Ministar javne uprave Maraš Dukaj, sastao se sa Gerhardom Ermičersom, predsjednikom Konferencije međunarodnih nevladinih organizacija Savjeta Evrope (CINGO), i članovima delegacije, sa kojima je razgovarao o unapređenju saradnje između javne uprave i organizacija civilnog društva - saopšteno je iz Ministarstva javne uprave.
Foto. Vlada Crne Gore/ Đorđe Cmiljanić
Kako navode, tokom sastanka razmotreni su izazovi i mogućnosti za dalje jačanje građanskog prostora, unapređenje participativne demokratije i aktivnije uključivanje građana u procese donošenja odluka, u skladu sa evropskim standardima.
Dukaj je istakao da Ministarstvo javne uprave ostaje posvećeno stvaranju podsticajnog okruženja za rad organizacija civilnog društva i njihovom aktivnom učešću u kreiranju javnih politika.
"Snažno civilno društvo je neizostavan partner u izgradnji otvorenih, transparentnih i odgovornih institucija. Naš cilj je da kroz dijalog i partnerstvo dodatno osnažimo učešće građana u donošenju odluka koje oblikuju budućnost Crne Gore", poručio je ministar Dukaj.
Sagovornici su ocijenili da su kontinuirani dijalog, međusobno povjerenje i zajednička odgovornost ključni za dalje jačanje demokratskih procesa i razvoj inkluzivnog društva.
KOMENTARI (0)