Subota, 28.03.2026 | 10:55
IZVOR: A plus portal

Advokat Aca Đukanovića ironično komentarisao spekulacije o tajnom prolazu: Ko vjeruje u tunel, vjeruje u naučnu fantastiku

Nema nikakvog tajnog prolaza iz stana biznismena i suvlasnika Prve banke Aca Đukanovića do poslovnice Prve banke, uvjerava advokat i Đukanovićev branilac Nikola Martinović.




Foto: PR centar

Od dana kada je u Podgorici pretresena imovina Aca Đukanovića sve su glasnije spekulacije da je tom prilikom pronađen i tajni prolaz iz njegovog stana u centru grada do poslovnice Prve banke.

Iz Uprave policije, čiji službenici su izvršili pretres, nezvanično su rekli Dnevnom listu Dan da istragu vodi podgoričko tužilaštvo i da oni ne mogu komentarisati detalje iz tog postupka.

Sa druge strane, branilac Aca Đukanovića izričito demantuje spekulacije da postoji tajni prolaz.

Tvrdi da je Đukanovićev stan na visokoj etaži, tačnije na četvrtom spratu te da nije logično da prolaz može voditi do filijale.

“U toj zgradi, prostorije Prve banke su na prizemlju. U pitanju je filijala i odatle nema šta da ponese, osim kompjutera i telefona. Bilo bi jako glupo da se neko upusti u pljačku banke i ukrade samo telefon”, rekao je Martinović tokom gostovanja na Aplus televiziji u emisiji “Minula neđelja”.

Martinović je podvukao da ne postoji ništa što povezuje Đukanovićev stan i banku.

“Zbog kuloarskih priča i tračeva službenici policije su sačinili zabilješku. Utvrđeno je da ne postoji nikakav prolaz do stana koji vodi do prostorija banke. I Centralna banka je to provjerila. Velika je manipulacija dijela crnogorskih političara uperena ka Acu Đukanoviću”, ukazao je Đukanovićev advokat.

Martinović je podsjetio da zgrada, u kojoj Aco Đukanović posjeduje stan, nema podrum već samo garaže.

“Možda je neko kopao tunel od Višeg suda za vrijeme Vlade Dritana Abazovića. Ja to ne mogu znati, to su sve spekulacije. Stvar je riješena za onoga ko želi da sasluša argumente. Ko ne želi, može da vjeruje u naučnu fantastiku”, poručio je advokat.

Upitan da li će brat Aca Đukanovića, bivši predsjednik i premijer i bivši lider DPS-a Milo Đukanović biti saslušan u postupku, budući da su je u stanu pronađeno oružje sa njegovim imenom, Martinović je odgovorio da će sačekati šta na sve to ima da kaže tužilac.

“Pretpostavljam da puške pripadaju njemu, pošto na jednoj od pušaka postoji posveta sa njegovim imenom. Vidjećemo šta će tužilac da kaže da ne ispadne da je odbrana efikasnija od njega”, zaključio je Martinović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Prvi dan EXIT-a u Ulcinju protekao bez incidenata, festival posjetilo oko 15.000 ljudi

Subota, 04.07.2026 | 15:30

Prvi dan EXIT festivala u Ulcinju protekao je bez narušavanja javnog reda i mira, a manifestaciji je prisustvovalo oko 15.000 posjetilaca, saopšteno je iz Uprave policije.

U Beranama uhapšen državljanin Srbije kojeg potražuje NCB Interpol Beograd

Subota, 04.07.2026 | 15:15

Policija je u Beranama uhapsila državljanina Srbije N. L. (38) iz Kraljeva, kojeg potražuje NCB Interpol Beograd.

Skupština i FPN potpisali memorandum o saradnji: Znanje najvažniji resurs

Subota, 04.07.2026 | 15:08

Generalni sekretar Skupštine Boban Stanišić i dekan Fakulteta političkih nauka UCG Boris Vukićević potpisali su Memorandum o saradnji.

Bečić iz Plužina: Crnu Goru na evropskom putu više niko neće zaustaviti

Subota, 04.07.2026 | 14:45

Predsjednik Demokratske Crne Gore Aleksa Bečić poručio je tokom posjete Plužinama da će reformski procesi i evropski put države biti nastavljeni uprkos, kako je naveo, pokušajima opstrukcija i političkih manipulacija. Govoreći na skupu u okviru obilaska opština i reevidencije članstva, Bečić je istakao da su ustavne promjene istorijski interes države, a da Demokrate ostaju posvećene borbi protiv kriminala, jačanju institucija i direktnom radu sa građanima.

Kandić odgovorio Periću: Objavite dokaze ili je cijela priča bila šarada

Subota, 04.07.2026 | 14:33

Odbornik PES-a u Skupštini Glavnog grada Stevan Kandić odgovorio je predsjedniku Skupštine Glavnog grada Srđanu Periću na tvrdnje da se iz budžeta Glavnog grada finansiraju „botovi“, poručujući da za takve optužbe mora ponuditi dokaze.

Možemo li bebu mazati kremom za sunčanje

Subota, 04.07.2026 | 14:21

Sunčeve zrake mogu biti ugodne i korisne, ali za bebinu osjetljivu kožu predstavljaju poseban izazov.

Brisel razmatra zatvaranje još tri poglavlja?

Subota, 04.07.2026 | 14:09

Radna grupa Savjeta Evropske unije za proširenje razmatrala je juče nacrte pozicija za zatvaranje tri pregovaračka poglavlja u pregovorima sa Crnom Gorom. U pitanju su poglavlja 8 (konkurencija, poglavlje 29 (carinska unija) i poglavlje 14 (transportna politika).

Novak: Ona ima 44 godine, legenda je i ljudi je osuđuju umjesto da uživaju

Subota, 04.07.2026 | 13:54

Novak Đoković odmah nakon plasmana u 4. kolo Vimbldona na zvaničnoj pres konferenciji govorio je o godinama i konstantnom osuđivanju po društvenim mrežama.

Ljumović: Odluka da se promijeni ime Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“ očajnički je trzaj zgubidana

Subota, 04.07.2026 | 13:37

Odluka da se promijeni ime Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“ očajnički je trzaj zgubidana, svjesnih da više nikada neće biti u prilici da prevare građane, kazao je predstavnik Evropskog saveza Aleksandar Ljumović.

Jamal dostigao legendarnog Džej-Džeja Okoču

Subota, 04.07.2026 | 13:35

Lamin Jamal nastavlja da pomjera granice i ruši rekorde na Svjetskom prvenstvu.