Proslavljeni glumac Morgan Frimen ulazi u svijet muzike sa novim projektom „Morgan Freeman’s Symphonic Blues Experience“.
Foto: YT screenshot/ Performing Arts Houston
U pitanju je cijeli album. Njegov izlazak očekuje se 7. avgusta.
Oskarovac je već lansirao prvi singl sa albuma „Death Letter Blues“, koji je izašao simbolično na Dan emancipacije u SAD-u.
Prema saopštenju izdavača, riječ je o putovanju kroz istoriju bluza.
Frimen je nedavno otkrio da njegovo interesovanje za bluz potiče iz djetinjstva koje je proveo u Misisipiju, kolijevci ovog muzičkog žanra.
- Prvi put sam čuo bluz na tremu moje bake u delti Misisipija i nikada me nije napustio - rekao je glumac.
Naglasio je da je objavljivanje singla na Dan emancipacije namjerno odabrano.
- Nadam se da će ljudi slušati i pamtiti - istakao je on.
Ispirčao je da je muzika duboko povezana sa istorijom i iskustvom koje se obilježava na taj datum.
Album „Morgan Freeman’s Symphonic Blues Experience“ biće praćen i mini turnejom i nastupima u Hjustonu, Memfisu i Gulfportu tokom ljeta i jeseni.
KOMENTARI (0)