Srijeda, 12.06.2024 | 11:37
IZVOR: kolektiv.me

UP - Službenici policije u Podgorici procesuirali 13 osoba zbog krađa

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“, Odjeljenja bezbjednosti Podgorica, su preduzimajući mjere i radnje na rasvijetljavanju imovinskih delikata, procesuirali 13 osoba zbog sumnje da su izvršili krivična djela iz oblasti imovinskog kriminaliteta, saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: Ilustracija, Pixabay

"Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su podnijeli krivičnu prijavu protiv R.I. (45) stranog državljanina, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo krađa. On je kroz otvoren prozor ušao u prostorije koje koristi oštećeni, a koje se nalaze u sklopu jedne srednje škole i tom prilikom otuđio garderobu i ručni sat koji pripadaju oštećenom. Policija je identifikovala i locirala lice i oštećenom vratila ručni sat. Policija je preduzimajući mjere i radnje iz svoje nadležnosti identifikovala i lišila slobode F.M. (25) zbog sumnje da je počinio krivično djelo krađa, na štetu jednog privrednog društva iz Podgorice koje se bavi građevinskim radovima. F.M. je fizičkom snagom odvalio metalnu žicu od armaturne ograde i tom prilikom  iz zgrade i sa gradilišta otuđio dva bunta instalacionih kablova, kao i instalacioni kabl, mikser za beton i brusilicu ukupne vrijednosti oko 4 385 eura. Protiv njega je podnijeta krivična prijava Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici".

Kako su naveli iz UP, zbog sumnje da su izvršili krivično djelo krađa, na štetu jednog maloprodajnog objekta u Podgorici, policijski službenici podnijeli su krivičnu prijavu protiv lica S.K (27) i D.Đ. (47).

"Oni su iskoristili nepažnju zaposlenih i uspjeli da otuđe više kozmetičkih artikala u vrijednosti blizu 200 eura. Intenzivnim radom na terenu, policija je rasvijetlila 10 krivičnih djela teška krađa izvršenih na štetu građana Podgorice, i identifikovala i lišila slobode lice B.D. (29). Kako se sumnja on je u periodu od aprila pa do početka juna ove godine, na području Glavnog grada, koristeći podesni alat, obio više putničkih motornih vozila, poslovnih objekata i pomoćnih objekata, iz kojih je otuđivao novac i razni alat koji je prodavao NN licima a novac stečen od prodaje koristio za svoje lične potrebe. On je uz krivičnu prijavu predat Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, na dalju nadležnost".

Brzom razmjenom operativnih podataka, kako su naveli UP, policija je došla do saznanja da je lice S.I (33) od oštećenog u naselju Rogami iz dvorišta kuće otuđio naponski kabl koje je kasnije prodao za novac. Protiv njega je podnijeta krivična prijava Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici zbog sumnje da je izvršio krivično djelo krađa.

"Službenici Jedinice za suzbijanje krađa i teških krađa rasvijetili su dva djela krađa na štetu dva lica. Oni su podnijeli krivičnu prijavu protiv lica M.R. (22) zbog sumnje da je izvršila krivično djelo krađa, na štetu jednog lica, tako što je koristeći nepažnu oštećene, od nje otuđila novčanik sa 500 eura novca i ličnim dokumentima, koje je kasnije odbacila od sebe. Takođe, početkom juna, pronađen je i lišen slobode S.Z. (22) i protiv njega je podnijeta kriivčna prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo krađa. On je u jednom ugostiteljskom objektu, koristeći nepažnju zaposlenog, otuđio novac u iznosu od 1200 e, koji je kasnije potrošio za lične potrebe. Zbog postojanja sumnje da je iz jednog putničkog motornog vozila otuđio od oštećene zlatni medaljon, lišen je slobode S.M.(40) i protiv njega je podnijeta krivična osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici za krivično djelo krađa. Policija je pronašla otuđeni predmet i isti vratila oštećenoj. Policija u Podgorici je lišila slobode dva lica koja su počinila štetu preduzećima u većinskom državnom vlasništvu. Naime, protiv A.M.(26) i E.F.(27) je podnijeta krivična prijava Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici zbog sumnje da su počinili dva krivična djela teška krađa na štetu  Željezničkog prevoza Crne Gore i Željezničke infrastrukture Crne Gore. Oni su sa voza parkiranog u depou za održavanje vozova demontirali djelove i električne kablove koji su vlasništvo Železničkog prevoza CG dok su sa jednog od stubova demontirali dvije nadzorne kamere u vlasništvu Željezničke infrastrukture CG koje su pronađene i biće vraćene predstavniku oštećenog privrednog društva", dodali su iz UP.

Službenici Jedinice za suzbijanje krivičnih djela u vezi sa motornim vozilima, su u toku maja i juna intenzivno radili na suzbijanju krađe motornih vozila i procesuirali više lica, a vozila pronašli i vratili građanima.

"Po ovom osnovu, službenici policije su lišili slobode stranog državljanina S.P. (37) i protiv njega podnijeli krivičnu prijavu zbog sumnje da je izvršio krivično djelo oduzimanje motornog vozila, na način što je sa parking prostora aerodroma Golubovci otuđio putničko motorno vozilo marke Audi, podgoričkih registarskih oznaka, koje je bilo otključano u tom momentu, nakon čega se uputio u nepoznatom pravcu. Koordinacijom službenika policije, on je od strane službenika na aerodromu Tivat kontrolisan i lišen slobode, a potom i predat policiji u Podgorici na dalju nadležnost, dok je predmetno vozilo oduzeto i vraćeno oštećenom. Osim toga, policija je identifikovala i lišila slobode lice R.Đ. (37) i protiv njega podnijela krivičnu prijavu Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici zbog sumnje da je izvršio krivično djelo oduzimanje motornog vozila, tako što je iz dvorišta kuće oštećenog lica otuđio putničko motorno vozilo koje je tom prilikom bilo otključano i sa ključem u bravi. Postupajući po prijavi, službenici policije su u kratkom roku pronašli vozilo i isto vratili oštećenoj", zakjljučeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Budva: Uhapšena dva državljanina Srbije, zaplijenjeni marihuana, kokain i novac

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:48

Budvanska policija u ciljanim kontrolama ugostiteljskih objekata i operativno interesantnih osoba uhapsila je dva državljanina Srbije, dok su protiv još jednog podnijete prekršajne prijave zbog zloupotrebe droga. Tokom akcije zaplijenjeno je oko 200 grama marihuane, sedam pakovanja kokaina, vaga za precizno mjerenje i 1.320 eura za koje se sumnja da potiču od prodaje narkotika.

Na ulazak u Crnu Goru čeka se i do 10 sati

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:18

Zbog višesatnih kolona vozila prema graničnom prelazu Karasovići gdje se na prelazak u Crnu Goru čeka i do deset sati, gradonačelnik Opštine Konavle Božo Lasić aktivirao je u nedjelju Stožer Civilne zaštite, te ocijenio da su Konavle "praktički paralizovane", prenosi Hrvatska radio-televizija.

Crnogorski učenici prvi put predstavljaju državu na IOAI 2026

Nedjelja, 02.08.2026 | 12:44

Državna sekretarka Tatjana Ćalasan, pozdravila je na polasku crnogorski tim, koji putuje na IOAI 2026. Od sutra će Astana (Kazahstan) biće centar svjetske AI scene, a Crna Gora prvi put ima svoje predstavnike na Međunarodnoj olimpijadi iz vještačke inteligencije (IOAI 2026), saopštili su iz Ministartsva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

Pojačane kontrole motociklista u Podgorici: Uhapšeno osam osoba, oduzeto 17 motocikala i jedan kvad

Nedjelja, 02.08.2026 | 12:10

Osam osoba uhapšeno je tokom pojačane kontrole motociklista koju su policijski službenici sproveli u Podgorici u noći između 1. i 2. avgusta, saopšteno je iz Uprave policije.

Mujović povodom 150 godina od Bitke na Fundini: Spomenik je vašega junaštva Crna Gora i njena sloboda

Nedjelja, 02.08.2026 | 11:52

Povodom obilježavanja 150 godina od Bitke na Fundini, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović položio je vijenac na spomen-obilježje herojima ove slavne bitke u fundinskom zaseoku Rašovići, u Kučima, saopštili su iz Glavnog grada.

Nedjelja ipak radna za neke trgovce – zatvoreno 118 objekata, kazne skoro 90.000 eura

Nedjelja, 02.08.2026 | 08:10

Iako je zakon propisao da je nedjelja neradni dan u trgovini, zloupotreba ima, tvrde u Privrednoj komori. Da je ipak radni dan u pojedinim, potvrđuju i u Tržišnoj inspekciji. Glavna inspektorka Marina Radulović za RTCG saopštila je da su od 1. jula kontrolisali preko 120 objekata i u gotovo istom broju utvrdili nepravilnosti i zatvorili maloprodajne objekte. Izrekli su skoro 90.000 eura kazni.

Zečević okuplja tim: Marko Milačić kandidat za državnog sekretara

Nedjelja, 02.08.2026 | 08:44

Predsjednik Prave Crne Gore Marko Milačić biće u timu novog ministra saobraćaja Radoša Zečevića. Tu je Danu potvrdio Zečević, koji je kazao da ove sedmice treba da sjednu i da se dogovore oko toga ko će biti raspoređen na značajnim pozicijama u tom resoru.

Adžić na pragu Kaljarija

Nedjelja, 02.08.2026 | 09:33

Poslije dvije sezone u kojima je u Juventusu bio "zakucan" za klupu, Vasilije Adžić će konačno imati veliku minutažu u Seriji A.

Tramp otkazuje napade na Iran pod uslovom da se brzo postigne dogovor; Arakči: Zemlje u regionu treba da budu oprezne kada staju na stranu SAD

Nedjelja, 02.08.2026 | 08:25

Američki predsjednik Donald Tramp saopštio je da otkazuje napade na Iran pod uslovom da se brzo postigne dogovor. Teheran poručuje da zemlje u regionu treba da budu oprezne kada staju na stranu Amerike.

Stigao i najbolji igrač Mundijala: Rodri uživa u Crnoj Gori (FOTO)

Nedjelja, 02.08.2026 | 09:46

Brojnim zvijezdama sporta i šou biznisa koje su odabrale Crnu Goru za odmor pridružio se i najbolji fudbaler Svjetskog prvenstva, Rodrigo Ernandes.

Ljekar otkriva zašto porcija pomfrita na plaži nije nužno loš izbor tokom velikih vrućina

Nedjelja, 02.08.2026 | 15:23

Pročitajte...

ChatGPT pokreće novi program: Samo odabrani dobijaju besplatan pristup

Nedjelja, 02.08.2026 | 15:15

Program će početi sa 10.000 učesnika ovog ljeta i proširiće se na 100.000 do 2027. godine

Budva: Uhapšena dva državljanina Srbije, zaplijenjeni marihuana, kokain i novac

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:48

Budvanska policija u ciljanim kontrolama ugostiteljskih objekata i operativno interesantnih osoba uhapsila je dva državljanina Srbije, dok su protiv još jednog podnijete prekršajne prijave zbog zloupotrebe droga. Tokom akcije zaplijenjeno je oko 200 grama marihuane, sedam pakovanja kokaina, vaga za precizno mjerenje i 1.320 eura za koje se sumnja da potiču od prodaje narkotika.

Bez rerne i jaja: Ljetnji tiramisu s kajsijama gotov za 15 minuta

Nedjelja, 02.08.2026 | 15:07

Vreli ljetni dani traže lagane poslastice koje se pripremaju brzo, bez uključivanja rerne i dugog stajanja u kuhinji. Upravo zato tiramisu s kajsijama može biti savršen izbor – zadržava kremastu teksturu čuvenog italijanskog deserta, ali dobija potpuno novo, osvježavajuće lice zahvaljujući jednom od najljepših sezonskih plodova.

Na ulazak u Crnu Goru čeka se i do 10 sati

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:18

Zbog višesatnih kolona vozila prema graničnom prelazu Karasovići gdje se na prelazak u Crnu Goru čeka i do deset sati, gradonačelnik Opštine Konavle Božo Lasić aktivirao je u nedjelju Stožer Civilne zaštite, te ocijenio da su Konavle "praktički paralizovane", prenosi Hrvatska radio-televizija.

Trik koji rashlađuje spavaću sobu noću za 5 minuta i to bez klime

Nedjelja, 02.08.2026 | 15:00

Ako se tokom noći borite s vrućinom i teško zaspite, naročito kada dnevne temperature prelaze 30 stepeni, a ni u večernjim satima ne donose pravo osvježenje, postoji jednostavan trik koji može pomoći da rashladite spavaću sobu za svega nekoliko minuta – i to bez dodatnih troškova.

Kordić u Baru: Rast turističkog prometa potvrđuje uspješnu sezonu i sve kvalitetniju ponudu

Nedjelja, 02.08.2026 | 12:57

Ministarka turizma Simonida Kordić boravila je u radnoj posjeti opštini Bar, gdje je obišla turističke i kulturno-istorijske lokalitete, kao i hotele. 

Crnogorski učenici prvi put predstavljaju državu na IOAI 2026

Nedjelja, 02.08.2026 | 12:44

Državna sekretarka Tatjana Ćalasan, pozdravila je na polasku crnogorski tim, koji putuje na IOAI 2026. Od sutra će Astana (Kazahstan) biće centar svjetske AI scene, a Crna Gora prvi put ima svoje predstavnike na Međunarodnoj olimpijadi iz vještačke inteligencije (IOAI 2026), saopštili su iz Ministartsva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

Pojačane kontrole motociklista u Podgorici: Uhapšeno osam osoba, oduzeto 17 motocikala i jedan kvad

Nedjelja, 02.08.2026 | 12:10

Osam osoba uhapšeno je tokom pojačane kontrole motociklista koju su policijski službenici sproveli u Podgorici u noći između 1. i 2. avgusta, saopšteno je iz Uprave policije.

Mujović povodom 150 godina od Bitke na Fundini: Spomenik je vašega junaštva Crna Gora i njena sloboda

Nedjelja, 02.08.2026 | 11:52

Povodom obilježavanja 150 godina od Bitke na Fundini, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović položio je vijenac na spomen-obilježje herojima ove slavne bitke u fundinskom zaseoku Rašovići, u Kučima, saopštili su iz Glavnog grada.