Četvrtak, 18.04.2024 | 17:21
IZVOR: krstarica

Beživotnoj kosi vratićete sjaj jednom namirnicom iz frižidera: Nećete vjerovati koliko je jednostavno

Zahvaljujući svojim korisnim osobinama, majonez je u stanju da izazove na kosi takav pozitivan efekat, koji ponekad ne mogu proizvesti mnoga industrijska sredstva za njegu kose. Prilično neobična komponenta za njegu kose.




Foto: Ilustracija, Unsplash

Međutim, korist koju donosi za suvu, oštećenu i oslabljenu kosu je neprocjenljiva. Majonez je u stanju da ojača kosu, stimuliše njen rast, hidrira je i kosi da zdrav prirodni sjaj.

Ako želite da vaša kosa ponovo postane zdrava, svilenkasta i sjajna, obratite pažnju na maske sa majonezom. One odlično ojačavaju kosu, čine je elastičnom, poboljšavaju njenu strukturu, a takođe je čine zdravom i prirodno sjajnom.

Oni, kojima sporo raste kosa, treba da obrate pažnju na ove maske, jer je majonez zaista u stanju da značajno ubrza rast kose.

Neophodno je znati da je za njegu kose najbolji domaći majonez. Naravno, možete koristiti majonez iz prodavnice, ali u njegovom sastavu nema baš prirodnih, svježih i korisnih sastojaka.

Kako koristiti majonez za njegu kose

Prije svega, potrebno je da znate da je najbolje masku sa majonezom nanositi na prljavu kosu, prije nego što planirate da je operete. Pripremljeni domaći majonez doveden do sobne temperature, nanosi se četkom na vlažnu prljavu kosu i raspoređuje se po cijeloj dužini, od korijena (ako je kosa suviše suva), pa do krajeva. Staviti najlon-kesu, a potom uviti glavu peškirom…

Maska se drži na kosi najmanje pola sata, a zatim se temeljno ispira toplom vodom, šamponom i balzamom za kosu (on će eliminisati miris). Pošto majonez posjeduje masnu konzistenciju, ispiranje će trajati malo duže. Masku sa majonezom koristiti najmanje jednom nedjeljno, a kod veoma suve i oštećene kose – 2-3 puta nedjeljno.

Najjednostavniji, a pri tome efikasan i djelotvoran recept je: obilno nanijeti majonez na kosu, umotati glavu i držati ga 1,5-2 sata..Nakon toga masku isprati šamponom i balzamom.

Već poslije par upotreba vaša kosa će vam biti zahvalna, a vi ćete na kosi primijetiti nevjerovatnu, pozitivnu promjenu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

PODGORICA: Sjutra regionalna modna smotra ,,Modni mostovi Balkana”

Petak, 26.06.2026 | 18:27

U Podgorici će sjutra na platou kod Dvorca Petrovića biti održana regionalna modna manifestacija ,,Modni mostovi Balkana”. Riječ je o događaju koji okuplja istaknute dizajnere iz šest zemalja regiona. Publika će imati priliku da vidi šest revija renomiranih autora: Kaja Hrovat (Slovenija), Ivica Skoko (Hrvatska), Dragana Ognjenović (Srbija), HAAD (BiH), Nikola Petrovski (Sjeverna Makedonija) i Nataša Pejović (Crna Gora).

Podgoričanka po glasovima publike iz čitavog svijeta trenutno najljepša na takmičenju Miss Summer World 2026.

Subota, 16.05.2026 | 16:47

Miss Summer World 2026 Albania je međunarodno takmičenje ljepote koje se održava u Albaniji od 11. do 18. maja 2026. godine. Ovaj prestižni događaj okuplja učesnice iz mnogih zemalja svijeta sa ciljem promocije ljepote, kulture, elegancije i turizma Albanije.

Vesna de Vinča: Crnogorska misica je čudesna i izuzetna

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 14:04

Vesna de Vinča, vlasnica agencije Miss Monte – koja posjeduje licencu za zvaničan izbor za mis Crne Gore, oglasila se nakon prošlonedjeljenog krunisanja Maše Vukićević.

Miss Crne Gore Maša Vukićević za Kolektiv.me: Kruna je simbol odgovornosti i prilike da inspirišem druge

Četvrtak, 30.04.2026 | 14:34

Novoizabrana Miss Crne Gore Maša Vukićević još sabira utiske nakon pobjede, ističući da joj titula donosi i veliku odgovornost, ali i priliku da svojim primjerom inspiriše mlade.

Sa Cetinja do svjetske scene: Maša Vukićević nova Miss Crne Gore

Četvrtak, 30.04.2026 | 13:37

Maša Vukićević sa Cetinja sinoć je izabrana za novu Miss Crne Gore i ona će našu zemlju predstavljati na izboru za miss svijeta u Vijetnamu. Vukićević je svoje prve utiske nakon proglašenja pobjede podijelila sa ekipom medijske agencije Media Biro.

Siner nadigrao Štrufa za polufinale, među četiri i Koko Gof

Utorak, 07.07.2026 | 17:55

Maksimalnom pobjedom u tri seta protiv Njemca Jana-Lenarda Štrufa - 7:5, 7:6, 6:3, prvi teniser svijeta Janik Siner plasirao se u polufinale Vimbldona i samo ga dva koraka dijele od odbrane titule.   

Vučić: Na vlast došli isti ili još gori od predstavnika Đukanovićevog režima

Utorak, 07.07.2026 | 17:43

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić ocijenio je da je rasprava o statusu srpskog jezika u Crnoj Gori bila očekivana, navodeći da ga razvoj događaja nije iznenadio.

Spajić: Zajedno do istorijskog cilja

Utorak, 07.07.2026 | 16:44

Pozdravljamo odluku praktično svih poslanika Skupštine Crne Gore da pokrenu proces izmjene Ustava, izmjene koja je jedna od posljednjih u nizu pregovora sa EU, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Perić: Gdje je logika da se Skupština ne pita o brisanju Radosava Ljumovića iz naziva Narodne biblioteke?

Utorak, 07.07.2026 | 15:55

Predsjednik Skupštine Glavnog grada Srđan Perić saopštio je, u razgovoru za Media Biro, da je u ponedjeljak tražio od Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“ dostavljanje kompletne dokumentacije u vezi sa odlukom o brisanju Radosava Ljumovića iz naziva te gradske ustanove.  

Tonali novi fudbaler Totenhema

Utorak, 07.07.2026 | 18:35

Ukupna vrijednost mogla bi da dostigne 100 miliona funti, što predstavlja novi rekord londonskog kluba.

Ronaldo: Portugal je prije Kristijana imao nula trofeja

Utorak, 07.07.2026 | 18:24

Kristijano Ronaldo sinoć je odigrao posljednju utakmicu na Svjetskom prvenstvu u karijeri, pošto je s Portugalom eliminsan od Španije u osmini finala.

Tramp stigao u Tursku, na aerodromu ga lično dočekao Erdogan

Utorak, 07.07.2026 | 18:12

Američki predsjednik Donald Tramp doputovao je u utorak u Ankaru, gdje se održava dvodnevni samit lidera NATO-a. Na aerodromu Esenboga dočekao ga je turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan, što odmah signalizira izuzetnu važnost ove posjete.

Crna Gora zabilježila rast SDI, ali u posljednjih pet godina nedostaju produktivne investicije

Utorak, 07.07.2026 | 17:23

Crna Gora je od 2015. do 2025. godine zabilježila značajan priliv stranih direktnih investicija (SDI), ali je u posljednjih pet godina uočljiv nedostatak produktivnih investicija koje stvaraju dugoročnu dodatnu vrijednost za crnogorsku ekonomiju i društvo.  

Zirojević pitao Markovića je li Popović vršila protivzakonit uticaj, tužilac kazao da to nije nadležnost parlamenta

Utorak, 07.07.2026 | 17:11

Vrhovni državni tužilac Milorad Marković kazao je da nije nadležnost parlamenta da pokreće i preispituje slučajeve.

Ćulafić: Novom kampanjom nastavljamo borbu protiv prekomjerne upotrebe plastičnih kesa

Utorak, 07.07.2026 | 16:23

Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera i Fond za zaštitu životne sredine, u saradnji sa agencijom Digital Dab, održali su konferenciju za medije povodom nacionalne kampanje čiji je slogan „Nisam znao, nisam znala“, a koja ima za cilj podizanje svijesti građana o štetnosti upotrebe plastičnih kesa, smanjenje njihove upotrebe i podsticanje građana da svakodnevne navike zamijene održivim alternativama.