Petak, 09.08.2024 | 16:21
IZVOR: rtcg.me

Drvoprerađivači traže OSTAVKU Miloša Rajkovića

Vlasnici malih drvoprerađivačkih firmi iz Rožaja i Berana zatražili su danas na protestu u blokadi magistrale u mjestu Kalače ostavku direktora Uprave za sume, Miloša Rajkovića, kao i poništenje tendera 1 za drvo u dubećem stanju.




Rajković; Foto: Uprava za gazdovanje šumama i lovištima Crne Gore

Oni su kazali da je tender aposlutno namješten i da imaju za to dokaze, a ostavku direktora Uprave, osim zbog toga, traže i zbog njegovih neodgovornih nastupa u javnosti i izjava.

“Ovdje je danas oko 25 firmi iz Rožaja i oko 15 firmi iz Berana. Rajković sa tendera i šuma u izjavama prebacuje loptu na opasan teren nekakvog izmišljenog nacionalizma. To su čiste laži, kao sto su laži i da mu je neko prijetio” ,saopstili su učesnici protesta.

Mali drvovpredađivači tvrde i da je direktor Uprave za šume viđen prije raspisivanja tendera u društvu nekih od velikih koncesionara za koje je tender namješten.

“Mi ćemo nastaviti proteste koje smo započeli sve dok se ova dva zahtjeva ne ispune - poništenje tendera i smjena Milosa Rajkovića”, saopšteno je na skupu.

Oni kažu i da to što Rajković nudi sanitar “ako su patriote” neka da patriotama kojima će namjestio tender.

Bura oko tendera i poziva za dodjelu koncesija za drvo u dubećem stanju započela je prije skoro mjesec, kada je tender raspisan, i proširila se na gotovo čitav sjever.

Malo drvoprerađivači dodaju i da Uprava za šume goneći kamione sa pet metara čokova bukovine za ogrijev, i napadajući policiju i šumarske inspektore, pokušava da skrene pažnju sa, kako kažu, dobro osmišljene pljačke stotine hiljada kubika najkvalitetnijeg drveta.

Protest je protekao mirno, a najavljen je i novi vrlo brzo ako zahtjevi drvoprerađivača ne budu ispunjeni.

“Smjena direktora Uprave za sume i poništenje tendera”, ponovili su učesnici protesta.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Kompletan Irak je u mraku: Ministarstvo objavilo da su pogođeni potpunim nestankom struje u državi

Srijeda, 04.03.2026 | 21:21

Kompletan Irak je u mraku danas, a uzrok nestanka struje širom države nije u potpunosti jasan.

MVP poziva crnogorske državljane zainteresovane za evakuaciju da se jave ambasadama i konzulatima

Srijeda, 04.03.2026 | 20:46

Oni su apelovali na crnogorske državljane da do daljnjeg ne putuju u pogođena i bezbjednosno rizična područja.

Milatović upriličio iftar: Ramazan je simbol zajedništva, mira i međusobnog uvažavanja

Srijeda, 04.03.2026 | 19:40

Ramazan je simbol zajedništva, mira i međusobnog uvažavanja, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, koji je večeras upriličio iftar.

Uprava policije: Požar na gradilištu u Botunu podmetnut, policija saslušala 13 osoba i traga za počiniocem

Srijeda, 04.03.2026 | 17:42

Uprava policije saopštila je da traga za osobom osumnjičenom za podmetanje požara na radnoj mašini na gradilištu kolektora u Botunu, a do sada je prikupila obavještenja od 13 osoba, potvrđujući ranije objavu Portala Standard da je požar podmetnut i da nadležni rade na identifikaciji počinioca.

Mujović: Napad na gradilište u Botunu svojevrstan državni udar, inspirisan manipulacijama neodgovornih političkih krugova

Srijeda, 04.03.2026 | 17:25

Napad na gradilište u Botunu svojevrstan je državni udar, inspirisan manipulacijama neodgovornih političkih krugova, kazao je za TV Podgorica gradonačelnik Podgorice Saša Mujović.

Mujović: Napadom na imovinu izvođača radova u Botunu pređena crvena linija

Srijeda, 04.03.2026 | 09:33

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović saopštio je za Portal RTCG da je vandalizmom i napadom na imovinu izvođača radova na postrojenju u Botunu pređena crvena linija.

Botunjani i danas protestuju, Stojanović: Zapaljen bager na gradilištu, obezbjeđenje nije reagovalo

Srijeda, 04.03.2026 | 08:29

Mještani Botuna i jutros su se okupili kod gradilišta sistema za prečišćavanje otpadnih voda u tom zetskom naselju, najavljujući radikalizaciju protesta. Jedan od okupljenih Peđa Stojanović, kazao je za ADRIA TV da je jutros neko zapalio bager na gradilištu, a da ti povodom obezbjeđenje nije reagovalo.

Aco Đukanović nakon pregleda u privatnoj klinici vraćen u pritvor

Srijeda, 04.03.2026 | 10:35

Uhapšeni biznismen Aco Đukanović viđen je sinoć u jednoj privatnoj bolničkoj ustanovi u Podgorici, gdje je doveden u pratnji policije. To je Portalu RTCG potvrđeno iz više izvora.  

Sančez poručio Trampu: Ne možete da igrate ruski rulet sa sudbinom miliona

Srijeda, 04.03.2026 | 10:07

Tenziје između dvije NATO saveznice porasle su nakon što je Sančez osudio američko i izraelsko bombardovanje Irana kao nepromišljeno i nezakonito, a potom zabranio američkim avionima korišćenje pomorskih i vazdušnih baza na jugu Španije za ofanzivu protiv Teherana.

Ministarstvo javnih radova raspisalo tender za izgradnju bazne stanice budućeg ski centra Hajla–Štedim

Srijeda, 04.03.2026 | 09:20

U cilju daljeg razvoja zimskog turizma i jačanja turističke infrastrukture na sjeveru Crne Gore, Ministarstvo javnih radova raspisalo je tender za izradu glavnog projekta i izvođenje radova na izgradnji bazne stanice budućeg ski centra „Hajla–Štedim“.

Vremenska prognoza - ČETVRTAK u znaku ovih temperatura

Srijeda, 04.03.2026 | 21:25

U južnim i centralnim oblastima promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, ali i uslovima ponegdje za kratkotrajnu kišu. 

Ani Ivanović tokom razvoda propao biznis vrijedan tri miliona eura

Srijeda, 04.03.2026 | 21:44

Bivša srbijanska teniserka Ana Ivanović se tokom razvoda od nekadašnjeg nogometaša Bastiana Schweinsteigera suočila i s propadanjem biznisa u koji je uložila tri miliona eura.

Kompletan Irak je u mraku: Ministarstvo objavilo da su pogođeni potpunim nestankom struje u državi

Srijeda, 04.03.2026 | 21:21

Kompletan Irak je u mraku danas, a uzrok nestanka struje širom države nije u potpunosti jasan.

Primorac dobio Jug uprkos lošem startu

Srijeda, 04.03.2026 | 21:49

Minimalna pobjeda vaterpolista Primorca u prvoj utakmici osmine finala Evrokupa.

STEGA: Sada se pokazuje koliko bi bio pogubno za vladavinu prava da je uspio planirani “blickrig”

Srijeda, 04.03.2026 | 20:13

Redakcija za pravo i politički sistem Strategije za evropsku i građansku Crnu Goru (STEGA) izrazila je zadovoljstvo činjenicom da je u javno objavljenom odgovoru Evropske komisije (EK) potvrđen stav STEGE da izmjene dva zakona iz oblasti bezbjednosti nijesu usaglašeni sa EK, posebno u dijelu radno-pravnog statusa zaposlenih.

Lesor bi sredinom marta mogao da se vrati na teren

Srijeda, 04.03.2026 | 20:10

Matijas Lesor bi uskoro mogao da se vrati na teren, nakon pauze od više od godinu zbog povrede skočnog zgloba.

MVP poziva crnogorske državljane zainteresovane za evakuaciju da se jave ambasadama i konzulatima

Srijeda, 04.03.2026 | 20:46

Oni su apelovali na crnogorske državljane da do daljnjeg ne putuju u pogođena i bezbjednosno rizična područja.

Milatović upriličio iftar: Ramazan je simbol zajedništva, mira i međusobnog uvažavanja

Srijeda, 04.03.2026 | 19:40

Ramazan je simbol zajedništva, mira i međusobnog uvažavanja, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, koji je večeras upriličio iftar.

Mikić: EU potvrdila da je Vlada obmanjivala javnost, Zakone o ANB-u i MUP-u povući iz skupštinske procedure

Srijeda, 04.03.2026 | 19:14

Evropska komisija je danas jasno potvrdila ono na šta smo upozoravali, da predloženi Zakon o unutrašnjim poslovima i Zakon o ANB-u nijesu u potpunosti usklađeni sa pravnom tekovinom EU i da njihovo usvajanje nije uslov za ispunjavanje završnih mjerila u okviru Poglavlja 24, saopštio je poslanik Građanskog pokreta URA Zoran Mikić, dodajući da su naši partneri iz EU potvrdili da su Vlada i resorna ministarstva mjesecima obmanjivali crnogorske poslanike i domaću javnost.

Leković odgovorio Nikoliću: Šaranović govorio istinu, zakon usklađivan sa Evropskom komisijom

Srijeda, 04.03.2026 | 19:11

Poslanik Demokrata Momčilo Leković reagovao je na navode Andrije Nikolića(DPS), poručujući da je ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović iznio tačne informacije i da su predloženi amandmani rezultat višemjesečnog usaglašavanja sa nadležnim direktoratima Evropske komisije. Kako je naveo, dio zakona koji se odnosi na zaštitu podataka biće dodatno usklađen kroz izmjene nakon usvajanja.