Srijeda, 28.02.2024 | 09:54
IZVOR: index.hr

VIDEO: Pogledajte kako izgleda ovaj automobil: Mogu ga voziti i 14-godišnjaci

Microlino je sada slabiji, sporiji, ali i dostupniji.




Foto: YouTube screenshot/Microlino

Nakon višegodišnjih "porođajnih muka" Microlino je konačno stigao na tržište zajedno s jednako neodoljivim električnim skuterom. Sada se pak predstavlja u Lite izdanju kao svojevrsni odgovor na uspjeh Stellantisovog četverocikla predvođenog Citroenom Ami. 

Moderna Isetta

Lite se vizuelno ne razlikuje od originala, a time i od originalne BMW-ove Isette. Lite dolazi samo u Venice plavoj i Berlin antracit boji i nema opciju dvobojne karoserije kao njegov veliki brat, ali ima nekoliko vanjskih detalja odabranih u narandžastoj boji kako bi mu dali "energičan" izgled.

Prevedeno, neodoljiv je, a sada u njemu mogu uživati i mlađi od 18 godina. Original ima 17 KS i juri 90 km/h, a Lite verzija nudi 12 KS uz maksimalac limitiran na 45 km/h. 

U većini zemalja ovaj autić možete voziti s napunjenih 16 godina, a u Francuskoj i Italiji već s 14. A sada i glavna prednost nad Citroenovim Amijem, Opelovim Rocks-e i Fiatovim Topolinom.

Ovdje osim baterije od 5.5 kWh možete birati i veći kapacitet 11 kWh pa doseg sa 100 raste na čak 177 km – osjetno više od rivala. Na 80 posto kapaciteta puni se za samo dva sata.

Proizvođač nije objavio katalošku cijenu za Lite, ali kaže da će biti dostupan za 149 CHF (169 USD) mjesečno na četvorogodišnji ugovor ako kupci polože 25 posto depozita. To je neznatno manje od osnovnog Microlina koji se nudi za 157 CHF mjesečno i stoji 16.490 CHF. Lite kreće u prodaju u Europi ovog proljeća.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Bibi
28.02.2024 10:01

Nije ovo auto nego kanta za stare stvari .

1 0

Rožajac kažnjen 2.000 eura – vozio pijan, bez registracije i dozvole, te izazvao nezgodu

Nedjelja, 09.08.2026 | 14:26

Rožajac E. K.(41) kažnjen je jedinstvenom novčanom kaznom u iznosu od 2.000 eura jer je upravljao neregistrovanim vozilom bez važeće dozvole i pod dejstvom alkohola te izazvao saobraćajnu nezgodu na putu Ulcinj-Ada, pišu Vijesti.

Mugoša inicirao skupštinsko saslušanje: Ne smiju da ispaštaju osobe sa invaliditetom koje žele da rade

Nedjelja, 09.08.2026 | 14:21

Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša saopštio je da godinama priča o bankrotu Fonda za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje lica sa invaliditetom (OSI) ali da nema reakcije nadležnih, te da se stalno obećavaju reforme a polovinom godine već potroše budžetska sredstva planirana za cijelu godinu. S tim u vezi, Mugoša je opet inicirao skupštinsko saslušanje resornog ministra i direktora ZZZCG, koje je na nadležnom odboru prihvaćeno i koje bi trebalo da se održi u septembru.

Ceca o unuku Ilijanu i Anastasiji: „Odlično se snašla kao majka“

Nedjelja, 09.08.2026 | 14:06

Ceca svaki slobodan trenutak koristi za boravak u Sevilji kako bi bila u društvu najmlađeg, četvrtog unuka Ilijana.

Vučić nakon sastanka sa Zelenskim: Srbija ima samo svoju stolicu, neću da budem ničija marioneta

Nedjelja, 09.08.2026 | 13:24

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da će Srbija nastaviti da vodi samostalnu i nezavisnu politiku, ističući da posjeta predsjednika Ukrajine Volodimira Zelenskog nije ugrozila odnose Beograda sa drugim državama.

Bar: Požar na trafostanici u Utjehi, cijelo naselje bez struje

Nedjelja, 09.08.2026 | 13:36

Trafostanica u Barskom naselju Utjeha zapalila se danas oko podneva, pa je to turističko naselje u potpunosti ostalo bez električne energije.

Kolač s limunom i sirom: Recept za kremastu poslasticu koja se topi u ustima

Nedjelja, 09.08.2026 | 13:42

Limun i sir mascaropone savršeni su par.

Britni Spirs otvorila dušu o odnosu sa sinom: „Osjećam da sam podbacila kao majka“

Nedjelja, 09.08.2026 | 13:06

Američka pjevačica i "princeza popa" Britni Spirs izjavila je da osjeća da je "podbacila kao majka" nakon razgovora sa jednim od svojih sinova, koji joj je rekao da vjeruje u nauku, a ne u Boga.

Budva: Uz prijetnju pištoljem uzeli iz marketa 320.000 eura, policija intezivno traga za počiniocima

Nedjelja, 09.08.2026 | 12:51

Budvanska policija radi na rasvjetljavanju pljačke marketa u tom gradu, saopštila je Uprava policije.

Inspektori sigurnosti plovidbe izrekli skoro 46 hiljada eura kazni i oduzeli devet čamaca

Nedjelja, 09.08.2026 | 12:17

Inspektori sigurnosti plovidbe lučkih kapetanija Bar i Kotor, tokom prve sedmice avgusta, izrekli su 45,9 hiljada EUR kazni i oduzeli devet čamaca, kazali su iz Ministarstva pomorstva

Kadeti Crne Gore osvojili 23. mjesto na EP u Beogradu

Nedjelja, 09.08.2026 | 12:13

Kadetska reprezentacija Crne Gore nastup na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina u Beogradu završila je na 23. mjestu.