Ponedjeljak, 15.01.2024 | 06:44
IZVOR: index.hr

PORASLA prodaja Porschea, ovaj model je posebno IZNENADIO

Porsche je prošlu godinu, pogođenu brojnim krizama, zaključio s 320.221 prodatim primjerkom, što je primjetan porast u odnosu na godinu prije.




Foto: YouTube screensht/Porsche

“Čak i u vremenima globalne ekonomske neizvjesnosti naš brand ostaje poželjan i ekskluzivan”, kaže Detlev von Platen, član Izvršnog odbora za prodaju i marketing u Porsche AG-u. Jedina regija s padom bila je Kina, i to s 14.000 manje prodatih automobila ili čak 15 posto.

Očekivano, glavninu prodaje čine SUV-ovi, pa je tako, uprkos padu prodaje od 8%, najprodavaniji model i dalje Cayenne s ukupno 87.553 prodata primjerka. Titula najprodavanijeg Porschea je Macanu promakla bukvalno za dlaku - prodato ih je tek 198 manje. 

Međutim, ono što je iznenađujuće je uspjeh legendarne 911-ice. Uprkos iščekivanju facelifta, 911 je povećao prodaju za čak 24 posto, na više od 50.000 primjeraka. S čak 50.146 prodatih primjeraka 911 je ostvario bolju prođu od 718, Panamere, pa i Taycana. Razlika u korist 911 je tolika da je malo nedostajalo da se proda u više primjeraka, nego 718 i Panamera zajedno. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vučević i Bulsi bez važnog aduta dvije sedmice

Petak, 02.01.2026 | 13:13

Osim što se muči na terenu Čikago ima problema i sa povredama. Bulsi će tako najmanje dvije nedjelje morati bez Džoša Gidija.

GP Ranče: Uhapšen državljanin Srbije, pronađeno više pakovanja kokaina, vozio pod dejstvom droga

Petak, 02.01.2026 | 12:54

Na graničnom prelazu Ranče uhapšen je državljanin Srbije D.D. (43), kod kojeg je pronađeno više pakovanja kokaina, saopšteno je iz Uprave policije. 

Ruska salata – koliko dugo može da stoji i kako je čuvati

Petak, 02.01.2026 | 12:50

Ruska salata je klasik prazničnih trpeza, omiljena i kao prilog i kao glavni dio hladnog stola.

Monteput očistio magistralu od Podgorice do Sozine

Petak, 02.01.2026 | 12:36

Kompanija Monteput koja se bavi održavanjem Autoputa Bar Boljare očistila je magistralu od Podgorice do tunela Sozina.

Ko su supruge crnogorskih političara? Akcije u NIS-u, stanovi, modna industrija

Petak, 02.01.2026 | 12:35

Supruga potpredsjednika Vlade, Alekse Bečića, Jelena Bečić, prema javnim podacima, ima godišnje prihode od oko 14.700 eura iz preduzetničke djelatnosti.

Skoplje: Preminulo dvogodišnje dijete povrijeđeno tokom novogodišnjeg vatrometa

Petak, 02.01.2026 | 12:25

Dvogodišnje dijete, koje je teško povrijeđeno tokom proslave Nove godine, preminulo je jutros, 2.januara, u klinici u Skoplju. Prema pisanju medija, dijete je navodno pogodio zalutali metak dok je gledalo vatromet.

TO Budva: Novogodišnji program 2. januara otkazan zbog nevremena

Petak, 02.01.2026 | 12:16

Novogodišnji program u Budvi, večeras, 2. januara, nažalost neće biti nastavljen.

Putevi: Naše ekipe će djelovati pravovremeno kako bi obezbijedile bezbjedno odvijanje saobraćaja

Petak, 02.01.2026 | 12:08

Iz podgoričkog preduzeća Putevi naveli su da su njihove ekipe u pripravnosti i djelovaće pravovremeno kako bi obezbijedile bezbjedno odvijanje saobraćaja.

Uhapšen državljanin Rusije, osumnjičen da je na graničnom prelazu Zupci–Sitnica dao pasoš u kojem je bio novac

Petak, 02.01.2026 | 11:50

Granična policija u Herceg Novom uhapsila je ruskog državljanina S.B. (63) i protiv njega podnijela krivičnu prijavu zbog sumnje da je počinio krivično djelo davanje mita, saopšteno je iz Uprave policije.

DNP: Šćepanović da kaže koliko je policajaca ostalo u Budvi prilikom ubistva Budvanina

Petak, 02.01.2026 | 11:21

Demokratska narodna partija poziva direktora UP Lazara Šćepanovića da obavijesti javnost koliko je policajaca ostalo u Budvi prilikom ubistva Budvanina S.M. S obzirom na to da se ubistvo očigledno dogodilo kad je Lazar Šćepanović sve raspoložive policijske snage u Crnoj Gori uputio u Botun da se obračunaju sa golorukim građanima Zete, pravo je javnosti, ako to već ne interesuje nadležne institucije, da čuju odgovor od direktora policije,  poručeno je iz te partije.