Srijeda, 17.04.2024 | 10:12
IZVOR: Adria TV/cdm.me

Pročitajte šta piše u PISMU koje je Lazović poslao Novoviću

Bivši visoki funkcioner crnogorske policije Zoran Lazović, koji je uhapšen u nedjelju po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva kojega tereti da je organizovao kriminalnu grupu koja je omogućila ulazak u Crnu Goru Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću, još 12. marta je pismom preko advokata obavijestio Glavnog specijalnog tužioca Vladimira Novovića da je spreman da dođe u SDT na svaki poziv i da ne želi to da izbjegne ili ometa bilo kakav zakonit rad Tužilaštva.




Foto: YouTube screenshot/ PR Centar

Lazovićev advokat Nikola Martinović, preko kojeg je pismo predato Glavnom specijalnom tužiocu, naveo je i Lazovićev broj telefona preko kojeg ga je moguće dobiti „za potrebe bilo kakvog postupanja Tužilaštva“.

U pismu predatom Glavnom specijalnom tužiocu Vladimiru Novoviću navodi se, između ostalog, da je “Zoran Lazović dobio „dobronamjernu” poruku od novinara koji tvrdi da ima pouzdan izvor informacija u SDT, da ovo Tužilaštvo sprema spektakularno lišenje slobode Zorana Lazovića, čime bi ispunilo očekivanja političara na vlasti i opravdalo dosadašnju medijsku kampanju. Bez namjere da na bilo koji način utiče na rad Tužilaštva, osim da postupa u skladu sa zakonom i nepristrasno, Zoran Lazović, Vas obavještava, da je na svaki poziv Tužilaštva spreman doći u Tužilaštvo i da, kao i do sada ne želi izbjegati ili ometati bilo kakav zakonit rad Tužilaštva“.

“Negativna kampanja političara i medija koja se protiv njega vodi duži niz godina, doživjela kulminaciju u zadnje dvije godine. Određeni mediji kampanju su toliko zahuktali da press clipping pokazuje kako su u zadnje dvije godine, svakodnevno u prosjeku, objavljivano po pet negativnih tekstova, u kojima se Lazović povezuje sa kriminalnim aktivnostima, a Tužilaštvo poziva na njegovo hapšenje“, stoji u pismu.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Mišooo
17.04.2024 11:48

Piši Milijana vako....sine Mišooo.....

5 3

OSTALE VIJESTI

Beograd - Incidenti u centru grada, intervenisala Žandarmerija, upotrijebljen suzavac

Subota, 28.06.2025 | 23:12

Žandarmerija i policija potiskuju građane koji su se posle protestnog skupa na Slaviji uputili ka Pionirskom parku gdje se nalaze studenti i građani koji se protive blokadama. Tokom dana u Beogradu su održana dva skupa, protestni "Vidimo se na Vidovdan" na kojem su studenti u blokadi objavili da njihov protest od večeras prerasta iz studentskog u građanski. 

Protest 'Vidimo se na Vidovdan' počeo na Slaviji - Građani se okupljaju

Subota, 28.06.2025 | 18:28

Studentski protest “Vidimo se na Vidovdan” počeo je danas u 18 časova na Trgu Slavija u Beogradu.

UHAPŠEN zbog SUMNJE da je IZAZVAO požar na jednom objektu u Ulcinju

Subota, 28.06.2025 | 18:16

Ulcinjska policija uhapsila je L.H. (38) sa Kosova zbog sumnje da je izazvao požar na jednom objektu u tom gradu, u mjestu Ulcinjsko polje tako što je neposredno prije ulaska u unutrašnjost bacio opušak koji je izazvao požar, saopštili su iz Uprave policije.

Vatrogasci SPRIJEČILI širenje POŽARA na Srpštansko brdo

Subota, 28.06.2025 | 17:54

Brzom intervencijom podgoričke Službe zaštite i spašavanja oko 15 sati i 40 minuta zaustavljena je vatrena stihija koja je prijetila da zahvati Srpštansko brdo u Zeti.

Mujović: Svi POŽARI su stavljeni pod KONTROLU

Subota, 28.06.2025 | 16:38

Danas je na teritoriji Glavnog grada, uslijed jakog sjevernog vjetra i neodgovornog ponašanja pojedinaca, došlo do više požara na lokacijama Ćemovsko polje, Kokoti, kao i u opštinama Tuzi i Zeta. Pravovrmenom reakcijom Službe zaštite i spasavanja Glavnog grada, svi požari su stavljeni pod kontrolu, saopštio je gradonačelnik Glavnog grada, Saša Mujović.

FOTO - Anja Mit trudna: Fotografija sa trudničkim stomakom ODUŠEVILA fanove

Subota, 28.06.2025 | 21:46

Ne skriva sreću, imala samo jednu poruku.

Ova TRI znaka očekuje prelomni jul 2025: Velike ODLUKE i novi POČETAK

Subota, 28.06.2025 | 21:25

Horoskop za jul 2025. donosi velike preokrete za Rakove, Vage i Jarčeve. Otkrijte kakve vas odluke, promjene i susreti očekuju.

Ana Ivanović OTKRILA kako je prebrodila teške momente: "Trudim se da budem srećna"

Subota, 28.06.2025 | 21:19

Ana Ivanović je u podkastu govorila o tome kako je prebrodila teške momente i naučila da ima vjeru u sebe.

Zenović: Nemamo bojazan da će Crna Gora do kraja 2026. godine ZAVRŠITI pregovarački proces

Subota, 28.06.2025 | 21:05

Zenović je, gostujući u Vijestima u pola 7 na Televiziji Vijesti, saopštio i da očekuje da problemi sa Hrvatskom budu prevaziđeni i da stavimo štrik i na Poglavlje 31 koje se tiče vanjske i bezbjednosne politike.

Stičomanija osvaja SVIJET -Zašto je PLAVI JUNAK iz Diznijevog filma opet u TRENDU?

Subota, 28.06.2025 | 20:51

Njegov lik je svuda.

Vuković: Zatvaranje poglavlja 5 pokazalo apsolutno POVJERENJE EU u resore Vlade

Subota, 28.06.2025 | 20:23

Ministar finansija Novica Vuković istakao je da je od šest klastera i 33 poglavlja Crna Gora otvorila sva, te da je veliki uspjeh zatvaranje poglavlja 5 koje se po pravilu zatvara na kraju procesa.

Prirodni trik za čišćenje mrlji s NAMJEŠTAJA - Evo šta treba da upotrebite

Subota, 28.06.2025 | 20:12

Ostavljanje čaše vode na stolu za kafu ili pored kreveta je navika koju mnogi od nas imaju, a da o tome ni ne razmišljamo.

Mit ili zabluda: Da li češće ŠIŠANJE zaista ubrzava rast KOSE?

Subota, 28.06.2025 | 19:27

Često šišanje ne ubrzava rast kose jer kosa raste iz folikula u temenu, a ne sa krajeva. Ipak, redovno uklanjanje ispucalih vrhova spriječava lomljenje i pomaže da kosa zdravije i brže napreduje.

Rušenje mitova o hidrataciji - Evo zbog čega ista količina VODE nije dobra za sve

Subota, 28.06.2025 | 19:11

Neki od savjeta koje ste do sada bespogovorno pratili ne samo da su zastarjeli, već vam mogu napraviti više štete nego koristi.

Siner se oglasio nakon SMJENE TRENERA trenera - Otkrio razloge iznenadne ODLUKE

Subota, 28.06.2025 | 18:40

Italijanski teniser Janik Siner prvi put je govorio o odluci da se rastane sa trenerima Ulisesom Badijom i Markom Panikijem.