Prvo izdanje festivala EXIT to Montenegro na Velikoj plaži u Ulcinju završeno je nakon tri festivalske večeri koje su, prema podacima organizatora, okupile više od 50.000 posjetilaca i označile početak ljetnje turističke sezone u ovom dijelu Crne Gore.
Foto: EXIT
Festival je od 3. do 5. jula spojio elektronsku muziku, prirodne ljepote Velike plaže i bogat prateći program, dok su na glavnoj sceni nastupila neka od najpoznatijih imena svjetske elektronske scene, među kojima su Monolink, Jamie Jones, Stephan Bodzin, Argy, Maceo Plex, Awen i brojni regionalni izvođači.
Posebnu pažnju privukla je završna festivalska noć, koju su obilježili nastupi Argyja i Macea Plexa. Argy je publici priredio energičan melodic techno set, dok je Maceo Plex zatvorio festival nastupom koji je trajao do ranih jutarnjih sati.
Jedan od najupečatljivijih trenutaka festivala bila je projekcija poruke „Studenti pobjeđuju“ na monumentalnoj svjetlosnoj skulpturi postavljenoj na festivalskom prostoru. Organizatori su naveli da je riječ o simboličnoj poruci koja podsjeća na vrijednosti na kojima je nastao EXIT – slobodu, bunt i energiju mladih.

Foto: EXIT
Pored večernjih nastupa, festival je ponudio i bogat dnevni program. Na plaži Nomade održan je kitesurf spektakl, dok su DJ nastupi na više lokacija duž Velike plaže dodatno upotpunili festivalsku atmosferu.
Tokom završnog dana publiku su zabavljali Milanko Trifunčević i Nemax, dok su na Kiteloop bini nastupili Marko T, Pete Herbert i Marko Milosavljević. Večernji program otvorili su MIPS b2b Seven Beats, nakon kojih su nastupili Guntar, Rayo i Tebra. Nastup britansko-senegalske umjetnice Awen donio je spoj elektronske muzike i živog vokala, nakon čega je uslijedio jedan od najiščekivanijih setova festivala – nastup grčkog producenta Argyja.
Organizatori smatraju da je festival već u prvom izdanju pokazao potencijal da doprinese produženju turističke sezone, posebno početkom jula, periodu koji se u turističkom sektoru često označava kao slabije popunjen.

Foto: EXIT
Velika plaža tokom tri festivalska dana postala je mjesto susreta publike iz Crne Gore, regiona i inostranstva, potvrđujući potencijal Ulcinja da bude domaćin velikih međunarodnih muzičkih događaja.
Nakon završetka ulcinjskog dijela programa, EXIT to Montenegro seli se u Bečiće, gdje će od 28. do 31. avgusta biti održano drugo festivalsko poglavlje. Na programu su nastupi Peggy Gou, Charlotte de Witte, HUGEL-a, Johna Newmana, Enrica Sangiuliana, RPR Soundsystema i drugih izvođača.
KOMENTARI (0)