Ponedjeljak, 26.02.2024 | 18:36
IZVOR: citymagazin.rs

Ko bi rekao? Najagresivniji vozači su iz ove PROFESIJE

Istraživanje sprovedeno među britanskim vozačima razotkriva vezu između profesije vozača i njihovih navika za volanom.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Rezultati ankete otkrivaju da ljekari zauzimaju prvo mjesto po agresivnosti u vožnji, dok su frizeri najmirniji vozači.

Istraživanje ukazuje na direktnu vezu između zanimanja i vozačkih navika, otkrivajući koje profesije su sklonije prekoračenju brzine, neadekvatnom parkiranju i opasnom ponašanju u saobraćaju.

Prema anketi u kojoj je učestvovalo 2.000 Britanaca, građevinari su se istakli kao najbrži vozači, s više od 70% ispitanika koji priznaju da redovno prekoračuju dozvoljenu brzinu.

S druge strane, medicinski radnici priznaju da često imaju kratak fitilj dok voze, s više od četvrtina od njih koristi neprikladnu gestikulaciju i viče kako bi izrazili svoje frustracije tokom vožnje.

Zanimljivo je da frizeri pokazuju naročitu uljudnost na drumu. Gotovo svi ispitanice ove profesiji kažu da redovno puštaju druge da se ubacuju ispred njih, dok zaposleni u ljudskim resursima imaju najviše poteškoća s parkiranjem.

Električari, s druge strane, često zaboravljaju da daju signal prilikom izlaska iz kružnog toka, piše ThisisMoney, prenosi Jutarnji list.

Anketa je takođe pokazala da advokati, zaposleni u medijima i preduzetnici najčešće pretiču i ubacuju se u drugu traku kad ne treba, pokazujući sklonost prema rizičnom ponašanju.

Uprkos ovakvom ponašanju, većina vozača vjeruje da dobro vozi i vodi računa o bezbjednosti u saobraćaju, iako je veliki broj njih priznao da se često osjećaju frustrirano ili ljuto dok voze.

Velika većina smatra da bi vožnja bila ugodnija kada bi svi vozači bili predusretljiviji.

Ova studija ne samo da pokazuje povezanost između profesionalnog zvanja i načina vožnje, već i naglašava važnost ljubaznosti i strpljenja u saobraćaju, podsećajući da naše ponašanje za volanom može imati veliki uticaj na opštu bezbjednost i ugodnost u saobraćaju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

ANKETA: Nove kazne u saobraćaju: 30–60 € za nepoštovanje pješačkog prelaza i do 250 € za korišćenje telefona u vožnji – da li su opravdane?

Petak, 07.08.2026 | 11:35

U Crnoj Gori stupile su na snagu izmjene Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, kojima se uvode stroža pravila i veće novčane kazne za određene prekršaje.

ZHMS apeluje na građane: Oslanjajte se isključivo na zvanična meteorološka upozorenja

Petak, 07.08.2026 | 09:32

Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju (ZHMS) apelovao je na građane i medije da se prilikom informisanja o mogućim vremenskim nepogodama oslanjaju isključivo na zvanična upozorenja, upozoravajući da širenje neprovjerenih prognoza može izazvati paniku i otežati koordinaciju aktivnosti nadležnih službi.

Zelenski smijenio i ambasadore u Crnoj Gori i Hrvatskoj

Petak, 07.08.2026 | 08:09

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski, koji će u subotu, 8. avgusta, prvi put posjetiti Srbiju, nastavio je da pravi velike promjene u diplomatskom aparatu zemlje, razriješivši još četiri ambasadora, među kojima su i predstavnici Ukrajine u Hrvatskoj, Albaniji, Crnoj Gori i Pakistanu.  

Šaranović: Od danas na snazi izmjene Zakona o bezbjednosti saobraćaja

Petak, 07.08.2026 | 09:49

Od danas stupaju na snagu izmjene i dopune Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, kojima uvodimo strože mjere, efikasniju kontrolu i snažnije mehanizme za sankcionisanje najtežih saobraćajnih prekršaja, poručio je ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.

Delegacija EU: Crna Gora nije dio inicijative za centre za migrante

Petak, 07.08.2026 | 08:53

Crna Gora trenutno nije uključena u bilo koju inicijativu Evropske unije koja se odnosi na uspostavljanje tzv. „povratnih centara“ (return hubs) za migrante, niti postoje zvanični razgovori o takvom modelu, saopšteno je iz Delegacije EU u Crnoj Gori.

Njemački list o dolasku Zelenskog u Beograd: Iza kulisa razgovori o zajedničkoj fabrici dronova u Srbiji

Petak, 07.08.2026 | 19:28

Dolazak Volodimira Zelenskog u posjetu Srbiji možda je najava zajedničke fabrike dronova, piše Frankfurter algemajne cajtung. Za taj list priča Kristofer Hil koji opisuje kako je srpska municija izvožena u Ukrajinu.

Herceg Novi: Bogdan Diklić i film Dom otvaraju 39. Filmski festival

Petak, 07.08.2026 | 15:12

Glumačka legenda Bogdan Diklić, ovogodišnji dobitnik nagrade „Milan Žmukić“ za izuzetan doprinos filmskoj umjetnosti, svečano će otvoriti 39. Filmski festival Herceg Novi – Montenegro Film Festival, koji će biti održan od 22. do 28. avgusta.

Požar na Lisinju i dalje aktivan

Petak, 07.08.2026 | 15:04

Pripadnici Službe zaštite i spašavanja, avio-helikopterske jedinice MUP-a, uz podršku građana, pokušavaju da stave pod kontrolu požar na Lisinju, koji prijeti već sedmicama, prenosi Bar Info.

Polovina svjetskih hidroelektrana bi mogla da postane nefunkcionalna do 2060. godine

Petak, 07.08.2026 | 14:49

Akumulaciona jezera širom svijeta gube kapacitet za skladištenje vode prosečnom stopom od 7,3 odsto po deceniji, pri čemu su nesrazmerno pogođene manje akumulacije koje zajedno obezbeđuju vodu za milijarde ljudi.

Raspisan tender za obnovu parketa u fiskulturnoj sali škole u Kolašinu, vrijednost radova skoro 40.000 eura

Petak, 07.08.2026 | 14:34

Osnovna škola „Risto Manojlović“ u Kolašinu raspisala je tender za izvođenje parketarskih radova u fiskulturnoj sali, čija je procijenjena vrijednost 39.750 eura, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

Ulcinj: Tri osobe osumnjičene za zelenaštvo i prijetnje, od oštećenog pribavili skoro pola miliona eura

Petak, 07.08.2026 | 14:24

Policija je uhapsila N.D. (33) i S.B. (25) iz Ulcinja zbog sumnje na zelenaštvo i ugrožavanje sigurnosti, dok je protiv G.D. (43), koji se nalazi u pritvoru, podnijeta krivična prijava, takođe zbog sumnje na zelenaštvo. Kako je saopšteno iz Uprave policije, osumnjičeni su navodno na štetu H.A. pribavili protivpravnu imovinsku korist u iznosu od oko 460.000 eura.

Jojić - Mujović: Prioritet izgradnja Atletskog stadiona u Podgorici

Petak, 07.08.2026 | 14:21

Ministar sporta i mladih Zoran Jojić ugostio je u prvoj zvaničnoj posjeti gradonačelnika Glavnog grada Sašu Mujovića i sekretara Sekretarijata za sport Darka Nikčevića.

Uprava carina: Za sedam mjeseci naplaćeno preko 832 miliona carinskih prihoda, rast za preko pet odsto

Petak, 07.08.2026 | 14:08

Ukupna naplata carinskih prihoda za period od januara do jula ove godine iznosila je 832,24 miliona eura, čime je ostvaren rast prihoda od 43,40 miliona €, ili 5,5 odsto više u odnosu na isti period prethodne godine, saopšteno je iz Uprave carina.

Koprivica: Politike i vlasti su prolazne, vječne su vjera, svetinje i duhovno nasljeđe

Petak, 07.08.2026 | 13:57

Potpredsjednik Vlade Momo Koprivica poručio je da su politike, vlasti i dnevne podjele prolazne, dok su vjera, svetinje i duhovno nasljeđe vrijednosti koje treba sačuvati za buduće generacije.

MUP: Operativni štab svakodnevno koordinira aktivnosti na požarištima širom zemlje

Petak, 07.08.2026 | 13:52

Operativno-komunikacioni centar 112 predstavlja centralnu operativnu tačku Direktorata za zaštitu i spašavanje Ministarstva unutrašnjih poslova, preko koje se koordiniraju i realizuju aktivnosti u odgovoru na požare i druge događaje iz nadležnosti Direktorata, saopšteno je iz tog resora.