Nedjelja, 15.03.2026 | 14:07
IZVOR: nova.rs

Poznato stanje Duška Vujoševića

Zbog vijesti da je legendarni košarkaški trener Duško Vujošević primljen u bolnicu zabrinuli su se mnogi, a sada su se pojavile i nove informacije oko njegovog stanja.




Foto: YouTube screnehsot/RTS Šou program - Zvanični kanal

Vujošević je primljen u bolnicu sa upalom pluća, a ustanovljeno je da je imao probleme i sa srcem i bubrezima.

Kako je potvrđeno "Sportalu", ljekari i dalje vode veliku borbu da se stabilizuje stanje koje prouzrokuje teško zapaljenje pluća, koje komplikuje čitavu situaciju, a istovremeno svim naporima pokušavaju da mu spasu bubreg, koji je nedavno transplantiran nakon višegodišnjih problema i stalnih dijaliza.

Podsjetimo, Vujoševiću je bubreg transplantiran u Belorusiji 2025. godine, a pojedini mediji navode da je sada došlo do komplikacija i da su potrebni dodatni pregledi i ispitivanja.

Duško Vujošević je jedan od najtrofejnijih srpskih košarkaških trenera, a najpoznatiji je po dugogodišnjem radu u KK Partizan, sa kojim je osvojio brojne titule i ostvario značajne rezultate u evropskim takmičenjima.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

MVP: Navodi o hibridnom ratu protiv Srbije neosnovani i neprimjereni

Nedjelja, 14.06.2026 | 18:00

Ministarstvo vanjskih poslova (MVP) odbacilo je kao neosnovane i neprimjerene navode predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, kojima se Crna Gora optužuje za vođenje hibridnog rata protiv Srbije i navodno ugrožavanje njenih interesa.

Za članarine u međunarodnim tijelima godišnje milion eura

Nedjelja, 14.06.2026 | 18:24

Država Crna Gora godišnje prosječno izdvaja oko milion eura za članarine u raznim međunarodnim organizacijama i fondovima, pokazuju zvanični podaci Ministarstva vanjskih poslova (MVP).

(VIDEO) Španci prkose velikim vrućinama u SAD-u: Na treninzima oblače prsluke s ledom

Nedjelja, 14.06.2026 | 18:12

Fudbaleri Španije se na zanimljiv način pripremaju za utakmicu prvog kola Svjetskog prvenstva protiv Zelenortskih Ostrva koja se igra sutra s početkom u 18 sati.

U Nikšiću i Kolašinu kontrolisano 240 osoba, oduzeti baklja i nož

Nedjelja, 14.06.2026 | 17:46

Policija je sinoć izvršila racije u ugostiteljskim objektima u Nikšiću i Kolašinu i tom prilikom kontrolisala 240 osoba. U racijama su oduzeti baklja i nož.

Udes na Zabjelu, povrijeđen motociklista

Nedjelja, 14.06.2026 | 16:56

Jedna osoba je zadobila povrede u saobraćajnoj nezgodi koja se danas dogodila u podgoričkom naselju Zabjelo.

Život piše čuda, Jakov pokazao kako je sve počelo: U tom trenutku još niko ne zna za mene

Nedjelja, 14.06.2026 | 17:22

Jakov Jozinović danas je jedan od najpopularnijih mladih pjevača na prostoru bivše Jugoslavije.  

Tragedija u Splitu: U sudaru jedrilice i katamarana poginule tri osobe

Nedjelja, 14.06.2026 | 17:08

U sudaru jedrilice i katamarana u Splitu poginule su tri osobe. Spašeno je osam osoba, a za jednom se još traga. U toku je velika akcija spašavanja, javlja Index.hr.

Perić: Izvršna vlast želi da Skupštinu Glavnog grada pretvori u svoj izvršni organ

Nedjelja, 14.06.2026 | 15:51

Lider pokret "Preokret", Srđan Perić, ocijenio je da su neutemeljene tvrdnje da preuzimanje funkcije predsjednika Skupštine Glavnog grada predstavlja preuzimanje efektivne vlasti u Podgorici.

Cerović: Crnogorski ljekari se moraju usavršavati u Evropi

Nedjelja, 14.06.2026 | 15:17

Naši ljekari moraju se usavršavati u evropskim zemljama da ne bi imali probleme sa priznanjem diploma kada Crna Gora uđe u Evropsku uniju, kazala je predsjednica Ljekarske komore, Žanka Cerović.

Radulović: Pravila plovidbe važiće za sve, cilj je sigurno ljeto na moru i jezeru

Nedjelja, 14.06.2026 | 15:22

Pravila će važiti za sve, a njihovo poštovanje biće predmet pojačanog nadzora tokom cijele ljetnje sezone. Naš cilj nije kažnjavanje, već prevencija i zaštita ljudskih života, istakao je Radulović.