdnji da je riječ o razvojnoj šansi do ocjena da država gubi kontrolu nad ključnom infrastrukturom.    

Sasuolo nanio Komu drugi vezani poraz

Petak, 17.04.2026 | 20:54

Fudbaleri Sasuola pobijedili su Komo 2:1 na premijeri 33. kola Serije A.     

Makron pozdravlja otvaranje Ormuza

Petak, 17.04.2026 | 20:36

Francuski predsjednik Emanuel Makron pozdravio je odluku Irana da ponovno otvari Ormuski moreuz za sva plovila dok je na snazi prekid vatre u Libanu, kao i da je to pravi smjeru u kojem treba da se ide.   

3 znaka kineskog horoskopa ulaze u nedelju sudbine: Od 20. do 26. aprila stiže ono što su dugo čekali

Petak, 17.04.2026 | 20:29

Neke nedelje prolaze tiho, bez velikih pomeranja, ali i one koje donose osećaj da se nešto važno konačno pokreće, kao da se dugo čekani odgovori sami nameću i sve ono što je do juče bilo nejasno odjednom dobija oblik i pravac, a upravo takva energija obeležiće period od 20. do 26. aprila, kada tri znaka kineskog horoskopa ulaze u fazu u kojoj se trud pretvara u rezultate, a intuicija u konkretne odluke koje menjaju tok događaja.  

Gvardiola: Ako izgubimo sve je gotovo; Rajs: Vjerujemo u tri boda

Petak, 17.04.2026 | 20:12

Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola kazao je da njegova ekipa ne smije da izgubi od Arsenala u predstojećem derbiju. Čak i remi, kako ističe španski stručnjak, ostavlja u igri "građane" za trofej.     

Kotorani prvi put u finalu Regionalne lige - Primorac nakon peteraca srušio Jadran

Petak, 17.04.2026 | 19:45

Primorac je prvi put u finalu Regionalne lige, nakon što je u polufinalu završnog turnira u Kragujevcu savladao Jadran nakon peteraca 22:20. U regularnom dijelu igre bilo je 17:17.     

Vuković: Evropska komisija potvrdila da je na inflaciju u Crnoj Gori uticao program "Evropa sad 2"

Petak, 17.04.2026 | 19:33

To je večeras saopštio potpredsjednik Demokratske partije socijalista Ivan Vuković, koji je i objavio dio tog dokumenta.