Srijeda, 03.06.2026 | 21:03
IZVOR: Mediabiro

Mila: Cilj je da Ada Bojana dobije četiri zvjezdice do 2030. godine

HTP Ulcinjska rivijera danas je predstavila šta je sve urađeno u susret ljetnjoj turističkoj sezoni, a menaždmet je najavio i ambiciozne planove za budući period. Kako je naglasio direktor HTP Ulcinjska rivijera, Armend Mila, nakon 30 godina počelo je renoviranje objekata i ulaganje u osvajanje novih tržišta, a uspjeli su kroz četiri ključna ugovora da povrate nudističko tržište iz Holandije i Njemačke, i prve goste očekuju za 10 dana.




Foto: Mediabiro

Na samom početku otvorena je izložba „Preporod Ade: Investicije koje mijenjaju prostor“ gdje su novinari imali priliku da vide izložbu fotografija i rendera koji prikazuju stanje „nekad i sad“, vizuelno dočaravajući finansijsku stabilizaciju i novi investicioni ciklus preduzeća.

Tokom kratke šetnje kroz kompleks uz prezentaciju kapitalnih ulaganja posjetioci su imali priliku da obiđu modernizovane apartmane na samoj obali mora, nove restoranske terase i uređeni Auto kamp Ada.

Tokom radnog ručka prisutne je pozdravio direktor HTP Ulcinjska rivijera, Armend Mila koji je predstavio planove za predstojeću turističku sezonu, realizovane investicije i dugoročnu strategiju razvoja HTP Ulcinjska rivijera AD.

„Krajnji cilj u skladu sa strategijom razvoja koju smo prošle godine predstavili je da naselje Ada Bojana dobije četiri zvjezdice do 2030. godine i ukoliko nastavimo sa ovakvim tempom razvoja, očekujemo da ćemo to i postići. Počeli smo sa investicijama koje su bile ključne kako bi Adu predstavili u najboljem ruhu,“ naveo je Mila.

Mila je ukazao da je Ada Bojana dugi niz godina bila zapostavljena.


Mila, Foto: Mediabiro

„Ova firma 30 godina nije vođena kako treba, to ne kažemo mi, nego kažu prvenstveno zaposleni ovdje, pa naravno i financijski rezultati. Postigli smo da imamo povećanje prihoda za 30% u odnosu na 2024. godinu", kazao je Mila.

Podsjetio je da je firma imala blokadu žiro-računa u iznosu od 600.000 eura zbog manjinskih akcionara i zbog ugovora dugoročnog zakupa sa kompanijom "Karisma".

Istakao je da je od samog stupanja na funkciju direktora HTP Ulcinjska rivijera krenuo sa rješavanjem izazova.

„Ja sam 15. januara 2025. imenovan kao izvršni direktor ove firme i sa mojim timom uspjeli smo da vratimo dug od 600.000 eura. To je postignuto u saradnji sa Vladom Crne Gore, resornim ministarstvom i sa drugim nekim državnim institucijama i pokrenuli smo točak razvoja za Adu Bojanu. Prošle godine smo u saradnji sa Ministarstvom sporta i mladih renovirali postojeće sportske terene koji su bili u katastrofalnom stanju i izgradili smo digitalnu rampu u cilju što bolje sigurnosti za sve goste koji posjećuju Adu Bojanu uzevši u obzir da je ovo nudističko naselje i samim time to je najbitnija stvar kad su gosti u pitanju. Poslije toga smo počeli sa renoviranjem nekih postojećih soba i u skladu sa tim počeli smo sezonu. Odradili smo sezonu kako treba, imali smo povećanje prihoda kao što sam već naveo od 30% više prihoda,“ kazao je Mila.

Proces obnove HTP Ulcinjska rivijera nastavljen je i ove godine.


Foto: Mediabiro

"Ove godine renovirali smo 20 soba na nivou četiri zvjezdice, terasu glavnog restorana Lux, inventar u Maestralu, sve u skladu sa finansijskim mogućnostima. Poslije 30 godina neinvestiranja svaki gost koji posjećuje Adu Bojanu osjeti novu energiju, novu neku poziciju i novu vrijednost koju Ada Bojana može ponuditi u budućnosti. U saradnji sa Morskim dobrom očekujem da ćemo uspjeti da renoviramo staru Adu koja od 1995. nije bila u funkciji do današnjih dana. Samo zamislite objekte koji su na pjeni od mora od 1995, a nisu u funkciji“, istakao je Mila.

Krajnji cilj je, kako je dodao, da dokažu da je Ada Bojana resurs koji može da opstane kao "nudističko naselje i kao raj za sve posjetioce Ulcinja".

"U cilju poboljšanja posjećenosti i otvaranja tržišta Evropske unije, moram da naglasim da smo posjetili tri sajma koji su ključni za nas. Tu je prvenstveno sajam u Utrechtu, u Holandiji, jer je Holandija dosta ozbiljno tržište kad je u pitanju naturizam. 30% stanovništva su proglašeni naturisti, i samim time, u saradnji sa Vladom Crne Gore, ali isto tako sa Ministarstvom turizma i sa svim nekim avio-linijama koje su se otvorile sa Holandijom ove godine, Maastricht - Podgorica i Amsterdam - Tivat, imamo direktne letove iz Holandije. Očekujemo narednih 10 dana prve goste iz Holandije, to su turoperatori InterNatur i EuroNatur, koji su prije 15 godina radili sa Adam Bojanom, koji su nažalost zbog dotrajalih smještajnih kapaciteta i turističke ponude koju je Ada ponudila i zbog avio-povezanosti koja nam je i ključni problem bila tad, oni su prestali da sarađuju sa HTP Ulcinjskom rivijerom. Mi smo njih povratili. Isto tako, mnogo je bitno naglasiti da smo potpisali ugovor sa Miramar, turoperatorom iz Njemačke i Deutsche Freikörperkultur, udruženjem svih nudista Njemačke. To su nam četiri ta ugovora koja su nam ključna da povratimo te goste i da povratimo to zlatno doba Ade Bojane", naglasio je Mila.


Obnovljeni i sportski tereni, Foto: Mediabiro


Da je pred HTP Ulcinjska rivijera uspješna turistička sezona govore i podaci o rezervacijama zaključno sa današnjim danom - 15 % više gostiju, 18 % više noćenja i skoro 40 % veći prihod za sezonu 2026.a

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Granična policija Srbije vratila crnogorske državljane sa prelaza Gostun i Dračenovac? Pominje se mogućnost recipročne mjere

Srijeda, 03.06.2026 | 21:10

Prema nezvaničnim informacijama Portala RTCG, večeras su sa graničnih prelaza sa Srbijom Gostun i Dračenovac vraćeni punoljetni građani Crne Gore. Kako saznaje RTCG, moguće je da je riječ o recipročnim mjerama koje su izrečene zbog toga što je sa aerodroma u Tivtu danas vraćeno 87 srpskih državljana koji su prepoznati kao bezbjednosno interesantna lica.

Pariz: Sajber bezbjednost ne poznaje granice

Srijeda, 03.06.2026 | 21:22

Delegacija zemalja Zapadnog Balkana, predvođena Crnom Gorom, boravila je u zvaničnoj posjeti francuskom sajber centru Campus Cyber, jednoj od najznačajnijih evropskih institucija posvećenih razvoju sajber bezbjednosti, digitalne otpornosti i inovacija u oblasti informacionih tehnologija - saopšteno je iz Ministarstva javne uprave.   

UP: Dionica za saobraćaj od GP „Božaj“ do GP „Aerodrom Podgorica“ zatvara se samo od 19 do 21 h

Srijeda, 03.06.2026 | 20:30

U cilju nesmetanog i bezbjednog odvijanja međunarodnog Samita EU – Zapadni Balkan u Tivtu, slijedi izmjena prethodnog obavještenja režima saobraćaja samo za sljedeću dionicu, na kojoj će biti obustavljen saobraćaj za sve kategorije vozila, saopšteno je iz Uprave policije.

Prevara za Work and Travel? Oko 80 studenata ostalo bez putovanja i novca

Srijeda, 03.06.2026 | 20:17

Oko osamdeset studenata, a taj broj nije konačan, tvrde da su prevareni u pokušaju da preko agencije “Atik plus”, odu na radni i studijski program u Sjedinjene Američke Države, prenosi RTV Podgorica.

Joković: Bune se farmeri koji se ne mire sa promjenama

Srijeda, 03.06.2026 | 08:21

Crnogorski farmeri primaju najveće subvencije u Evropi, a mjerama koje je preduzelo Ministarstvo poljoprivrede sektor stočarstva je napredovao i povećana je ukupna proizvodnja sirovog mlijeka, rekao je resorni ministar Vladimir Joković na sjednici Odbora za turizam, poljoprivredu, ekologiju i prostorno planiranje, koja je bila posvećena stanju u poljoprivredi sa posebnim osvrtom na mljekarstvo.

Pogledajte šta će predsjednik Milatović pokloniti liderima na Samitu

Srijeda, 03.06.2026 | 10:17

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović pokloniće liderima, koji dolaze na Samit EU – Zapadni Balkan, posebno pripremljene poklone - korpu sa tradicionalnim crnogorskim proizvodima, kao izraz dobrodošlice, gostoprimstva i poštovanja prema partnerima naše države, saopšteno je iz Kabineta Milatovića.

Savićević: Zvezdu nije stvorio ni Džajić ni Cvetković, već Miloš Slijepčević

Srijeda, 03.06.2026 | 09:13

Povodom 35 godina od evropske titule Crvene zvezde, Dejan Savićević prisjetio se stvaranja legendarnog tima, ali i iznio niz tvrdnji o ljudima koji su stajali iza najvećeg uspjeha kluba.

Sve spremno za Samit u Tivtu: Angažovano 1.500 policajaca, izmjene u saobraćaju i radu lokala

Srijeda, 03.06.2026 | 08:30

Sve je spremno za predstojeći samit Evropska unija - Zapadni Balkan, koji će biti održan 4. i 5 juna u Tivtu, uvjeravaju iz Uprave policije i lokalne samouprave. Biće angažovano više od hiljadu i pet stotina policijskih službenika. Rad pojedinih ugostiteljskih i poslovnih objekata biće privremeno ograničen, a saobraćaj na Jadranskoj magistrali povremeno i potpuno obustavljan, počev od 4. juna u podne. Obezbijeđen je prevoz brodovima za članove delegacija do Kotora, Tivta, Herceg Novog i autobusima do Budve.

Ovim horoskopskim znakovima jun donosi najuzbudljiviji period u životu

Srijeda, 03.06.2026 | 09:35

Jun 2026. godine stiže sa snažnom astrološkom energijom koja će mnogima pokrenuti važne događaje, a posebno će je osjetiti pet horoskopskih znakova kojima predstoji period velikih šansi, novih poglavlja i značajnih životnih preokreta.

(VIDEO) Poruke evropskih zvaničnika uoči dolaska u Tivat: Samit prekretnica za Crnu Goru

Srijeda, 03.06.2026 | 21:50

Predsjednik Jakov Milatović 5. juna u Tivtu dočekaće 32 delegacije uoči Samita EU - Zapadni Balkan. Na Instagram profilu predsjednika objavljene su poruke najvećih zvaničnika koji dolaze u Crnu Goru.

Pro licenca za Vučinića

Srijeda, 03.06.2026 | 21:56

Selektor seniorske reprezentacije Crne Gore Mirko Vučinić uspješno je odbranio diplomski rad i time stekao zvanje trenera sa UEFA „Pro“ diplomom.

Janković: Vidi se pečat selektora, Bulatović je biser

Srijeda, 03.06.2026 | 21:30

Dodavanje Marka Jankovića, blok Milutina Osmajića, pogodak Balše Sekulića – učinak trojice rezervista odveo je Crnu Goru prije dva dana do pobjede na gostovanju Bugarskoj (1:0).

Pariz: Sajber bezbjednost ne poznaje granice

Srijeda, 03.06.2026 | 21:22

Delegacija zemalja Zapadnog Balkana, predvođena Crnom Gorom, boravila je u zvaničnoj posjeti francuskom sajber centru Campus Cyber, jednoj od najznačajnijih evropskih institucija posvećenih razvoju sajber bezbjednosti, digitalne otpornosti i inovacija u oblasti informacionih tehnologija - saopšteno je iz Ministarstva javne uprave.   

Mila: Cilj je da Ada Bojana dobije četiri zvjezdice do 2030. godine

Srijeda, 03.06.2026 | 21:03

HTP Ulcinjska rivijera danas je predstavila šta je sve urađeno u susret ljetnjoj turističkoj sezoni, a menaždmet je najavio i ambiciozne planove za budući period. Kako je naglasio direktor HTP Ulcinjska rivijera, Armend Mila, nakon 30 godina počelo je renoviranje objekata i ulaganje u osvajanje novih tržišta, a uspjeli su kroz četiri ključna ugovora da povrate nudističko tržište iz Holandije i Njemačke, i prve goste očekuju za 10 dana.

Zbog čega je Majkl Džekson uvijek nosio traku na vrhovima prstiju?

Srijeda, 03.06.2026 | 20:47

Fanovi su odgovorili na pitanje koje su mnogi postavljali o scenskom kostimu Majkla Džeksona - zašto je na sceni nosio bijelu traku oko prstiju.

UP: Dionica za saobraćaj od GP „Božaj“ do GP „Aerodrom Podgorica“ zatvara se samo od 19 do 21 h

Srijeda, 03.06.2026 | 20:30

U cilju nesmetanog i bezbjednog odvijanja međunarodnog Samita EU – Zapadni Balkan u Tivtu, slijedi izmjena prethodnog obavještenja režima saobraćaja samo za sljedeću dionicu, na kojoj će biti obustavljen saobraćaj za sve kategorije vozila, saopšteno je iz Uprave policije.

Prevara za Work and Travel? Oko 80 studenata ostalo bez putovanja i novca

Srijeda, 03.06.2026 | 20:17

Oko osamdeset studenata, a taj broj nije konačan, tvrde da su prevareni u pokušaju da preko agencije “Atik plus”, odu na radni i studijski program u Sjedinjene Američke Države, prenosi RTV Podgorica.

Ivanović: Platforma dijela opozicije ultimatum, većina pobrojanog nema veze sa integracijama

Srijeda, 03.06.2026 | 19:56

Potpredsjednik Vlade Filip Ivanović kazao je da predložena platforma za rješavanje krize nije platforma cjelokupne opozicije i da – kako kaže – većina pobrojanog u tom dokumentu nema veze sa evropskom integracijom.On je to izjavio u emisiji Globus koju možete pratiti od 21 sat na Prvom programu TVCG.

Zećanin vozio pod dejstvom kokaina, osuđen na 15 dana zatvora

Srijeda, 03.06.2026 | 20:06

Okrivljeni N.M. (21) iz Zete oglašen je krivim i osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 15 dana zbog vožnje pod dejstvom kokaina, saopštio je predsjednik suda za prekršaje u Budvi Marko Đukanović.