Četvrtak, 22.02.2024 | 14:38
IZVOR: kolektiv.me

Ministarstvo PRAVDE: Kovač OBMANUO javnost

Iz Ministarstva pravde reagovali su na izjavu bivšeg ministra pravde, Marka Kovača, objavljenoj u medijima pod naslovom “Kovač: Južna Koreja je prva tražila izručenje Do Kvona”. 




Foto: Facebook screenshot/Vlada Crne Gore

"U svjetlu izjave bivšeg ministra pravde,  Marka Kovača, potrebno je razjasniti nekoliko činjenica u vezi sa postupkom izručenja gospodina Do Kovona. Naime, dokumentacija demantuje tvrdnje bivšeg ministra o tome da je Republika Južna Koreja prva inicirala zahtjev za izručenje", naveli su reagovanju. 

Dakle, kako su kazali, "činjenično, stvari stoje drugačije od navedenog u izjavi bivšeg ministra pravde".

"Naime, 27. marta 2023. godine, dopisom Ministarstva vanjskih poslova od 27. marta 2023. godine, dostavljena nam je nota Ambasade Sjedinjenih Arneričkih Država od 25. marta 2023. godine, kojom je zatraženo izručenje lica Do Kvona".

Takođe, kako su kazali, dana  28. marta 2023. godine, dopisom Ministarstva vanjskih poslova od 28. marta 2023. godine, dostavljena im je nota Ambasade Republike Koreje u Beogradu od 27. marta 2023. godine, kojom je zatraženo izručenje lica Do  Knona i Han  Čang Jona.

"Iznošenje neistinitih tvrdnji ne samo da obmanjuje javnost, već i potkopava povjerenje u pravosudni sistem i institucije države Crne Gore. Zbog čega to gospodin Kovač radi, i to ne prvi put, nama ostaje nejasno, međutim, bez obzira na navedeno, Ministarstvo pravde ostaje posvećeno transparentnosti i pravdi, u skladu sa međunarodnim standardima i obavezama Crne Gore. Važno je naglasiti da Ministarstvo pravde Crne Gore postupa u skladu sa zakonima i međunarodnim obavezama, te da nijedan subjekt ne može uticati na njegov nepristrasan i zakonit rad", zaključeno je u reagovanju Ministarstva pravde.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Zenović: Nemamo bojazan da će Crna Gora do kraja 2026. godine ZAVRŠITI pregovarački proces

Subota, 28.06.2025 | 21:05

Zenović je, gostujući u Vijestima u pola 7 na Televiziji Vijesti, saopštio i da očekuje da problemi sa Hrvatskom budu prevaziđeni i da stavimo štrik i na Poglavlje 31 koje se tiče vanjske i bezbjednosne politike.

Anđušić: Dinamika zatvaranja poglavlja DEMANTUJE aktuelnu vlast da će pregovori biti ZAVRŠENI do 2026.

Subota, 28.06.2025 | 15:32

Juče održanu međuvladinu konferenciju sa Evropskom unijom obilježilo je zatvaranje samo jednog poglavlja, uprkos tome što su najviši državni zvaničnici, aktuelni premijer Milojko Spajić, ministarka evropskih poslova Maida Gorčević, pa i glavni pregovarač Predrag Zenović, svega nekoliko mjeseci unazad, najavljivali da će tokom 2025. godine Crna Gora zatvoriti čak 6 poglavlja, saopštio je poslanik DPS-a u Skupštini Crne Gore, Mihailo Anđušić.

Vujović: U danu kada se Srbija budi, diktator odlikuje svog vjernog slugu

Subota, 28.06.2025 | 14:43

U danu kada se Srbija budi, diktator odlikuje svog vjernog slugu, naveo je na mreži X predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović.

Spajić: Zatvaranje poglavlja 5 izvanredan uspjeh

Subota, 28.06.2025 | 12:14

Nakon izvanrednog uspjeha koji smo postigli zatvaranjem poglavlja 5 pokazali smo da se ne libimo uhvatiti u koštac sa najvećim izazovima u procesu pregovora, poručio je premijer Milojko Spajić na društvenoj mreži “X”.

Vučić odlikovao Mandića za doprinos jačanju odnosa sa Srbijom

Subota, 28.06.2025 | 12:25

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić nagradio je, ponovo, predsjednika Skupštine Crne Gore Andriju Mandića.

FOTO - Anja Mit trudna: Fotografija sa trudničkim stomakom ODUŠEVILA fanove

Subota, 28.06.2025 | 21:46

Ne skriva sreću, imala samo jednu poruku.

Ova TRI znaka očekuje prelomni jul 2025: Velike ODLUKE i novi POČETAK

Subota, 28.06.2025 | 21:25

Horoskop za jul 2025. donosi velike preokrete za Rakove, Vage i Jarčeve. Otkrijte kakve vas odluke, promjene i susreti očekuju.

Ana Ivanović OTKRILA kako je prebrodila teške momente: "Trudim se da budem srećna"

Subota, 28.06.2025 | 21:19

Ana Ivanović je u podkastu govorila o tome kako je prebrodila teške momente i naučila da ima vjeru u sebe.

Zenović: Nemamo bojazan da će Crna Gora do kraja 2026. godine ZAVRŠITI pregovarački proces

Subota, 28.06.2025 | 21:05

Zenović je, gostujući u Vijestima u pola 7 na Televiziji Vijesti, saopštio i da očekuje da problemi sa Hrvatskom budu prevaziđeni i da stavimo štrik i na Poglavlje 31 koje se tiče vanjske i bezbjednosne politike.

Stičomanija osvaja SVIJET -Zašto je PLAVI JUNAK iz Diznijevog filma opet u TRENDU?

Subota, 28.06.2025 | 20:51

Njegov lik je svuda.

Vuković: Zatvaranje poglavlja 5 pokazalo apsolutno POVJERENJE EU u resore Vlade

Subota, 28.06.2025 | 20:23

Ministar finansija Novica Vuković istakao je da je od šest klastera i 33 poglavlja Crna Gora otvorila sva, te da je veliki uspjeh zatvaranje poglavlja 5 koje se po pravilu zatvara na kraju procesa.

Prirodni trik za čišćenje mrlji s NAMJEŠTAJA - Evo šta treba da upotrebite

Subota, 28.06.2025 | 20:12

Ostavljanje čaše vode na stolu za kafu ili pored kreveta je navika koju mnogi od nas imaju, a da o tome ni ne razmišljamo.

Mit ili zabluda: Da li češće ŠIŠANJE zaista ubrzava rast KOSE?

Subota, 28.06.2025 | 19:27

Često šišanje ne ubrzava rast kose jer kosa raste iz folikula u temenu, a ne sa krajeva. Ipak, redovno uklanjanje ispucalih vrhova spriječava lomljenje i pomaže da kosa zdravije i brže napreduje.

Rušenje mitova o hidrataciji - Evo zbog čega ista količina VODE nije dobra za sve

Subota, 28.06.2025 | 19:11

Neki od savjeta koje ste do sada bespogovorno pratili ne samo da su zastarjeli, već vam mogu napraviti više štete nego koristi.

Siner se oglasio nakon SMJENE TRENERA trenera - Otkrio razloge iznenadne ODLUKE

Subota, 28.06.2025 | 18:40

Italijanski teniser Janik Siner prvi put je govorio o odluci da se rastane sa trenerima Ulisesom Badijom i Markom Panikijem.