Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore organizovalo je u hotelu „Ami“ u Petrovcu radionicu o zelenom i održivom turizmu za lokalne zainteresovane strane, u okviru projekta „GREENPULSE“, koji se realizuje kroz program prekogranične saradnje Interreg IPA CBC Hrvatska - Bosna i Hercegovina - Crna Gora 2021-2027.
Foto: Morsko dobro
Radionica je okupila predstavnike turističkog sektora, institucija i drugih relevantnih aktera sa ciljem razmjene znanja i iskustava, te sagledavanja mogućnosti za unapređenje održivog razvoja i konkurentnosti turističke ponude.
U okviru prve radionice „Karijere za zeleni i održivi turizam“, učesnici su se upoznali sa trendovima zelene ekonomije, novim zanimanjima i kompetencijama koje će biti ključne za razvoj turističkog sektora u budućnosti.
Druga radionica, posvećena primjeni principa održivog razvoja u poslovanju turističkih subjekata, omogućila je učesnicima da kroz praktične primjere sagledaju kako održive prakse mogu doprinijeti većoj konkurentnosti i efikasnijem poslovanju.
Kroz treću radionicu „Održivi turizam i sertifikacija usluga“, predstavljeni su međunarodni standardi i sertifikacioni sistemi koji doprinose unapređenju kvaliteta, održivosti i prepoznatljivosti turističke ponude.
Radionice su vodili stručni predavači sa Logate Instituta za informacione tehnologije, kroz interaktivne aktivnosti, grupni rad i diskusije koje su podstakle razmjenu primjera dobre prakse i identifikovanje konkretnih rješenja za održivi razvoj turističkog sektora.
U okviru projekta biće odabrana i tri najperspektivnija učesnika kojima će biti omogućeno pohađanje programa neformalnog obrazovanja, čime se dodatno podstiče razvoj znanja i vještina neophodnih za unapređenje održivog turizma.
Projekat GREENPULSE usmjeren je na jačanje kapaciteta za primjenu zelenih i održivih praksi u turizmu, kroz saradnju partnera iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.
KOMENTARI (0)