Subota, 13.06.2026 | 20:44
IZVOR: Rtcg.me

Podgorica: Četrnaestogodišnjak brutalno pretučen, policija traga za počiniocima

Četrnaestogodišnji dječak pretučen je u četvrtak veče, nešto poslije 21 čas, u naselju Masline, a napala ga je grupa vršnjaka uzrasta od 14 do 17 godina, ispričala je Vijestima porodica pretučenog dječaka.

 
 

 




Foto: Ilustracija/Pixabay

Dječaku su u Institutu za bolesti djece Kliničkog centra Crne Gore konstatovani prelom jagodične kosti, nosa…

Iz Uprave policije Vijestima je rečeno da policijski službenici preduzimaju intenzivne mjere i radnje na identifikovanju i pronalasku osoba koje su napale maloljetnika i nanijele mu povrede, kao i na potpunom rasvjetljavanju događaja.

“S tim u vezi, od više osoba su uzete izjave u policijskim prostorijama. Predmet je u radu”, odgovoreno je iz Uprave policije.

Porodica pretučenog četrnaestogodišnjaka poručuje da se radi o “brutalnom i ničim izazvanom napadu”, navodeći da dječak “nije izazvao nikakav sukob, nije imao prethodni kontakt sa napadačima niti ih je poznavao”.

“Uprkos tome, napadnut je na ulici bez ikakvog razloga i pretrpio je teške i ozbiljne povrede”, tvrdi porodica, čiji je identitet poznat redakciji.

Navode da je nakon napada četrnaestogodišnjak hitno transportovan u Klinički centar, “gdje su mu konstatovane teške tjelesne povrede”.

“Zadobio je prelom vilice, prelom očne i jagodične kosti, smrskan mu je nos, kao i teške povrede gornje i donje usne, koje su morale biti hirurški zbrinute šivanjem. Takođe, ima brojne hematome i povrede po glavi, vratu i leđima, kao posljedicu višestrukih udaraca”, kazali su.

Ističu da “posebno zabrinjava činjenica da je grupa od približno 15 maloljetnih osoba učestvovala u napadu na jednog četrnaestogodišnjeg dječaka, ostavljajući ga sa povredama koje će zahtijevati dug oporavak, dalje medicinsko liječenje i oporavak od pretrpljene traume”.

“Kao porodica, prolazimo kroz izuzetno težak period, gledajući dijete koje se bori sa bolovima i posljedicama nasilja koje ničim nije izazvalo niti zaslužilo. Zbog toga apelujemo na nadležne institucije da hitno i temeljno istraže ovaj slučaj, utvrde odgovornost svih učesnika i preduzmu mjere predviđene zakonom. Ne tražimo osvetu. Tražimo pravdu. Tražimo da se pošalje jasna poruka da nasilje među djecom i mladima neće biti tolerisano i da svako dijete ima pravo da se osjeća bezbjedno u svom gradu, svom naselju i na ulici”, poručuje porodica dječaka.

Apelovali su na javnost da “ne okreće glavu od vršnjačkog nasilja i da podrži borbu protiv ovakvih događaja, kako se nijedna druga porodica ne bi suočila sa onim kroz šta danas prolazi naša porodica”.

“Očekujemo da nadležni organi rasvijetle sve okolnosti ovog brutalnog napada i da odgovorni budu privedeni pravdi u skladu sa zakonom”, apelovala je ta porodica iz Podgorice.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Klikovac: Stojoviću, što ne kažete da ste nakon 2021. godine bili član jedne komisije Glavnog odbora DPS-a

Subota, 13.06.2026 | 16:06

"Panika je zbog fotelja i apanaža koje Stojović dobija iz državnog budžeta. Sramota", naveo je odbornik DPS-a.   

Herojska reakcija na ušću Bojane: Momci iz restorana spasili čovjeka i dijete

Subota, 13.06.2026 | 13:12

Nesvakidašnji i veoma emotivan događaj odigrao se prije nekoliko dana na ušću rijeke Bojane, kada su brzom intervencijom zaposlenih u jednom od restorana spašeni dijete i čovjek.

FOTO: Morsko dobro uredilo gradsku plažu PIZANA

Subota, 13.06.2026 | 08:08

JP za upravljanje morskim dobrom Crne Gore pokrenulo je projekat uređenja plaže Pizana, koja krasi Stari grad i predstavlja jedan od simbola Budve, sa ciljem da građanima bude dostupna kao javno kupalište, bez zakupa i komercijalnih ograničenja.

Kasiljas tužio Porto: Traži 2,5 miliona eura zbog srčanog udara na treningu

Petak, 12.06.2026 | 21:43

Legendarni španski golman Iker Kasiljas podnio je tužbu protiv Porta, tražeći 2,5 miliona eura odštete zbog srčanog udara koji je pretrpio tokom treninga 2019. godine.

Šaranović: Herojski podvig pilota Boškovića i Vukadinovića

Subota, 13.06.2026 | 10:26

Ministar unutrašnjih poslova Crne Gore Danilo Šaranović sastao se sa pilotima Avio-helikopterske jedinice MUP-a Borisom Boškovićem i Draškom Vukadinovićem, kao i članom posade Nikolom Milićem koji su prije nekoliko dana savladali veoma složenu i zathjevu situaciju iznad Prokletija.

Podgorica: Četrnaestogodišnjak brutalno pretučen, policija traga za počiniocima

Subota, 13.06.2026 | 20:44

Četrnaestogodišnji dječak pretučen je u četvrtak veče, nešto poslije 21 čas, u naselju Masline, a napala ga je grupa vršnjaka uzrasta od 14 do 17 godina, ispričala je Vijestima porodica pretučenog dječaka.     

Olimpijakos šampion Grčke

Subota, 13.06.2026 | 21:10

Košarkaši Olimpijakosa odbranili su titulu šampiona Grčke.  

Otet šef kabineta ministra na Haitiju

Subota, 13.06.2026 | 20:57

Naoružane osobe otele su šefa kabineta ministra odbrane Haitija i glavnog nadzornika tamošnje policije Džejmsa Bojara.  

Orban: Nikada neću odustati

Subota, 13.06.2026 | 20:33

Bivši premijer Mađarske i lider opozicione stranke Fides Viktor Orban izjavio je danas da je njegova partija pretrpjela "težak poraz" na nedavnim izborima i da je neophodna organizaciona i politička rekonstrukcija, uz poruku da "nikada neće odustati".     

Budućnost energetike posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije

Subota, 13.06.2026 | 18:44

Budućnost energetike treba posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije, pri čemu tehnologija služi kao alat za podršku stručnjacima, a ne njihova zamjena, jer će njena uspješna primjena i dalje zahtijevati eksperte koji poznaju i razumiju tu oblast.  

Dejvid Bekam nikad iskreniji: Bez Viktorije je nemoguće, zbog djece ustajem

Subota, 13.06.2026 | 20:21

Bivši engleski fudbalski reprezentativac i globalna sportska ikona Dejvid Bekam dobio je zvijezdu na Bulevaru slavnih u Holivudu, na svečanosti održanoj u petak, 12. juna.  

Komunalci uklonili divlju deponiju u Perazića dolu

Subota, 13.06.2026 | 20:08

Pražnjenje kontejnera predstavlja dio redovnog i kontinuiranog operativnog programa rada Komunalnog Budva i sprovodi se na teritoriji cijele opštine Budva, avela je portparolka Komunalnog Budva Aleksandra Rajković

Marko Silva novi trener Benfike, potpisao ugovor do 2028. godine

Subota, 13.06.2026 | 19:56

Portugalski fudbalski trener Marko Silva novi je šef stručnog štaba Benfike, saopštio je danas klub iz Lisabona.  

Švedska presrela dva ruska borbena aviona

Subota, 13.06.2026 | 19:45

Švedska vojska saopštila je danas da su njeni borbeni avioni JAS 39 Gripen presreli dva ruska vojna aviona – Su-24 Fencer i Su-34 Fullback – iznad Baltičkog mora, u blizini švedskog vazdušnog prostora.  

Šarif: Početni sporazum o okončanju rata u naredna 24 sata

Subota, 13.06.2026 | 19:33

Premijer Pakistana Šehbaz Šarif kazao je da očekuje da će početni sporazum o okončanju rata između Sjedinjenih Američkih Država i Irana biti potpisan u naredna 24 sata.