Subota, 04.05.2024 | 13:17
IZVOR: cdm.me/Dan

Šćekić: Crna Gora ne treba da podrži rezoluciju o Srebrenici u UN-u

Potpredsjednik Vlade i ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić saopštio je da Socijalistička narodna partija, čiji je on potpredsjednik, smatra da ne bi bilo dobro da Crna Gora u Ujedinjenim nacijama podrži rezoluciju o Srebrenici jer to može dodatno podići tenzije u čitavom regionu, pa i u Crnoj Gori.




Foto: Vlada Crne Gore/Đorđe Cmiljanić

On je u izjavi za Dan rekao da će on glasati protiv ako platforma o glasanju u Ujedinjenim nacijama bude na dnevnom redu Vlade.

“Socijalistička narodna partija ima svoj stav, koji smo već iznijeli u parlamentu prije tri godine, kada je bilo govora o sličnoj temi. Naš stav je jasan. Mi smo protiv svih zločina i za to da se osude svi zločini, bez obzira sa koje strane dolaze. Ipak, ne možemo dozvoliti da se bilo koji narod naziva genocidnim i da se na taj način stigmatizuje, odnosno da od jednog naroda generalno pravimo neku nepoželjnu sliku u svijetu”, istakao jeŠćekić.

On naglašava da bi SNP ovako reagovao i da je u pitanju neki drugi narod.

“Prosto, nećemo dozvoliti da bilo koji narod u ovom momentu nazivamo genocidnim. Mislimo da ovo nije momenat i da uopšte nije trebalo stavljati tu temu na dnevni red. Našem regionu je potrebna neka nova atmosfera i komunikacija koja vodi u pravcu prevazilaženja granica. Potreban nam je brži protok robe i usluga, ono što je životna egzistencija i napredak svih ekonomija u regionu. Nije nam potrebno otvaranje tema koje treba da su iza nas i koje proizvode tenzije među narodima. U sve poštovanje državne politike prema susjedima i prema međunarodnoj zajednici, smatramo da treba da imamo dobre odnose sa svima u regionu. To podrazumijeva i da ne treba određenim izjavama i stavovima da remetimo te odnose”, rekao je Šćekić.

On naglašava da ni u kom slučaju ne treba remetiti nacionalna osjećanja bilo kojeg građanina koji se nacionalno izjašnjava kao Srbin, Bošnjak, Hrvat, Albanac…

“Prosto moramo da vodimo računa o tim stvarima i da razmišljamo o ekonomiji, socijalno odgovornom ponašanju, kako stvoriti bolje uslove za život našim građanima, kako prevazići trodecenijsko loše nasleđe, počev od tih ružnih vremena kada su počinjeni ti zločini. Rezolucija sama po sebi jeste otvaranje jedne teme koja proizvodi tenziju među raznim narodima. Ona jednostavno ne može da poboljša te odnose, samo može da ih pogorša. Jednostavno, ja sam iznenađen da se u ovom momentu i u Ujedinjenim nacijama ili bilo gdje drugo otvara ovakva tema”, zaključio je Šćekić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Janović: Ako šef ANB-a NE BUDE radio po ZAKONU, očekujem da bude SMIJENJEN

Petak, 25.07.2025 | 22:02

Od šefa ANB-a Ivice Janovića očekujem da radi po zakonu, po svom procedurama i pravilima, kazao je poslanik Pokreta Evropa sad Tonći Janović.

Janović: Ko potencira nacionalne teme, NE MOŽE BITI PARTNER PES-u; što da NE DOĐE do rekonstrukcije Vlade

Petak, 25.07.2025 | 20:12

Ko bude potencirao nacionalne teme, pitanje radikalizma i revizionizma, apsolutno ne može biti partner Pokretu Evropa sad, saopštio je poslanik PES-a Tonći Janović.

Satler: Međustranački dijalog i saradnja u INTERESU građana isplati se i približava Crnu Goru EU

Petak, 25.07.2025 | 19:44

Skupština Crne Gore usvojila je danas sveobuhvatan paket izbornih reformi, koje uključuju uvođenje jedinstvenog datuma za održavanje svih lokalnih izbora i obaveznu zastupljenost žena od najmanje 40 odsto na izbornim listama.

Kos: KONSEZUS o IZBORNOJ REFORMI otvara vrata EU za Crnu Goru

Petak, 25.07.2025 | 19:37

Evropska komesarka za proširenje Marta Kos pozdravila je postignuti politički konsenzus u Crnoj Gori o ključnim elementima izborne reforme, uključujući odluku da se svi izbori održavaju u jednom danu, ocjenjujući to kao značajan korak ka zatvaranju pregovaračkih poglavlja do kraja 2026. godine.

Ivanović: Objedinjavanjem izbora u jednom danu RELAKSIRAMO političke okolnosti

Petak, 25.07.2025 | 18:51

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović kazao je da raduje današnje usvajanje seta izbornih zakona kojim se tretiraju najvažnije manjkavosti dosadašnjih izbora

Mars ulazi u Vagu - Tri horoskopska znaka mijenjaju ŽIVOT iz korijena do 22. septembra

Petak, 25.07.2025 | 08:07

Mars, planeta akcije, koju astrolozi nazivaju i gospodarem rata, ulazi u Vagu 6. avgusta i tu će ostati do 22. septembra. Ovakva planetarna pozicija donosi odličan period za Vage, Vodolije i Blizance. Neće prijati Jarčevima, Rakovima i Ovnovima.

Spajić: U ponedjeljak Dan žalosti u znak poštovanja prema IZGUBLJENIM životima u TRAGEDIJAMA koje su se dogodile prethodnih dana

Petak, 25.07.2025 | 12:56

Ponedjeljak, 28. jul proglašen je Danom žalosti u znak poštovanja prema izgubljenim životima u nizu tragedija koje su se prethodnih dana dogodile u našoj zemlji, saopštio je premijer Milojko Spajić na društvenoj mreži X.

Na putu Nikšić – Žabljak PREVRNUO se kamion, POVRIJEĐEN VOZAČ

Petak, 25.07.2025 | 15:07

Na magistralnom putu Nikšić-Žabljak, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj se prevrnuo kamion, objavljeno je na Viber grupi Patrola CG.

Milatović: Zabrinjava plan da se lokalni izbori održe u junu 2027. u jeku ljetnje turističke sezone

Petak, 25.07.2025 | 11:27

Još u februaru ove godine pozvao sam Vladu da predstavi jasan i odgovoran plan za oporavak turizma, jednog od najvažnijih stubova naše ekonomije. Umjesto toga, svjedočimo lošim i nepromišljenim potezima: od netransparentnog zakupa plaža do kašnjenja u realizaciji ključnih infrastrukturnih radova, saopštio je predsjednika Crne Gore Jakov Milatović.

Evo kako vam MAGNEZIJUM može pomoći u borbi protiv NESANICE

Petak, 25.07.2025 | 08:22

Prirodni mineral koji umiruje nervni sistem i poboljšava kvalitet sna.

Janović: Ako šef ANB-a NE BUDE radio po ZAKONU, očekujem da bude SMIJENJEN

Petak, 25.07.2025 | 22:02

Od šefa ANB-a Ivice Janovića očekujem da radi po zakonu, po svom procedurama i pravilima, kazao je poslanik Pokreta Evropa sad Tonći Janović.

Koliko KOŠTA ŽELJA? Turisti dnevno ubace HILJADE EURA u Fontanu di Trevi u Rimu

Petak, 25.07.2025 | 21:56

Fontana di Trevi, jedan od najprepoznatljivijih simbola Rima i remek-djelo barokne arhitekture, svakodnevno privlači hiljade turista.

Kako da tvrda breskva preko noći postane SAVRŠENO SOČNA

Petak, 25.07.2025 | 21:37

Ljetnje voće je pravo zadovoljstvo, ali ništa ne razočara kao breskva koja spolja izgleda savršeno, a iznutra je tvrda i kiselkasta. Srećom, postoji jednostavan trik koji će vam pomoći da tvrde breskve postanu mekane i slatke – i to za samo 24 sata!

Dedivanović popravila LIČNI REKORD za tri sekunde

Petak, 25.07.2025 | 21:03

Crnogorska plivačica Iskra Dedivanović za tri sekunde popravila je lični rekord na 100 metara slobodno.

TANKA je kao KONAC: Naučnici OTKRILI NAJMANJU zmiju na svijetu

Petak, 25.07.2025 | 20:33

Najmanja zmija na svijetu ponovo je otkrivena na Barbadosu , 20 godina nakon što je posljednji put viđena.

Nova Netflixova TRILER serija uspjela je ujediniti i publiku i kritičare: Najgledanija je na svijetu (VIDEO)

Petak, 25.07.2025 | 20:21

Netflix je ovog ljeta u prilično dobrom nizu. 

Janović: Ko potencira nacionalne teme, NE MOŽE BITI PARTNER PES-u; što da NE DOĐE do rekonstrukcije Vlade

Petak, 25.07.2025 | 20:12

Ko bude potencirao nacionalne teme, pitanje radikalizma i revizionizma, apsolutno ne može biti partner Pokretu Evropa sad, saopštio je poslanik PES-a Tonći Janović.

SAVJET automehaničara ODUŠEVIO tiktokere: Kako da RASHLADITE auto za par sekundi?

Petak, 25.07.2025 | 20:05

Njegov savjet je oduševio Tiktokere i video je ubrzo postao viralan.

Zategnite BORE OKO OČIJU prirodnom domaćom kremom: Vratite licu MLADALAČKI SJAJ

Petak, 25.07.2025 | 19:57

Koža oko očiju je najosjetljivija i prva pokazuje znakove starenja.

Kos: KONSEZUS o IZBORNOJ REFORMI otvara vrata EU za Crnu Goru

Petak, 25.07.2025 | 19:37

Evropska komesarka za proširenje Marta Kos pozdravila je postignuti politički konsenzus u Crnoj Gori o ključnim elementima izborne reforme, uključujući odluku da se svi izbori održavaju u jednom danu, ocjenjujući to kao značajan korak ka zatvaranju pregovaračkih poglavlja do kraja 2026. godine.