Ponedjeljak, 30.03.2026 | 09:51
IZVOR: rtcg.me

Jokić vodio Denver do šeste uzastopne pobjede

Košarkaši Denvera pobijedili su Golden Stejt Voriorse rezultatom 116:93 (23:28, 23:25, 40:21, 30:19). Presudna je bila treća dionica u kojoj je Nikola Jokić prednjačio sa deset poena, a Nagetsi pogodili osam trojki.




Foto: YouTube screenshot/NBA 

Ponovo je dominirao Nikola Jokić sa 25 poena, 15 skokova i osam asistencija. Pored njega, Džamal Marej je postigao 20 poena, dok je bio i za druge dvije kolone (6 skokova, 7 asistencija). Tim Hardvej je dodao 16, a Brus Braun 15 koševa. U suprotnom taboru je Podzimski brojao do 23 poena, kao i Kristaps Porzingis.

Prva četvrtina nije bila mjerodavna kada je u pitanju cjelokupni utisak igre Denvera na utakmici, Voriorsi su postepeno uvećavali razliku, a preko poena Podzimskog i Porzingisa došli su i do +7 u jednom momentu, a Nikola Jokić je postigao posljednje poene, te se na prvi odmor otišlo sa pet poena viška za goste.

Uslijedila je serija Nagetsa od devet uzastopnih koševa, međutim, na drugoj strani je Golden stejt “udario kontru” pa je sa 11 vezanih koševa došao do velike prednosti. Poslije trojki Podzimskog i Porzingisa, Voriorsi su na semaforu imali višak od 13 poena, a na poluvrijeme se otišlo na kraju sa sedam koševa razlike.

I onda je uslijedila monstruozna treća četvrtina tima iz Kolorada - 40 poena za 12 minuta i praktično riješeno pitanje pobjednika. Pogađali su Jokić, Hardvej, Braun, cijeliDenver je bio raspoložen, dok je gostima dozvolio da dođu do samo 21 poena u trećem kvartalu.

U drugom poluvremenu, razlika je samo rasla, na tri minuta do kraja Nagetsi su došli do plus 20, kada je postalo jasno da je pitanje pobjednika riješeno i da će Denver upisati šestu uzastopnu pobjedu.

Voriorsima je ovo 39. poraz uz 38 pobeda i nalaze se na desetom mestu koje vodi u plej-in. Tu će sigurno i ostati, jer Memfis ne može da ih stigne, međutim, imaju šanse da napreduju do osmog mesta ukoliko vežu nekoliko pobeda, a rivali zabeleže lošije rezultate.

U narednom meču Denver gostuje kod Jute, dok Golden stejt dočekuje San Antonio

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vujanović: Da nije bilo sukoba sa crkvom, DPS bi još bio na vlasti; Pravoslavna crkva u Crnoj Gori primjeren naziv kojim se prevazilazi podjela, ideja bila prihvatljiva i Amfilohiju

Srijeda, 13.05.2026 | 21:51

Da nije bilo sukoba sa crkvom, Demokratska partija socijalista (DPS) bi i dalje bila na vlasti, ocijenio je večeras nekadašnji predsjednik Crne Gore i raniji istaknuti funkcioner DPS-a Filip Vujanović.

Statis: Dolaze novi svjetski brendovi, Crna Gora postaje magnet za luksuzni turizam

Četvrtak, 14.05.2026 | 10:22

Petros Statis, jedan od ključnih investitora u crnogorski turizam, uključio se online na RED konferenciji, poručujući da Crna Gora danas ima priliku da postane jedna od najatraktivnijih luksuznih destinacija u Evropi, ali da je za to neophodno nastaviti sa privlačenjem talenata, investicija i globalno prepoznatih brendova.

Emotivno veče u "Morači": Oproštaj velikih imena crnogorskog rukometa

Četvrtak, 14.05.2026 | 09:59

Uoči početka baraž meča protiv Slovenije biće upriličen oproštaj za trojicu ljudi koji su ostavili neizbrisiv trag u našem nacionalnom timu - Mirka Radovića, Vuka Lazovića i Andriju Damjanovića.

Crna Gora večeras napada Sloveniju u baražu za Svjetsko prvenstvo

Četvrtak, 14.05.2026 | 08:39

 Rukometna reprezentacija Crne Gore u večeras u "Morači" protiv Slovenije (18h, TVCG2) igra prvi meč baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Borovinić Bojović: Opozicija pokušava da dođe do vlasti bez izbora

Četvrtak, 14.05.2026 | 08:42

Predsjednica Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić-Bojović poručuje da su "minulih dana pojedini odbornici opozicije, u nespretnom naletu i pokušaju da se domognu parčeta vlasti bez izbora, napravili su niz faulova sa inicijativom za izbor potpredsjednika Skupštine Glavnog grada".

Bečić: Istorijski rast povjerenja u vojsku i policiju potvrda uspjeha reformi u sektoru bezbjednosti

Četvrtak, 14.05.2026 | 21:11

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za bezbjednost i odbranu i koordinator Biroa za operativnu koordinaciju organa obavještajno-bezbjednosnog sektora Aleksa Bečić saopštio je da istraživanje javnog mnjenja, koje su predstavili evropski partneri, pokazuje drastičan i istorijski rast povjerenja građana u Vojska Crne Gore i Uprava policije Crne Gore, ocjenjujući da je to rezultat reformi, profesionalizacije i zdravog institucionalnog odnosa u sektoru bezbjednosti i odbrane.     

Vremenska prognoza - PETAK donosi OVE temperature

Četvrtak, 14.05.2026 | 21:23

Promjenljivo oblačno, povremeno i mjestimično kiša, ili pljusak sa grmljavinom.

Dinar: Ništa nije riješeno, nemamo što da izgubimo u Kopru

Četvrtak, 14.05.2026 | 20:32

Selektor "lavova" Didije Dinar kazao je nakon poraza od Slovenije u "Morači" u prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo, da je zadovoljan izdanjem svoje ekipu.    

Mašković: Mujović otvorio polovinu kružnog toka i jednu stranu prve dionice Bulevara Vojislavljevića

Četvrtak, 14.05.2026 | 20:25

Odbornik Evropskog saveza Miloš Mašković na X mreži je naveo da je Saša Mujović, gradonačelnik bez većine, danas pod pritiskom “sopstvenih neispunjenih obećanja” svečano otvorio polovinu kružnog toka i samo jednu stranu prve dionice Bulevara Vojislavljevića.  

"Lavovi" se borili lavovski, ali je Slovenija opet osvojila "Moraču"

Četvrtak, 14.05.2026 | 19:46

Nekada su u "Morači" padali Švedska, Njemačka, pa čak i Danska 2019. kao tada aktuelni olimpijski i svjetski šampion, ali rješenja za Sloveniju nema - prva selekcija koja je pokorila podgorički hram rukometa je ponovo odoljela u fenomenalnoj atmosferi, savladala "lavove" 29:28 i napravila prvi korak ka Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj.

Stanišić: Glas mladih iz Crne Gore da se čuje gdje se oblikuje evropska budućnost

Četvrtak, 14.05.2026 | 19:21

Skupština kao ključni prostor demokratskog dijaloga, u prethodnih godinu dana snažno se otvara prema građanima, mladima, civilnom sektoru i međunarodnim partnerima, uz jasnu poruku da parlament mora biti mjesto susreta institucija i društva. To je poručio generalni sekretar Skupštine Crne Gore, Boban Stanišić, otvarajući Forum o studentskom građanskom učešću „Vrijednosti koje grade demokratiju!“.     

Trojica taksista uhapšeni zbog krijumčarenja migranata

Četvrtak, 14.05.2026 | 18:43

Policija je na magistralnom putu Podgorica - Tuzi uhapsila tri osobe, zbog sumnje da su izvršili krivično djelo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi.     

Pokret za Podgoricu: Kopmletan Upravni odbor FK Budućnost da podnese ostavku i preuzme odgovornost

Četvrtak, 14.05.2026 | 20:45

Pokret za Podgoricu saoppštio je kako smatra da je, nakon niza loših rezultata i stanja u kojem se trenutno nalazi FK Budućnost, neophodno da kompletan Upravni odbor kluba podnese ostavku i preuzme odgovornost za situaciju u kojoj se klub nalazi.  

Milatović sjutra u posjeti Estoniji

Četvrtak, 14.05.2026 | 18:22

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, sa suprugom Milenom, boraviće 15. i 16. maja u zvaničnoj posjeti Republici Estoniji, saopšteno je iz predsjednikovog Kabineta.     

Radević Zirojeviću: Institucija je država a Vaš svaki nastup ulica

Četvrtak, 14.05.2026 | 17:57

Državna sekretarka u Ministarstvu odbrane Sandra Radević kazala je da je Institucija država a svaki nastup poslanika Evropskog saveza Nikole Zirojevića ulica. Ona je reagovala na saopštenje Zirojevića u kojem je optužio ministra odbrane Dragana Krapovića da izbjegava sjednicu skupštinskog Odbora za bezbjednost i odbranu.