Četvrtak, 25.07.2024 | 10:58
IZVOR: rtcg.me/ortalanalitika.me

Rakčević: Glavni grad SJUTRA PREUZIMA ŽRK Budućnost

Crni dani za najveći crnogorski klub se bliže kraju, jer će ŽRK Budućnost ponovo postati vlasništvo Glavnog grada




Foto: YouTube screenshot/Služba za odnose s javnošću Glavnog grada, arhiva

Iako su odbornici Skupštine Podgorice juče izglasali skraćenje mandata, sjutra će se pojaviti u istoj sali samo da bi glasali o jednoj tački dnevnog reda - preuzimanju  ŽRK "Budućnost".

To je za Portal RTCG potvrdio zamjenik gradonačelnice Olivere Injac, Luka Rakčević.

"To što je Skupština u tehničkom mandatu nas ne sprječava da radimo, kao što nije ni državni Parlament, ali ni ranije sazive Skupštine Glavnog grada. Za sjutra je zakazana sjednica sa jedinom tačkom - preuzimanje ŽRK i to će proći jednoglasno", istakao je Rakčević.

Povratkom Glavnog grada u upravljačku strukturu poslije više od dvije decenije, Budućnost će ugasiti finansijski požar koji je nastao izlaskom generalnog sponzora, kompanije "Bemax".

U jednom trenutku je bilo upitno i postojanje kluba, ali će promjenom vlasništva to biti riješeno a klub će učestvovati i u Ligi šampiona, iako je i to bilo pod velom magle.

Glavni grad je u Budžetu za 2024. godinu namijenio 500.000 eura za dvostrukog prvaka Evrope, ali po zakonu nije smio da mu prebaci taj novac, jer to može da radi samo sa klubovima čiji je osnivač.

Promjenom vlasništva ta barijera će biti riješena, pa će tih pola miliona eura pripasti klubu. Jasno je, ipak, da je to malo za cijelu sezonu, zbog čega će biti potrebna pomoć sponzora, ali i Vlade Crne Gore ili državnih firmi.

Za te priče ima vremena, sada je samo važno da Glavni grad što ranije preuzme klub i spriječi osipanje ekipe.

Valerija Kirdjaševa je otišla u Gloriju iz Bistrice, a Aisatu Kujate u Rapid iz Bukurešta a da nikada nisu ni stigle do Podgorice. Papire je uzela i Đurđina Jauković, tako da bar ove sezone neće biti ništa od njenog drugog mandata u klubu u kojem je rasla.

Igračice iz Crne Gore su prije nekoliko dana samoinicijativno počele pripreme, čiji je start prvobitno bio zakazan za 19. jul na Jahorini, a danas bi trebalo da dođe i Bojana Popović.

Pitanje je, međutim, da li će šefica stručnog štaba ostati ili će i ona uzeti papire i sačekati ponudu iz inostranstva.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mariji Mikić nakon operacije STROGO ZABRANJENA jedna stvar

Petak, 01.08.2025 | 15:56

Zahvalila se svima na podršci!

Kabinet predsjednika: Đeljošaj PRIJETIO Milatoviću, obaviještena policija, SMIJENITI ga bez odlaganja

Petak, 01.08.2025 | 20:50

Kabinet predsjednika Crne Gore obavještava javnost da je potpredsjednik Vlade i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj uputio niz prijetnji i neprimjerenih poruka predsjedniku Crne Gore Jakovu Milatoviću, neposredno nakon što je saopšteno da je predsjednik vratio Zakon o porezu na nepokretnosti Skupštini na ponovno odlučivanje, uz jasnu i obrazloženu pravnu argumentaciju.

Novak Đoković POTVRDIO da postaje vlasnik fudbalskog kluba

Petak, 01.08.2025 | 20:09

Teniser Novak Đoković postaje jedan od vlasnika poznatog fudbalskog kluba Le Man, koji se trenutno takmiči u Ligi 2.

Đeljošaj: NEISTINA da sam prijetio Milatoviću, objaviću prepisku ako se ne izvini

Petak, 01.08.2025 | 21:23

Potpredsjednik Vlade i i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj sa indignacijom odbacuje kao grubu neistinu objavu slučajnog predsjednika Jakova Milatovića koji ga je optužio da mu je uputio niz prijetnji i neprimjerenih poruka neposredno nakon što je saopšteno da je predsjednik vratio Zakon o porezu na nepokretnosti Skupštini na ponovno odlučivanje, uz jasnu i obrazloženu pravnu argumentaciju.

Mujović: Izmjenom režima saobraćaja do BOLJE protočnosti saobraćaja u centru grada

Petak, 01.08.2025 | 18:07

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović istakao je da su izmjene režima saobraćaja u Njegoševoj ulici i uklanjanje obilježenih parking mjesta na Bulevaru Ivana Crnojevića još jedan konkretan korak ka unapređenju protočnosti saobraćaja u centru grada, u skladu sa prethodno datim obećanjima, saopšteno je iz Glavnog grada.

Tanja Savić u LOŠEM zdravstvenom stanju - Pjevačica OTKAZALA nastup! (FOTO

Subota, 02.08.2025 | 15:47

Čak ni infuzija nije pomogla.  

Mikijelj: Zaštićena MORSKA područja su od strateške VAŽNOSTI za primorje

Subota, 02.08.2025 | 15:29

Direktor Javnog preduzeća za uoravljanje morskim dobrom, Mladen Mikijelj, je kao konkretne rezultate naveo to što ima pet zaštićenih parkova i spomenika prirode, 20 zaštićenih plaža te rezervat prirode Tivatska Solila.

Šaranović: Bezbjednost prioritet koji ne trpi KOMPROMISE

Subota, 02.08.2025 | 15:17

Bezbjednost je prioritet koji ne trpi kompromise, poručio je ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović, dodajući da aktuelni menadžment tog resora pokazuje da se kroz neselektivnost postižu mjerljivi rezultati.

Astrološka prognoza za PRVI VIKEND u augustu - Spremite se za EMOTIVNE promjene i nova iskustva

Subota, 02.08.2025 | 15:07

Prvi vikend u augustu donosi energiju zatvaranja jednog emocionalnog kruga i otvaranja prema novim iskustvima. Dok će neki znakovi vikend iskoristiti za povlačenje i tišinu, drugi će se naći usred iznenadnih susreta, razgovora i prijelomnih trenutaka.

ODLUKE Vlade Crne Gore donijete na telefonskoj sjednici

Subota, 02.08.2025 | 14:33

Vlada je 2. avgusta 2025. godine na telefonskoj sjednici, na osnovu pribavljenih saglasnosti većine članova, odlučila o:

Otkriveni prvi detalji - Ovo je Škodin karavan čija se premijera iščekuje

Subota, 02.08.2025 | 12:43

Škoda otkriva prve detalje koncept automobila Vision O čija će premijera biti održana u Minhenu početkom septembra.

"FASHION BANG" – Nova modna dimenzija u Crnoj Gori

Subota, 02.08.2025 | 12:18

Kotor će ovog avgusta postati epicentar modne elegancije i kreativnosti! Najavljeno je prvo izdanje modne manifestacije Fashion Bang, koje će se održati 15. i 16. avgusta u starom gradu Kotor.

Mugoša: Spriječeno svjesno planirano usporavanje EU integracionog puta Crne Gore

Subota, 02.08.2025 | 11:16

Spriječeno je svjesno planirano usporavanje EU integracionog puta Crne Gore motivisano uskopartijskim i ideološkim porivima konstituenata većine, naveo je na mreži X šef kluba poslanika SD i predstavnik Evropskog saveza Boris Mugoša.

Spalević: Uložiću energiju, znanje i strast kako bi Budućnost nastavila da raste, pobjeđuje i inspiriše

Subota, 02.08.2025 | 10:27

Fudbalski klub Budućnost od juče ima novog predsjednika - prvi čovjek kluba je Boris Spalević, koji je na toj poziciji naslijedio Boška Kovačevića.

Borovinić Bojović sa odbornicima odala počast junacima Boja na Fundini

Subota, 02.08.2025 | 10:10

Predsjednica Skupštine Glavnog grada, dr Jelena Borovinić Bojović, zajedno sa odbornicom Ivanom Mašković i odbornikom Goranom Milićem položila je vijenac na spomen-obilježje na Fundini, u znak zahvalnosti i poštovanja prema herojima slavnog Boja na Fundini iz 1876. godine.