Srijeda, 10.04.2024 | 13:02
IZVOR: kolektiv.me

URA na izborima u Budvi nastupa pod sloganom DRUGAČIJE; nosilac liste Rađenović

Građanski pokret URA je sinoć na promotivnom skupu predstavio nosioca liste Blaža Rađenovića i slogan "drugačije" započeo kampanju za vanredne lokalne izbore koji će se održati 26. maja u Budvi.




Foto: GP URA

Kako se navodi u saopštenju, na samom startu skupa, predsjednik Građanskog pokreta URA Dritan Abazović uručio je članske karte novim članovima i zahvalio im se što su odabrali da budu dio tima u borbi za drugačiju Budvu i Crnu Goru, zasnovanu ne samo na političkim, već i moralnim principima.

Predsjednik opštinskog odbora Građanskog pokreta URA u Budvi i nosilac njihove liste na predstojećim lokalnim izborima Blažo Rađenović je istakao da je URA u prethodnom periodu pokazala svojom energijom, znanjem, ali prije svega hrabrošću kako se drugačijim odnosom prema državi od onog kojeg gledamo decenijama, ali nažalost ponovo i danas, donose odluke u interesu svih građana.

Rađenović je najavio da će cilj URE biti da se Sveti Stafan otvori za građane, da će lično učiniti sve da se Luka Budva vrati u vlasništvo lokalne samouprave, kao i zgrada Jugoslovenskog rečnog brodarstva. Poručio je i da će programom URE "Stan za sve" riješiti problem građana naselja Palestina koji su više decenija bez svog krova nad glavom.

"Ne želimo više nikad da ovim gradom upravlja hobotnica kakav je bio DPS, pa zvala se ona danas PES ili Nova srpska demokratija. Želimo da pokažemo, kako i naš slogan kaže, drugačiji odnos prema našem gradu u odnosu na sve prethodne vlasti, jer Budva nema više prostora za gubljenje, kraljica mediterana zaslužuje da zasija punim sjajem", zaključio je Rađenović.

Abazović je, kako stoji u saopštenju, čestitao Rađenoviću na ostvarenim rezultatima državnog preduzeća Morsko dobro, koji je u mandatu Rađenovića kao predsjednika Odbora direktora, povećao svoj budžet sa 4 na 26 miliona eura.

"Vraćanjem trajektne linije, Pina, Luke Budva u državno vlasništvo pokazali smo drugačiji odnos od političke konkurencije prema javnom dobru svih građanki i građana i jasnu namjeru da želimo da radimo isključivo u njihovom interesu, a ne u interesu privilegovanih kumova, prijatelja, porodica", istakao je Abazović.

"Budvom ne treba da upravljaju ni Spajić, ni Mandić, ni Đukanović, ni Abazović već Budvanke i Budvani koji vole svoj grad. Budvi na vlasti ne trebaju političke grupacije koje će je posmatrati isključivo kao plijen. Mi ćemo biti brana svima onima koji žele vaš grad da vrate tamo gdje je nekad nažalost bio i siguran sam da će na kraju dobro pobijediti zlo", zaključio je Abazović.

"U Budvi je uvijek neko drugi kriv za sopstvenu neodgovornost i političko neznanje. Ko god dođe na vlast okrenut je prošlim vremenima koja su kriva što se iznova i iznova iznevjeri povjerenje građana i što lični interesi postaju prioritet. Iz tih razloga će URA da uradi sve na drugačiji način, od vođenja grada do ispunjenja predizbornih obećanja", saopštio je nekadašnji odbornik URE u Skupštini Opštine Budva Ivan Ivanović.

Kandidatkinja za odbornicu Milica Ratknić najavila je brojne kapitalne projekte koje URA želi po dolasku na vlast da sprovede u djelo među kojima se izdvajaju izgradnja javne, podzemne garaže na prostoru nekadašnjeg starog zdanja preduzeća "Zeta film", na parceli koja je u vlasništvu Opštine Budva, rješavanje problema Mediteranske ulice, izgradnja biciklističkih staza koje bi bilo i realno izgraditi na prostoru Ulice 22. novembar i Mediteranske ulice, kao i na potezu Novog Bulevara i ka sportsko-rekreativnom centru "Dragan Trifunović" i duž čitave šetališne zone, izgradnja žičare prema tvrđavi Kosmač uz adekvatno obeštećenje vlasnika parcela.

Uspješni ugostitelj iz Petrovca Ilija Armenko je poručio da kampanja URE od samog starta ide fantastično i da veliki broj građanki i građana pokazuje da žele drugačiju Budvu. On je istakao i da jedan od prioriteta buduće vlasti mora biti rješavanje pitanja kanalizacije u Petrovcu i Buljarici koji godinama imaju veliki problem.

"Budva kao crnogorska prijestonica turizma i grad sa vrijednim kulturno-istorijskim nasljeđem zaslužuje veću brigu sa ekološkog aspekta. U Budvi tokom ljeta boravi i veći broj turista što se odražava na čistoću grada i naročito primjećuje duž obalnih i šetališnih staza, a to je nedopustivo. Budva bi trebalo da se ugleda na moderne evropske gradove, poput Ljubljane", navela je kandidatkinja za odbornicu Tamara Kaluđerović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ursula fon der Lajen: EU PREKIDA saradnju s Izraelom

Srijeda, 10.09.2025 | 10:20

Zbog izraelskog djelovanja u Pojasu Gaze, Evropska komisija obustavlja svoju podršku toj zemlji, najavila je Ursula fon der Lajen, predsjednica Evropske komisije.

Zelenski: Danas se dogodio izuzetno OPASAN presedan za Evropu

Srijeda, 10.09.2025 | 09:58

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski opisao je najnoviji napad Rusije na Ukrajinu, u kojem su dronovi ušli u poljski vazdušni prostor, kao „još jedan korak eskalacije“ i „izuzetno opasan presedan za Evropu“

Odžić: Knežević “ne izađe s utakmice” nikad kad su napadani drugi

Utorak, 09.09.2025 | 20:18

Zamjenik predsjednika SDP-a i predstavnik evropskog saveza Petar Odžić kazao je da predsjednik DNP-a Milan Knežević nikad nije izašao sa utakmice kada su napadani drugi. Poručio je vlasti da neće uspjeti da nametnu nacionalističke teme, da bi sakrili krah rezultata ove vlade.

DPS Danilovgrad : Vlast da RIJEŠI pitanje kolektora i u Danilovgradu

Utorak, 09.09.2025 | 20:06

Vlada Crne Gore je Zaključkom iz 2021. godine obustavila izgradnju postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Danilovgradu. Opšte je poznato da sve otpadne vode i fekalije idu u rijeku Zetu, pa je neophodno da se nastave aktivnosti u vezi sa rješavanjem ovog problema, poručeno je iz Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista (DPS) Danilovgrad.

Milatović OSUDIO skandiranje navijača PROTIV srpskog naroda: Sport treba da nas SPAJA, a ne vraća u PROŠLOST

Utorak, 09.09.2025 | 17:57

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović osudio je skandiranje jednog broja navijača na sinoćnoj utakmici Hrvatska – Crna Gora, kojim je demonstriran govor mržnje prema pripadnicima srpskog naroda.

Kovačević: NEGIRAO sam krivicu, zlonamjernim konstrukcijama moj govor na Grahovcu problematizovan

Utorak, 09.09.2025 | 12:28

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević saopštio je da je saslušan u Višem državnom tužilaštvu povodom sumnji da je počinio krivično djelo izazivanje izazivanja nacionalne, rasne i vjerske mržnje prilikom prošlogodišnjeg govora na Grahovcu.

Najtopliji GRADOVI na svijetu - Mjesta gdje ljudi ŽIVE uprkos ekstremima

Utorak, 09.09.2025 | 17:23

Najtopliji gradovi širom svijeta ostaju uzbudljiva mjesta za posetu ili život, ali ekstremne temperature zahtjevaju izuzetan oprez, naročito na temperaturama koje prelaze 40 stepeni Celzijusovih, piše RTS.

Čarapić: Navijači NE TREBA da traže OPROST od Dubrovnika, to treba da radi Milo Đukanović

Utorak, 09.09.2025 | 14:51

Poslanik PES-a Vasilije Čarapić poručio je na društvenoj mreži "X" da mlada generacija uCrnoj Gori nema dilemu kakvu budućnost želi za svoju zemlju, a to je Crna Gora u EU.

Spekulisalo se da je njihova veza marketinški trik: Pamela Anderson OTKRILA ISTINU o ljubavi sa kolegom

Utorak, 09.09.2025 | 11:56

Na internetu se već mesecima spekuliše da li je romansa između Pamele Anderson i Lijama Nisona stvarna ili je samo deo marketinške kampanje.

Milatović OSUDIO skandiranje navijača PROTIV srpskog naroda: Sport treba da nas SPAJA, a ne vraća u PROŠLOST

Utorak, 09.09.2025 | 17:57

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović osudio je skandiranje jednog broja navijača na sinoćnoj utakmici Hrvatska – Crna Gora, kojim je demonstriran govor mržnje prema pripadnicima srpskog naroda.

Zbog udesa ZATVOREN auto-put iz pravca Kolašina

Srijeda, 10.09.2025 | 11:46

Zbog udesa na auto-putu it pravca Kolašina ka Podgorici saobraćaj je obustavljen. Do udesa je došlo u mjestu Jabučki krđ.

Žugić o nasilju u školama: Prešli smo svaku GRANICU TOLERISANJA

Srijeda, 10.09.2025 | 11:38

Slučaj iz Golubovaca, gdje je dječak završio u bolnici i nedavni snimak iz Bara, na kojem vršnjaci brutalno tuku vršnjaka dok drugi snimaju, pokazuju da smo prešli svaku granicu tolerisanja, kazala je Kristina Žugić, programska koordinatorka Inicijative mladih za Ljudska prava Crna Gora.

Sezona pomračenja Mjeseca donosi NOVO poglavlje - Ljubavni život je na PREKRETNICI za ova četiri horoskopska znaka!

Srijeda, 10.09.2025 | 11:19

Trenutno se nalazimo u sezoni pomračenja, da li osjećate promjene? Kako moćne lunacije dolaze u fokus, možda imate osjećaj da ste na ivici velikih životnih promjena. Za neke znake Zodijaka, ova sezona pomračenja može donijeti ogromne profesionalne preokrete ili lične cikluse. Iako je sve moguće, četiri horoskopska znaka će tokom pomračenja u septembru doživjeti velike promjene u ljubavi. To su Djevica, Ribe, Bik i Škorpija.

Supruga slavnog glumca: "Naša djeca se pripremaju za Brusovu smrt"

Srijeda, 10.09.2025 | 11:02

U svojoj knjizi otkrila je još detalja o njegovoj dijagnozi.

Kafa i jabukovo sirće - Neočekivana KOMBINACIJA koja daje nevjerovatne REZULTATE

Srijeda, 10.09.2025 | 10:46

Sve veći broj domaćica otkriva čudesne rezultate koje možete postići kombinovanjem kafe i sirćeta u svakodnevnoj njezi kože.

Istina isplivala tek sada - Skandal koji je uzdrmao koncert Coldplaya ima novo POGLAVLJE

Srijeda, 10.09.2025 | 10:32

Odlučili su da okončaju brak nekoliko nedelja pre koncerta.

Ursula fon der Lajen: EU PREKIDA saradnju s Izraelom

Srijeda, 10.09.2025 | 10:20

Zbog izraelskog djelovanja u Pojasu Gaze, Evropska komisija obustavlja svoju podršku toj zemlji, najavila je Ursula fon der Lajen, predsjednica Evropske komisije.

Zaboravite na VIKEND ČIŠĆENJE - Evo kako da sredite DOM za DESET minuta

Srijeda, 10.09.2025 | 09:29

Kako da za deset  minuta vaš dom izgleda kao da ste ga čistili satima - bez stresa i griže savjesti?

"Dug put je preda mnom": Glumac prekinuo SPEKULACIJE o svom IZGLEDU

Srijeda, 10.09.2025 | 08:53

Dvejn Džonson, poznatiji kao Stena, nedavno je zabrinuo fanove svojim primetno vitkijim izgledom, ali sada je odlučio da stane na kraj spekulacijama i objasni pozadinu svoje transformacije tijela.

Ovsene pahuljice ili musli? Evo šta je bolje za vaš DORUČAK

Srijeda, 10.09.2025 | 08:38

Ovas ili musli su često prvi izbori za zdrav doručak, ali postoje važne razlike između njih dvoje.