Subota, 10.08.2024 | 09:56
IZVOR: b92.net

Naprsla je šoferšajbna vašeg automobila? Popravite je sami uz ovih SEDAM KORAKA

Nekad je dovoljan samo jedan kamenčić da vam pokvari dan, ako se desi da odleti nezgodno i pogodi vjetrobransko staklo (šoferšajbnu) vašeg automobila. Srećom, rešenje postoji i za to.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Ukoliko vam se dogodi da šoferšajbna napukne iz nekog razloga, evo uputstva kako da je sami popravite u sedam jednostavnih koraka. 

Potrebno vam je, doduše, da imate set za popravku šoferšajbne - u pitanju je relativno jeftin "uradi sam" komplet koji se sastoji od posebnog lijepka i baze za nanošenje tog lijepka.

1. Očistite i osušite šoferšajbnu koristeći sredstvo za čišćenje stakla. Tako ćete je pripremiti za dalje korake.

2. Iskoristite čiodu kako biste očistili mjesto napuknuća. Na taj način ćete ukloniti ne samo prljavštinu, već i otpale sitne djelove stakla.

3. Obrišite još jednom staklo krpom koja je za to predviđena. Ako je nemate, ponovo upotrebite sredstvo iz koraka broj 1.

4. Pritisnite bazu na mjesto naprsnuća, i dobro je učvrstite tako da je naprsnuće tačno na sredini.

5. Došlo je vrijeme da iskoristite lijepak - dovoljno je, obično, 3-6 kapi, ali opet od veličine naprsnuća zavisi koliko vam tačno trebati. Pratite uputstvo iz kompleta i nakon nekih 5 minuta uklonite bazu. Ako se u međuvremenu pojave mjehurići, malo popustite pritisak pa ponovo stisnite.

6. Očistite ostatke od lijepka, kao i tragove gdje je baza bila pritisnuta na šoferku (ako ih ima).

7. Parkirajte automobil negdje da se lijepak osuši - idealno bi bilo direktno pod sunčevu svjetlost, i obično je dovoljno da odstoji tako 5-10 minuta. Nakon toga, iskoristite žilet (dobija se u kompletu) kako biste uklonili eventualni višak, i to je to, vaša šoferka je popravljena.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Dopunjen sporazum o poslovanju Grupe Triglav na italijanskom tržištu automobilskih osiguranja

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 13:47

Grupa Triglav nastavlja poslovanje na italijanskom tržištu i tokom 2026. godine u saradnji sa partnerima.

Milatović primio Marselu u oproštajnu posjetu: Italija važan partner Crne Gore na evropskom putu

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 13:22

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović saopštio je da je primio u oproštajnu posjetu ambasadorku Italije Andreinu Marselu i zahvalio joj na predanom radu, prijateljskom odnosu prema Crnoj Gori i doprinosu daljem jačanju odnosa između dvije države.

Ulcinj: Festival „Exit to Montenegro“ u Ulcinju protekao bez incidenata i narušavanja javnog reda i mira i uz visok nivo bezbjednosti

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 13:03

Uprava policije (UP) saopštila je da su njihovi službenici uspješno realizovali sve aktivnosti na obezbjeđenju javnog okupljanja, očuvanju stabilnog javnog reda i mira, bezbjednosti građana i nesmetanom odvijanju drumskog saobraćaja tokom održavanja međunarodnog muzičkog festivala „Exit to Montenegro“, koji je od 3. do 6. jula održan u Ulcinju.

Koprivica: Dostojna memorijalizacija mjesta stradanja porodice Klapuh predstavljala bi ispunjenje civilizacijske obaveze

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 13:55

Dostojna memorijalizacija mjesta stradanja porodice Klapuh predstavljala bi ispunjenje civilizacijske obaveze i bila bi važan doprinos kulturi sjećanja, saopštio je potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica.

Ibrahimović na NATO samitu u Ankari

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 13:45

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovaće na NATO samitu, koji se održava 7. i 8. jula u Ankari, u Republici Turskoj, saopšteno je iz MVP.

UEFA šokirana odlukom o Balogunu: Neka pravila mogu da se slobodno tumače, ovo ne može, meč suspenzije je obavezan

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 13:35

UEFA je oštro kritikovala odluku FIFA da Folarinu Balogunu ukine automatsku suspenziju zbog crvenog kartona, ocijenivši da je time narušen integritet takmičenja i stvoren opasan presedan usred Svjetskog prvenstva.  

Jović: Crna Gora je spremna za EU, nadam se da Hrvatska neće praviti prepreke

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 11:21

Crna Gora je spremna za ulazak u EU smatra profesor međunarodnih odnosa i bezbjednosnih studija na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu Dejan Jović. A da li će se to dogoditi umnogome zavisi između ostalog i od toga da li će Hrvatska postaviti neku vrstu blokade i na njoj insistirati, ali i od toga kako će Crna Gora odgovoriti.

SEP podnosi inicijativu za hitno razrješenje članova Savjeta Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 12:46

Odbornici Stranke evropskog progresa (SEP) u Skupštini Glavnog grada podnijeće formalnu inicijativu za hitno razrješenje članova Savjeta Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“.

Milatovićev kabinet: Očekujemo da Skupština na istoj sjednici glasa i o izboru dvoje nedostajućih sudija Ustavnog suda

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 10:34

Kabinet predsjednika Crne Gore pozdravlja postignuti dogovor u vezi sa tehničkim izmjenama Ustava, koje predstavljaju važan korak u ispunjavanju obaveza iz evropske agende Crne Gore.

Madona: Vještačka inteligencija i algoritmi ubijaju kreativnost

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 11:57

Kraljica popa smatra da je oslanjanje na AI "potpuna suprotnost stvaranju umjetnosti".