Francuska je zaustavila mladu rukometnu reprezentaciju Crne Gore u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva za igračice do 20 godina u Kini, slavivši 33:23. Uprkos prvom porazu na turniru, izabranice Igora Markovića ostvarile su istorijski uspjeh plasmanom među osam najboljih selekcija svijeta, prvi put još od generacije koja je 2010. godine osvojila bronzu.
Foto: RSCG
Da nije bilo nesrećnog remija protiv Danske u drugom kolu glavne runde, mlade "lavice" bi izbjegle Francusku u četvrtfibalu. A tada ni borba za medalju ne bi bila toliko daleko.
Slijedi borba za plasman od 5. do 8. mjesta, a prvi protivnik će biti poraženi iz četvrtfinalnog okršaja Njemačka–Norveška.
U duelu protiv Francuske, Anđela Guberinić i saigračice su dobro parirale protivniku do sredine prvog poluvremena, kada su bile na dva gola zaostatka – 7:5. Ostatak prvog dijela je, međutim, pripao Francuskinjama koje su na velikom odmoru vodile 20:13.
I u nastavku je Francuska održavala sigurnu prednost i došla do šeste pobjede u isto toliko mečeva na prvenstvu u Kini.
Ivana Savić i Elena Mitrović su bile najefikasnije u našem timu sa po šest golova.
Sanja Andrijašević, Martina Knežević, Guberinić i Mia Grujić su po dva puta zatresle mrežu rivala.
KOMENTARI (0)