Srijeda, 13.03.2024 | 12:59
IZVOR: unaworld

Sunce ulazi u znak Ovna: Stiže MOĆAN astro period

Sunce u Ovnu najviše će prijati Ovnovima, Lavovi i Strijelčevima. Sa druge strane, neće odgovarati Jarčevima, Vagama i Rakovima.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Sunce, planeta vitalnosti, mijenja znak i ulazi 20. marta u Ovna gdje će donijeti srećan period za Ovnove, Lavove i Strijelčeve. Ova pozicija Sunca biće aktuelna do 19. aprila kada prelazi u zemljani znak Bika.

Ova tranzicija označava period povećane motivacije vođene željom za osvajanjem i spremnošću za iniciranje. Karakteriše ga vatrena energija, Ovan nas pokreće naprijed sa duhom optimizma, podstičući nas da djelujemo u skladu sa svojim impulsima za rast.

Otvaramo vrata novih mogućnosti

Otpornost Ovna osigurava da su neuspjesi samo privremene prepreke, jer je ovaj znak poznat po svojoj sposobnosti da se brzo oporavi bez zadržavanja na prošlim neuspjesima. Tokom ovog vremena imaćemo obilje kreativne energije i entuzijazma za život, zajedno sa hrabrim, pozitivnim i takmičarskim duhom. Urođena hrabrost Ovna nam omogućava da savladamo izazove sa fizičkom smjelošću, dok njegova preduzimljivost otvara vrata za iskorišćavanje novih mogućnosti.

Međutim, Sunčevo putovanje kroz Ovna takođe skreće pažnju na potencijalne zamke kao što su nepromišljenost, arogancija, impulsivnost i nedostatak planiranja. Ove osobine mogu dovesti do poteškoća, jer snažna želja za slobodom i nezavisnošću povezana sa Ovnom može biti shvaćena kao sebičnost od strane drugih.

Stoga postaje ključno da uravnotežimo vatreni nagon Ovna sa pažljivim pristupom našim postupcima i odlukama. Period zahtjeva samosvijest i razvoj kontrole nad našim fizičkim i emocionalnim ja, sa ciljem da se ublaže ekstremi ponašanja koji mogu dovesti do sramote ili nerazumijevanja.

Hrabrost

Tokom svog tranzita u Ovnu, Sunce nas poziva da istražimo ravnotežu između smjele akcije i promišljenog planiranja. Ovaj period je poziv da prigrlite hrabrost i odlučnost svojstvene Ovnu, dok istovremeno njegujemo svjesnost i samokontrolu da bismo se kretali kroz izazove i prilike koje nam se pojavljuju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 03.07.2026 | 21:55

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz povremeno malu do umjerenu oblačnost u sjevernim predjelima.

Poreska uprava: U 790 kontrola utvrđene nepravilnosti kod 115 obveznika

Petak, 03.07.2026 | 19:30

Poreski inspektori su u periodu od 1. maja do 30. juna 2026. izvršili ukupno 790 kontrola, pri čemu su nepravilnosti utvrđene kod 115 poreskih obveznika.  

Možemo li bebu mazati kremom za sunčanje?

Petak, 03.07.2026 | 21:45

Sunčeve zrake mogu biti ugodne i korisne, ali za bebinu osjetljivu kožu predstavljaju poseban izazov.

Džastin Biber nastupa u finalu Svjetskog prvenstva?

Petak, 03.07.2026 | 21:32

Džastin Biber navodno je u pregovorima za nastup na poluvremenu finala Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Crna Gora po prvi put dobija nacionalnu asocijaciju finansijskih direktora

Petak, 03.07.2026 | 21:22

Asocijacija menadžera Crne Gore (AMM) organizuje Konstitutivnu sjednicu CFO Asocijacije Crne Gore, koja će biti održana u ponedjeljak, 6. jula, sa početkom u 20.00 časova, u hotelu Hilton Podgorica.

Siner bez problema sa Bruksbijem

Petak, 03.07.2026 | 21:10

Italijanski teniser, Janik Siner savladao je danas Amerikanca, Džensona Bruksbija 3:0 i plasirao se u četvrto kolo Vimbldona.  

Apel Ministarstva pomorstva: Stroge sigurnosne mjere opravdane, učesnici da poštuju propise

Petak, 03.07.2026 | 20:46

Povodom današnje pomorske nezgode u Budvi u kojoj je povrijeđen ronilac, kao i nedavne nesreće na Skadarskom jezeru kad su nakon sudara čamaca teže povrijeđene tri osobe, Ministarstvo pomorstva upućuje apel svim učesnicima u pomorskom saobraćaju da dosljedno poštuju propise i odgovornim ponašanjem doprinesu sigurnosti na moru.

Mitrović: Momci zaslužuju sve čestitke

Petak, 03.07.2026 | 20:21

Selektor crnogorskih košarkaša Zvezdan Mitrović bio je očekivano zadovoljan velikom pobjedom u Portugalu, a pogotovo odnosom i zalaganjem koje su njegovi izabranici imali tokom meča, pogotovo znajući težinu trenutka u kojoj se našla selekcija poslije velikog broja otkaza.  

Otkazan svečani doček novog aviona Air Montenegra

Petak, 03.07.2026 | 20:05

Nacionalna avio-kompanija Air Montenegro otkazala je svečani doček novog aviona, koji je bio planiran za danas na Aerodromu Podgorica. Iz kompanije su saopštili da je događaj otkazan, uz izvinjenje predstavnicima medija, navodeći da će javnost naknadno biti obaviještena o razlozima otkazivanja, kao i o svim daljim informacijama u vezi sa ovim događajem.   

Kako vježbanje može poboljšati mentalno zdravlje?

Petak, 03.07.2026 | 19:35

Kada se suočavate s problemima mentalnog zdravlja, uključivanje kretanja i vježbanja u vašu rutinu može biti moćan način za podizanje raspoloženja.