Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković boravio je danas u radnoj posjeti Pljevljima zajedno sa državnim sekretarom Krstom Rađenovićem i vršiocem dužnosti direktora Agencije za plaćanja Markom Radonjićem.
Foto: Kuća poljoprivrede, Vlada CG
Delegacija je obišla radove na objektu Kuće poljoprivrede u Pljevljima, koji ulaze u završnu fazu. Konstatovano je da će završetkom ovog projekta biti stvoreni znatno bolji uslovi za rad institucija koje pružaju podršku poljoprivrednim proizvođačima, kao i efikasnije pružanje usluga građanima.
Državni sekretar Krsto Rađenović i v.d. direktor Agencije za plaćanja Marko Radonjić posjetili su kancelarije Savjetodavnih službi Ministarstva u Pljevljima, gdje su razgovarali sa zaposlenima o uslovima rada, aktivnostima koje se sprovode na terenu, kao i procesu ažuriranja podataka.
Foto: Vlada CG
“Tokom sastanka posebna pažnja posvećena je pripremama za preseljenje službi u novi objekat Kuće poljoprivrede, što će doprinijeti unapređenju rada i kvalitetnijoj podršci korisnicima”, navodi se u saopštenju.
U okviru posjete, ministar Joković obišao je i poljoprivredne proizvođače i razgovarao sa domaćinima i građanima o aktuelnim izazovima sa kojima se suočavaju u svom radu.
“Ministar je saslušao njihove sugestije, potrebe i probleme, ističući da Ministarstvo ostaje posvećeno kontinuiranoj podršci razvoju poljoprivrede i stvaranju boljih uslova za život i rad na selu”, dodaje se.
Tokom razgovora naglašena je važnost zajedničkog djelovanja institucija i proizvođača u cilju unapređenja poljoprivredne proizvodnje, jačanja ruralnih područja i stvaranja novih razvojnih mogućnosti za sjever Crne Gore.
“Ministarstvo će i u narednom periodu nastaviti sa aktivnostima usmjerenim na unapređenje infrastrukture, jačanje institucionalne podrške i stvaranje povoljnijeg ambijenta za razvoj poljoprivrede u svim krajevima Crne Gore”, zaključuje se.
KOMENTARI (0)