Plata aktuelnog direktora Uprave policije (UP) Lazara Šćepanovića u prošloj godini kretala se od 1.749 do 3.628 eura, pokazuju podaci koje je prijavio Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK) u redovnom izvještaju o prihodima i imovini.
Foto: Vlada CG
On je na ime osnovne plate u prošloj godini zaradio oko 31.000 eura, što je prosječno oko 2.500 eura mjesečno.
U odnosu na imovinski karton podnijet godinu ranije, Šćepanović je prijavio 7.000 eura gotovine. Agenciji je dozvolio kontrolu bankovnih računa.
Pored osnovne plate, Šćepanović je lani prihodovao i po osnovu naknade za odvojen život – 100 eura mjesečno – i 425 eura, od februara do decembra, kao član Nacionalnog operativnog tijela.
Za članstvo u Komisiji za provjeru bezbjednosnih smetnji za vršenje policijskih poslova u aprilu i maju isplaćeno mu je po 300 eura.
Šćepanović je prijavio i prihod od ukupno 1.100 eura (po 100 eura sedam mjeseci i 200 eura za dva mjeseca) od Opštine Nikšić, kao podršku roditeljima sa troje i više djece.
Prvi čovjek crnogorske policije prijavio je da posjeduje kuću od 124 kvadrata, koju je stekao gradnjom 2010. godine. Vlasnik je i garaže od 23 metra kvadratna i dvije njive od po 600 i 884 kvadrata. Na njegovu suprugu Slađanu vodi se auto "pežo 207" iz 2007. godine.
Šćepanović je na čelu policije bio cijelu 2025. u v.d. mandatu, da bi na samom kraju te godine bio izabran za direktora u punom mandatu.
KOMENTARI (0)