Subota, 27.01.2024 | 20:36
IZVOR: B92

Tesla pravi novi automobil, koštaće manje od 25.000 dolara

Iz kompanije Tesla su rekli dobavljačima kako žele da počnu proizvodnju novog električnog vozila za masovno tržište, a za sada mu je kodno ime "Redwood".




Foto: Ilustracija, Pixabay

Proizvodnja bi trebalo da počne sredinom 2025. godine.

Izvršni direktor Tesle Ilon Musk rekao je u sredu, u razgovoru sa investitorima, da kompanija očekuje da počne proizvodnju svoje nove generacije EV u Teksasu tokom druge polovine 2025. godine.

Mask već govori o pristupačnim električnim vozilima i samovozećim robotaksijima, za koje se očekuje da će se proizvoditi na jeftinijim platformama za električne automobile sljedeće generacije.

Ti modeli, uključujući i onaj sa početnom cijenom od 25.000 dolara, omogućili bi Tesli da se takmiči sa jeftinijim automobilima na benzin i sve većim brojem proizvođača jeftinih električnih vozila (prije svega iz Kine).

"Tokom 2024. godine stopa rasta obima naših vozila mogla bi biti znatno niža od stope rasta ostvarene 2023. godine, pošto timovi rade na novim automobilima sljedeće generacije", piše u izvještaju Tesle o rezultatima.

Mask je prvi put obećao da će napraviti automobil od 25.000 dolara prije četiri godine, ali je taj plan kasnije odložio. Čini se da ga je sada ponovo oživio, a to bi bilo značajno jer Teslin trenutno najjeftiniji automobil košta oko 39.000 dolara.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Despotović: Gutić ne odgovara na pitanje o radu komisija za ličnu invalidninu

Nedjelja, 15.03.2026 | 15:21

Poslanica Demokratske partije socijalista (DPS) Aleksandra Despotović saopštila je da još nije dobila odgovor od ministra socijalnog staranja Damira Gutića koje je upućeno 13. februara, iako je zakonska obaveza da odgovor stigne u roku od 15 dana.  

Kotor: Devet vozača bilo pod dejstvom alkohola, podnijeto 10 prekršajnih prijava

Nedjelja, 15.03.2026 | 15:34

Uprava policije objavila je na mreži X da je kotorska policija sinoć alkotestirala 24 vozača od čega je devet vozilo pod dejstvom alkohola.  

Marku Raduloviću određeno zadržavanje do 72 sata

Nedjelja, 15.03.2026 | 15:12

Podgoričaninu Marku Raduloviću (40), koji je juče uhapšen zbog sumnje da je izvršio zelenaštvo na štetu tri osobe, određeno je tužilačko zadržavanje do 72 sata, pišu Vijesti.  

Kad bi veting stigao do direktora

Nedjelja, 15.03.2026 | 15:02

Piše: advokat Veselin Radulović

Osnovan Forum žena Evropskog saveza

Nedjelja, 15.03.2026 | 14:40

U Podgorici je danas održana osnivačka sjednica Foruma žena Evropskog saveza, čime je, prema saopštenju, napravljen važan korak ka snažnijem uključivanju žena u političke procese i donošenje odluka u Crnoj Gori.

Kim Kardašijan lansirala energetsko piće sa novim sastojkom, šta je paraksantin

Nedjelja, 15.03.2026 | 14:21

Kim Kardašijan širi svoje poslovno carstvo i na tržište energetskih pića.

Poznato stanje Duška Vujoševića

Nedjelja, 15.03.2026 | 14:07

Zbog vijesti da je legendarni košarkaški trener Duško Vujošević primljen u bolnicu zabrinuli su se mnogi, a sada su se pojavile i nove informacije oko njegovog stanja.

Ćulafić: Poglavlje 27 veliki izazov, ali i prilika za nove poslovne ideje mladih

Nedjelja, 15.03.2026 | 13:53

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić, govorio je na otvaranju događaja “Poslovni izazov”, koji je organizovao Univerzitet Donja Gorica (UDG) u saradnji sa Ministarstvom ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, kao generalnim pokroviteljem ovogodišnjeg okupljanja studenata, saopštili us iz Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera (MERS).

Antoneli: Priredio sam sebi manji srčani udar

Nedjelja, 15.03.2026 | 13:33

Andrea Kimi Antoneli je drugi najmlađi pobjednik u trci Formule 1.

Breskvica žestoko o povezivanju sa Vojažem: "Manite me se svi"

Nedjelja, 15.03.2026 | 13:27

Bijesna je zbog stalnog povezivanja sa bivšim.